Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна   Росія   Незалежність   Говерла   державні символи   Евразийский Союз Молодежи   ФСБ

Для чого було проведено акцію вандалізму на Говерлі?

Гетьман | 7.11.2007 18:36

10
Рейтинг
10


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
5

Простір, в якому знаходиться наша Держава, з часу останньої втрати Незалежності 1918-1920 р., постійно знаходиться в зоні геополітичних впливів інших країн. З відновленням Самостійності України в 1991 рр., спроби Кремля повернути колишню підконтрольність нашої території перейшли в інші форми. До прояву яких відноситься проведена акція на Говерлі.

Найбільша небезпека подій 15 жовтня на горі Говерлі, як і повторення таких акцій привселюдного кривдження національних державних символів України, захована в пропагандивній стороні таких дій. Наслідки матеріальної шкоди не сильно втратливі, але за моральною шкодою покарання за це, враховуючи мотиви, вимагається найсуворіше. Найбільшої ж втрати, при відомому перебігу подій, які ще й були широко розголошеними, зазнав саме державницький імідж України.

Другорядними тепер є питання: завдяки чому паплюження державних символів стало можливим. Гостріше стоїть проблема збереження "обличчя" державою Україна, після того як "плювок" вже досяг своєї цілі. Основним на сьогодні із знешкодженням наслідків акту вандалізму на Говерлі є "поламати пальця", що всім тикатиме на "запльоване лице"... Мовляв, бачите ми їм от так, а вони нас навіть покарати не можуть.

Бо не просто так все сталося, а з умислом і в розрахунку на широке освітлення подій, та ще й таким чином, що вигідний затійщикам. "Евразийскому Союзу Молодежи", який взяв на себе відповідальність за вчинене, очевидно добре забезпечили проведення ціє акції вандалізму, з розрахунком їх ролі аж до кінця інформаційного розголосу.

А Україні залишалось тільки "хавати" повідомлення з новин про все нові подробиці цих подій, і дратуючись від обурення, усвідомлювати нездатність виконувати свою функції державних органів, які покликані захищати і карати від подібного. І всі виправдання про законодавство, про недостатність сил, про політкоректність, про незнання і т. п. аж ніяк не додає заспокоєння, а тим більше розуміння поведінки держуповноважених.

Чи не російські політики і ФСБ організували ЄСМ для провокації?

Саме знищення і пошкодження національних символів Держави Україна на Говерлі не потребувало якоїсь спеціальної підготовки і планування. Дальший розвиток подій показав, що це і не було головним в здійсненій операції по нанесенні удару іміджу України як Держави. Про спланованість дій говорить зйомка злочину з наступним розміщенням цього матеріалу на інтернет-сайті для загального огляду, а також підбірність тексту, що його супроводжував.

Потім розголос, де всі телерадіоканали і газети розповідали про цю подію, ніби не знати що за теракт учинений був. Розрахунок провокаторів виявився вірним: журналісти, які вже роки, крім висвітленням міжусобного політиканства з псевдооб'єктивністю за яку видають відсутність позиції, ніяким серйозними темами не займались, вчепились в події на Говерлі. І було б це може й добре, якби за псевдосвободою слова вони не надавали можливості пропагувати свої погляди Євразійському Союзу. Бо позицію останніх треба було питати в залі суду чи в тимчасовому слідчому ізоляторі. Але для українських масмедійників не зрозуміти, чого з терористами переговори на публіку не ведуться деякими передовими країнами. І коли запитується: чого в нас так багато екстремістських по-маленькому організацій розвелось? То не в останню чергу тому, що шум піднімається не тоді коли проявляють себе не настільки провокаційно-обурливими діями такі явно шкідливі російські філіальчики, а коли вони щось вчинять. При тому основна увага звертається на обурливість самого вчинку, забуваючи оцінити наслідки і мету таких дій. Тут теж видно певний розрахунок планувальників проведення акції на Говерлі, що заключається в поданні інформації про неї з емоційним забарвленням і бажанням сподобатись публіці, виказавши єдність в осуджені цього вчинку. Так була успішно проведена перша частина плану з пропагандою своїх позицій ЄСМ, які всього-на-всього є видом і частиною російських імперських амбіцій щодо України.

В другій частині операції, початої на Говерлі, успішно пройшов основніший етап за попереднє масове безопозиційне поширення поглядів ЄСМ. Відбулась дискредитація здатності Служби Безпеки України захистити своїх громадян від посягань на них, демонстративно знищивши те, що символізує цінність для більшості з них. В рамках цієї акції була влаштована безперешкодна втеча вандалів з ЄСМ в Росію. А далі як по сценарію, Україна знову програє інформаційну війну, коли про безкарність і неможливість покарання злочинців розпинаються всі ЗМІ. Звісно, значна частина з останніх, поводячи себе як дівки захоплені сміливістю хуліганів, неодмінно старались взяти інтерв'ю в "сильних і безнаказаних" учасників і "показових неприхованих організаторів" акції на Говерлі, що тепер говорили з під московського крилечка, а не як представники звичайних російських філіальчиків. Закінчилось все після остаточного закріплення впевнення в нездатності Держави Україна захищати себе при атаках з під всеможливої Московії.

Варто розуміти, що принциповою тут не є організація ЄСМ, бо це лише частина більшої мережі антиукраїнських організацій, які діють в нашій Державі. З їх розмаху, можливостей для дій і методів, не залишається сумніву в ФСБ, як їх "диригента". Тобто, в разі чого, ЄСМ замінили б на якусь іншу подібну організацію з обов'язковим елементом російських імперіалістичних поглядів. Але ставка на неї була зроблена давніше і розкрутка мала бути підтвердженою вже проведенням подібної діяльності до цього. "Репутація" в ЄСМ мала бути для того, щоб ніхто не задумувався хто вони такі, звідки взялись і чи не для чогось іншого їм це треба, як поширення російського імперіалізму. Це було необхідною умовою формування бажаної громадської думки в Україні, основним завданням якої була дискредитація державності, а вже потім пропаганда радикалізму в питанні встановленні російської зверхності.

Не є безобідною в тих подіях роль політиканів як російських так і українських. Завдання російських політиків було підтримання напруження довкола цього питання певний час, коли воно самовільно йшло на спад. Чого варті, наприклад, слова Чорномирдіна про демонстративну акцію руйнування державних символів на Говерлі, як про невдалий жарт; подальші заяви інших російських політиканів про неможливість покарати винуватців; їх коментування не відповіді на запити про притягнення до відповідальності екстремістів з ЄСМ. Українські ж політикани спочатку замовкли, коли мали б щось сказати, як справа набула розголосу, і підтримати СБУ в їх заявленому намаганні покарати винних. Але замість цього, вони взялись приписувати і всезнаюче критикувати "опонентські" державні структури. І яка думка могла скластись в громадян про свою захищеність після цього всього?

Про саму акцію вандалізму було написано багато, як і розказано про їх неприхованих організаторів. Знайшлось багато "патріотів", що взялись обурюватись по-авторськи діями всіх і вся. Такі "вболівальники" за Україну, кого тільки не намагались приписати до подій на Говерлі 15 жовтня: і прирівнювали українських націоналістів (ВО "Свобода" дісталось найбільше) до ЄСМ, хоча перші не їхали в Росію паплюжити їх символи, ще й всупереч провокаторам і дискредитаторам не підтверджували правильності такого "виїзду в РФ"; і критикували МВС за те, що не спіймали вандалів ЄСМ на місці, вважаючи мабуть, що на Говерлі село розташоване; і дратували українців тим, що СБУ знало всіх учасників акції, а значить і мали попередити їх злочинні наміри, хоча купити пилку і молоток-це не те саме що нітрогліцерин, і... Звісно, в усьому цьому є певна рація, але використано такі, можливо десь більші, а десь менші, недогляди, які виправляти справа професіоналів, для показування і оголошення нездатності української Держави захищатись, допомагаючи таким чином досягти мети "диригенту" операції, що почалась з Говерли.

Щоб розвіяти сумніви в тому, чи справді ФСБ стоїть за всім цим, ось показовий матеріал з офіційного сайту цієї російської служби, де не має колишніх працівників:

"ВЫСТУПЛЕНИЯ РУКОВОДСТВА ФСБ РОССИИ

НИКОЛАЙ ПАТРУШЕВ

МЫ СЛУЖИМ РОССИИ "Литературная газета". N50-51, 18 декабря 2002 года

http://www.fsb.ru/smi/liders/patrush7.html

...Александр ДУГИН, философ, политолог. КГБ занимался и политическими вопросами. В последнее десятилетие участие российских спецслужб в политической жизни было сведено к нулю, упразднены целые управления... А между тем именно идеология таких явлений, как экстремизм, ваххабизм, радикализм, порождает терроризм. Есть ли сейчас инструменты, позволяющие противодействовать подобным явлениям в их зародышевом состоянии?

Николай ПАТРУШЕВ:

В КГБ СССР было такое отдельное направление деятельности. В определенный период оно действительно стало достаточно мощным. Но среди сотрудников мало кто хотел заниматься именно этим. Не потому, что нравилось это или нет, просто более престижной деятельностью считалась непосредственно контрразведка. Хотя и в той области, о которой мы говорили, были люди компетентные, грамотные, умные. Их задача состояла в том, чтобы оперативная информация была доведена до партийной инстанции. Тогда партия определяла, что и кому выполнять, и не всегда партийные деятели прислушивались к нашим рекомендациям. Им нужна была только объективная информация, которой они распоряжались по-своему.

Хочу сказать, у многих сотрудников КГБ СССР было собственное мнение о происходящих в стране процессах.

Но, повторяю, органы государственной безопасности всегда были инструментом верховной власти, существовавшего политического режима. После известных событий в нашей новейшей истории органы безопасности перестали заниматься отслеживанием латентных процессов в социально-политической и этнонациональной областях. Что было ошибкой. Нынешний разгул терроризма в стране – в том числе и следствие этого. Восстановить эту работу за месяц, за два, за год невозможно. На это требуется время..."

Як видно, Александр Дугин, який є одним з керівників ЄСМ і неприхованим організатором акції на Говерлі, не тільки "колишній" працівник КГБ, а й мав доступ до керівника ФСБ, будучи всього лиш "філософом"... Питання ж, яке було ним задано, свідчить про інтереси діяльності, що проявились в знищені та пошкоджені національних державних символів України саме цими екстремістськими методами..."

Висновки:

Проведена акція з пошкодженням національних і державних символів України була заздалегідь спланованою. Виконали це звичайні члени Євразійського Союзу Молоді.

Втечу з України до Росії організувало і покрило ФСБ.

Інформаційний і політичний супровід забезпечили агенти ФСБ в редакціях ЗМІ і заяви російських політиків. Допомогли їм у цьому властивості висвітлювати події українськими телерадіоканалами і газетами.

Підсумок:

Метою акції на Говерлі була дискредитація можливостей української держави захищатись. Разом з тим були широко поширенні російсько-імперіалістичні погляди ЄСМ.

Заключення.

Немає сумніву, що це не остання така акція проти України з використанням інформаційних способів ведення війни. Нажаль, СБУ не змогло знайти свою лінію в цьому протистоянні і хоча б відповісти на відмову видачі екстремістів, голосно заявивши про припинення подібної співпраці в одну сторону. Також багато питань до журналістської культури, де свобода слова сприймається як право всім говорити що хоч, якщо від цього хтось гроші не втрачає. Не усвідомлення ними своєї ролі у формуванні громадської думки, призводить до використання можливостей ЗМІ для явної антиукраїнської пропаганди. Яку заперечити без підготовки не так легко, а коли й умови це не дозволяють зробити, внаслідок технологій затикання опонентів пропагандистами, використовуючи в тому числі і некомпетентність і нерозуміння що ж робиться журналістів. Але основна загроза повторення таких антиукраїнських акцій є в політичному і практичному не вирішенні цього питання. Коли в політиків "руки не доходять" через зайнятість в міжусобній політиці, а в відповідних органів не стає рішучості йти всупереч всім обставинам.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua