Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Блок Литвина допомагає гальмувати формування коаліції БЮТ-у і НСНУ

Гетьман | 4.11.2007 14:26

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
4

Вже місяць як пройшов після голосування, а обіцяна виборцям коаліція ніяк не може закоаліціюватись в Верховну Раду. Попри всякі запевнення в готовності БЮТ і НСНУ взяти владу в свої руки, ПР не збирається її віддавати. Блок Литвина при цьому вирішив посприяти затягуванню цього процесу, продовжуючи очікування неясності.

Блок Литвина (БЛа) йшовши на вибори ніби окремо, а моментами й проти всіх політичних сил, в результаті опинявся завжди поруч Партії Регіонів. Критикуючи і тих, і тих, в виборчому стилі: "ви не розумієте потреб людей", Литвин водночас не прив'язував себе до якоїсь чіткої позиції по вирішенню нагальних потреб. А замінив це критикою інших політичних сил та наполяганням на потрібності їх вирішення. Тепер ж, коли результати виборів відомі і питання стоїть в практичній площині взяття цієї влади до виконання, то БЛа спираючись на свою "ніяку позицію" явним чином загальмував процес формування коаліції. БЮТ і НСНУ не сильно обманювались щодо Блоку Литвина, бо всі в міжусобній політиці давно, і що від кого очікувати знають, тільки не знають коли. Тому ділити майбутню владу взялись без непроханих зайвих, але для "гарного виду" потрібних.

Блок Литвина не відрізняється нічим від інших політичних партій і не відповідає перед виборцями ні за що, хоча весь час на це посилаючись для констатації своєї ваги. І навіть більше, БЛа є своєрідною мрією безвідповідальності за взяття обіцянок, які не потрібно втілювати в конкретному вигляді на практику якимось певним чином і нести таку-сяку відповідальність за це. В пригоді для цього блоку стає статус "маленької партії", який дає розуміння всім, що втілити її програму нереально і це сприймається як належне. Залишається тільки наполягати на своїй важливості, демонструючи таким чином бажання працювати. Але для Литвина в умовах коли від його позиції стало залежати більше ніж передбачалось перед виборами, є реальний шанс втілити багато що зі своєї програми, звісно, якщо це є основним завданням для нього...

Всі члени Блоку Литвина були "при справах" у Верховній Раді і ніхто конкретно не оголошував позицію по багатьом принциповим речам, наприклад статус державної мови. Хто ці люди в більшості невідомо мабуть навіть тим, хто проголосував за їх блок, як і те, що вони збираються робити в тій чи іншій ситуації. Бо не відомі їх погляди до цього і на майбутнє. Так, у цьому багато що винна партійна система виборів з неврегульованим питаннями: що є таке партія і якою вона має бути, щоб не шкодити Державі.

Затягується процес перемовин, і країна в очікуванні чия візьме: чи старих чи нових-старих? Основна проблема з затримкою формування влади в розростанні анархії за цей час, і чим дальше, тим тяжче буде боротись з самовільними хворобами суспільства, як відчуття безкарності та корупція. Не варто забувати, що Верховна Зрада дуже довго розганялась, і в цьому процесі всі сторони настільки себе дискредитували перед народом, що всі не надіються на щось краще від них, а лиш є бажання визначеності щоб знати до якого подарункового лиха з їх боку готуватись. А тут ще й замість цивілізованою передачі влади, хоч мало хто в цивілізованість й вірив, але все ж наділись що в критичний момент так станеться, жорстока боротьба без огляду що ж робиться з країною.

Час по створенню коаліції ще більше затягується через необхідність домовитись, що віддати третій стороні. Перемовин при цьому стають ускладненні, бо й так тяжко домовлялись що кому належиться, а в разі входження в коаліцію третьої сторони, а тут ще й треба вирішити, хто чи БЮТ чи НСНУ і що мають віддати тепер Блоку Литвина. Також виникає бажання використати час запланований на домовленості з БЛа, для переоцінки вже домовлених пунктів між НУНС і БЮТ.

А для претендентів на помаранчеву коаліцію затримки з перемовинами стають важливими як демонстрація політичної спроможності і відповідності завданням які вони декларують. Тим більше, що вони вже осоромлювались торгівлею за посади, і тривалим змаганням чим пошвидше до влади і чим побільше її урвати в союзника. Звісно й зараз не без цього, і торги за посади, прикривають розбіжностями по термінам невиконання своїх передвиборчих обіцянок, так нібито є діло чи БЮТ чи НУНС для союзників, хто що там понаобіцяв під час позачергових виборів. Адже в будь-якому разі, більше будуть питати з того, хто давав обіцянку-цяцянку, і вже потім в того, хто погодився її підтримати. Тому учасники майбутньої коаліції турбуватись мають за переконання союзників в підтримці своїх програмних пунктів хоча б в найменшій частині. А не лізти з тотальною критикою союзника зі словами "нам всім відповідати", бо так можна в єдиній партії, а не в коаліції. І слово "всім" в практичній площині заміняється на міністра. А з такої точки зору стає зрозумілим, що конкуренція йде не за те, чи терміни виконання завдання прийнятні чи не прийнятні, а за посаду, яку має бути віддана під це виконання союзнику.

Чи гальмує процес формування коаліції Блок Литвина?

Очевидно, загальмовувати процес перемовин Блок Литвина допомагає при вже існуючій затримці. Але і його роль не є малозначною у великому організованому спротиві Партії Регіонів по утриманню влади.

Довший час БЛа, тримаючи в непевності коаліціонерів з БЮТ і НСНУ, допомагав подовше їм "думати" чи добре домовились. Допомагали їм "думати" також і судові позови КПУ і компанії з неоголошенням певний період часу результатів виборів. І навіть Ющенко, натякаючи на коаліцію з ПР, змусив гарно "подумати" частину НСНУ чи не в широкій коаліції вони отримають більше? Що ж до вкладу Литвина, то його позиція і нібито "образи" на процес приєднання до коаліції, закінчився пропозицію формувати коаліцію переможцям за процентам, але втративших значне число прихильників за абсолютним показником, Партії Регіонів. Ще одним свідченням спільності ПР і БЛа є бажання Литвина перевіряти особисте голосування картками коаліційних рішень, що й так зрозуміло буде пильно робити ПР, хоча до цього по повній голосували одні за одних. Добрий грунт гра Литвина знайшла і в самих коаліціонерах, які внаслідок малої переваги голосів, шукали можливість укріпитись, особливо це потрібно лідерам партій БЮТ і НСНУ, і віддати щось за укріплення коаліції не своїм, для них не являється проблемою. Затримка ж була вигідною ПР, як доказ неспроможності коаліції БЮТ і НСНУ домовитись, причому виборців переконували у цьому так, між іншим, а на справді перш за все самих учасників.

Звісно і БЮТ і НСНУ й самі по собі прогнозовано тяжко будуть домовлятись і всі сюрпризи ще попереду. Навіть якщо й вдадуться перші голосування в Верховній Раді, то наступні, з досвіду, будуть шумними, і тільки дратуватимуть людей, як завжди будучи безтолковими і важливими тільки для самих депутатів. Затримка не є зрозумілою з точи зору необхідності великого проміжку часу для узгодження позицій, адже вони дуже схожі і знайомі вже давно, а тим більше їх не так вже й багато. Зі свого боку, литвинівці, наполягаючи на неприйнятності приєднання, не оголошують які саме програмні пункти їм не вдасться виконати доєднавшись до коаліції БЮТ і НСНУ.

Можна також зауважити, що нічого страшно, мовляв, Литвин доєднається потім? Аякже компенсуються тоді всі втрати від неучасті при створенні коаліції спочатку, бо навряд чи потім "дадуть" більше. Сама ж затримка не йде на користь бо не усуває розбіжності, як і невдоволення захованні в підписаних і переписаних документах, де декому треба було через свої плани зайняти те чи інші місце переступати, а лиш відроджує надію знов щось отримати. При цьому не тільки відновлюються старі конкурентні обставини, а й появляються нові плани дістати бажане обійшовши конкурента з числа союзників. БЮТ і НУНС домовляться і без Блоку Литвина, але чи здійснять практичне втілення своїх домовленостей, коли через затягування процесу перемовин між ним не залишається часу на підготовку до забезпечення втілення їх результатів у ВР.

Висновок.

БЛа допомагаючи і каталізуючи процеси бродіння і шушукання при формуванні коаліції між БЮТ і НСНУ, де рядові члени мали свої сподівання і які теоретично може вкрасти Литвин, діє на руку ПР. Останні ж явно не приховують свого бажання залишитись при владі і готові навіть знову обдурити Ющенка об'єднаннями політиків в очах народу. Зрозуміло, що політиків й так об'єднує одна важлива річ-вони поза народом. Але тут йдеться про підняття популярності, пропозицією гарного видового політичного хабара Ющенку, що зможе сказати на Президентських виборах, що він їх об'єднав.

Гальмування ж процесу створення коаліції йде не тільки через внутрішні спроби "поділити-не обділити" між б'ютівцями і енсенушниками, а й через зовнішні чинники з хвостом від ПР. Зрозуміло, що нові коаліціанти з БЮТ та НСНУ не будуть відмовлятись від влади так просто через "образи", але потягнуть до останнього, поки в когось з союзників нерви не здадуть... і тоді буде "остаточний варіант" коаліції.

Заключення.

Загальмувати процес не вдалось би ні зовнішньо ні внутрішньо, коли б була чітка програма дій і готовність взяти спільну відповідальність за виконання домовленостей і праці в цьому напрямку. Перш за все це не відсторонення від обіцянок опонента, що здаються нереальними чи несвоєчасними, а допомога в їх здійсненні. Якщо ж ні, то навіщо створювати коаліцію, хіба щоб домовитись про скасування всіх обіцянок перед виборами з обох сторін і тоді на тобі готова коаліції і навіть партія одна буде. Що ж до Блоку Литвина, то це ще один яскравий приклад, після Мороза, політичного шулерства, де виборці не грають ніякої ролі, а замість цього в припарламентні інтриги грають інші люди з своїм інтересом. Бо якщо литвинівці і не хочуть бути ні з ким, то хай помовчать збоку, або покоментують звідти ж, не заграючи.

Післямова:

Не є прихильником жодної з згаданих політичних сил. Більше того, вважаю їх діяльність шкідливою для України, через забирання ними можливостей в людей реалізуватись від найменшої до найзначнішої. Переконаний в їх повній відірваності від народу, інтересів української нації і розуміння необхідності працювати на укріплення нашої Державності.

Увагу приділяю таким міжусобним політичним процесам, щоб розібратись: які ж способи використовуються ними для захоплення та утримання влади, і як це проявляється разом з наслідками.


Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua