Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
демократична коаліція   програма діяльності

На дверях висит программа...

Олександр Ч | 19.10.2007 19:01

-5
Рейтинг
-5


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
8

Сучасні програми діяльності різноманітних українських коаліцій нагадують щось на кшталт модульної іграшки для дітей дитсадкового віку – вийняв один кубик: демократична коаліція, вставив інший – голуба.

Сучасні програми діяльності різноманітних українських коаліцій нагадують щось на кшталт модульної іграшки для дітей дитсадкового віку – вийняв один кубик: демократична коаліція, вставив інший – голуба.

А всього два роки тому, між помаранчевим та блакитним планом діяльності існували досить істотні розбіжності: "сором'язливо-ліберальні" заклики одних до "примирення і консолідації" (чуваки, ми ж вами можемо домовитися!) різко відхилялися рішучим настроєм інших змінити ситуацію в країні: "Учасники коаліції скасують всі зобов'язання та гарантії, надані представникам колишньої влади щодо їх недоторканності, не зважаючи на ранг чи статус чиновників і державних діячів, в тому числі – забезпечать у повному обсязі розслідування злочинів, скоєних колишнім президентом Кучмою та його оточенням".

Але, минув час, регіонали не один раз образили та розчарували президента, який здавалося б сьогодні ладен був би розірвати їх на шматки, і ми перед своїми очима маємо "угоду про створення коаліції демократичних сил" – величезну купу паперу, при збіглому прочитанні якої виникає легке почуття дезорієнтації: "а чим власне вся ця фігня відрізняється від програми СРКи?".

Масло – масляне, небо – голубе, фабрики – робітникам, пенсіонерам – пенсію і т.п. і т.д. Така угода найшла б ідеальне застосування в байдуже якій країні світу, уряд якої хоче скоріше навішати локшини, на вуха тупому електорату і зайнятися власними справами.

Будь-які статеві ознаки з цьогорічної програми викреслено – єдиною грізною фішкою, цього надзмістовного документу, можна вважати давно вже остогидлу всім тезу про відміну нардепам жизнєнних радостєй. Її коаліціянти не поскупилися розставити ледь не в кожен десятий абзац.

Хоча це неймовірне досягнення й приписують НУНСу, слід згадати початок 2006 року – тоді з ідентичною пропозицією виступив БЮТ, в той час коли НСНУ сприйняли її досить прохолодно, більше того: аналогічні пункти були навіть в ранній угоді про створення "антикризової коаліції".

Тож, всі відмінності від СРКовської програми є очевидними і носять суто пропагандистський характер: для голубих це хартії про регіональні мови, так зване розширення прав місцевого самоврядування (Добкін і Черновецький – надіїї України), братерська любов з РФ у вигляді ЄЕПу, та акція "щоб ми там не підписували, НАТО нєпройдьот", у помаранчевих навпаки – подавай нам НАТО, воно нас врятує.

Ітого, рецепт приготування програми для людей а не для політиків простий:

1) Беремо шаблон загальнообіцяльний (1 штука);

2) Додаємо за смаком конфлікту з конкуруючими програмами;

3) Гучно виливаємо це все у маси.

Люди своє отримали, час ділити чесно роздобуте.

Слід зізнатися, в демпрограмі дійсно багато написано різних буквосполучень про подолання корупції (як зазначено в цій збірці одкровень, заважає нам жити саме вона, а не якісь козли).

Нам обіцяють широкий громадський контроль, прозору діяльність чиновників, збільшення відповідальності за хабарництво.

Нам обіцяють збільшення витрат на держпрограми, за рахунок росту надходжень до бюджету, в результаті створення умов для розвитку середнього бізнесу, шляхом зменшення податкового тиску.

Але очевидно, що кожен "непрозорий" чиновник не є "одинокім айсбергом в окєанє", а належить до парафії якоїсь конкретної політичної сили.

Президент Ющенко відкрито демонструє свій курс на мирне співіснування з блакитним кланом. Тож, скоріше за все, всі обіцянки про боротьбу з корупцією залишаться лише обіцянками.

Не чіпай моїх воронів, і вони не заклюють твої слуг.

Нечисленний же актив програми який дійсно міг би зменшити показники корупції і збільшити моральне здоров'я в країні, схоже буде зведено нанівець. Бо наймудрішому головнокомандувачу в світі не подобається ідея про якнайшвидше введення контрактної армії.

Звичайно, кого хвилюватиме підвищення боєздатності в десятки разів при значному рості економічної доцільності утримання оновленого сучасного контингенту, замість величезної гнилої машини, в чорних дірах якої непомітно губляться мільйони гривень і десятки людських життів?

Набагато важливішою проблемою є розподілення повноважень.

Як вам таке силове ноу-хау – замість того щоб навести лад в прокуратурі (якщо вірити оточенню Ющенка, то це тільки вона винна, у тому що ніхто так і не сів), пропонується паралельно створити Національне Бюро Розслідувань з такими ж функціями.

Таким чином, абсолютно всі кийки в Україні будуть підпорядковані Ющенку. Досить дивне бажання, для такого скромного президента.

Але не забуваймо, що скоро президентські вибори, за якими нас вже точно чекає таке довгоочікуване, як для хронічного хворого, покращення.

Але, можливо, до цього райдужного моменту, політикам хоч на щось вистачить фінансів?

Найміть, будь ласка, лісників з кулеметами, які будуть відстрілювати всіх, хто смітить на природі.

Може тоді після наступних виборів ми отримаємо дійсно нову владу?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua