Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Україна   Росія   газовий шантаж   імперські амбіції   Незалежність   економічний тиск   гарантії США   інтереси Євросоюзу   проросійські сили   опір   несприйняття   що робити   пропозиції
11
Рейтинг
11


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
4

Коментарі
Пайташ   | 5.10.2007 12:49
Європа хвилюється-раз! Європа хвилюється – два!
Це вже схоже не на політику, ана дитячу рахувальницю. Чи не простіше Європі, щоб не хвилюватися, прийняти Україну в своє лоно (хоча для Українир це і не потрібно, а ось для Європи – дуже).
  | 5.10.2007 13:03
"Російська Федерація є монополістом з постачання природних енергоресурсів газу і нафти" – нічого, скоро Китай "допоможе" в цій "хворобі"!
...аж до Уралу...
Геннадий   | 5.10.2007 13:43
Шантажом считается исполнить постороннее требование под угрозой, не связаной с требованием. Требование платить за газ под угрозой его отключения шантажом быть не может. Иначе можно назвать шантажом любую квитанция на оплату:-) Механика проста как мычание.Российский газ для Украины слишком дорог. Для европейских независимых стран он стоит 230 долл.Украина получает газ туркменский. Его цена на границе с Россией сейчас 100, после транзита до Украины-130.Туркменбаши (новый), хочет в следующем году получать 150. Значит для Украины будет 180. Газ в Украину тоже идет транзитом.Можено получить встречное повышение. Договритесь с туркменами и называйте им свою цену. Будет цена +30 за 1000 кубов. Все.
Геннадий   | 5.10.2007 13:46
На этом закончатся все шантажи, влияния и угрозы. Все будут довольны. Украина и Европа при газе, Газпром при деньгах. И Украина заживет свободной жизнью.
sane   | 5.10.2007 15:42
Как ни странно, я почти согласен с Геннадием, хотя он традиционно и ревностный защитник "российских интересов". Ключевой момент в этих отношениях – цена. Не надо пресмыкаться за "льготную" цену 130 долларов. Это неиссякаемый источник шантажа. Нужно платить, как все – 230. Пересмотреть невыгодную для нас и обоснованную политически, а не экономически, цену за транзит. Озаботить особенно прожорливых олигархов от металлургии персональным участием в оплате газовых счетов. Это стимулирует их к модернизации производства, в смысле экономичности. Уничтожить посредников, как класс! И поменьше вздрагивать от окриков барина – больше уважать будет.
Олекса Косар   | 5.10.2007 15:54
Просто здивуванню меж немає... Як же Президент, та і Тимошенко, нічого не знали про цей борг? Це ж такий був би козир на виборах.
Геннадий   | 5.10.2007 16:14
sane:
Говорят, что 200 долл для Украины-это цена стагнации экономики. Во-первых, не все так страшно. Пострадает скорее химпромышленность, чем металлургия. Может что-то и вообще сдохнет. Пусть экономики станет меньше, но эта будет реальная, своя, суверенная эономика! Население пострадает не сильно. Например платили, 30 гривен в месяц. А станут платить 60. Ну и кто от этого разориться или начнет голодать?Никто.Газпрому не нужно никакой украинской политики. Ему нужна или украинская труба, или деньги с украинских потребителей, на которые построят альтернативные трубы в обход Украины.С первой мечтой они уже распрощались и согласны на второе.Прекрасный момент для урегулирования.
Ант.   | 5.10.2007 16:49
sane | 5.10.2007 15:42
Как ни странно, я почти согласен с Геннадием, хотя он традиционно и ревностный защитник "российских интересов". Ключевой момент в этих отношениях – цена. Не надо пресмыкаться за "льготную" цену 130 долларов. Это неиссякаемый источник шантажа. Нужно платить, как все – 230.
По перше, дякую автора за цікаву статтю – +1.

По друге, питання ціни на газ є доволі комплексним і значною мірою – результатом компромісу. З одного боку такі фактори, як ціна транзиту, використання сховищ, та навіть базування ЧФ. З іншого боку – питання 130 чи 230 доларів. Якщо мова йде про ринокові відносини – хай будуть ринкові. АЛЕ У ВСЬОМУ, а не на користь однієї з сторін.
Ант.   | 5.10.2007 16:58
Ант. | 5.10.2007 16:49

продовження

Крім того, між Україною та Росією свого часу були підписані угоди (наводити і аналізувати їх – потрібна окрема стаття), які в тому числі визначали співввідношення ціни на газ та його транзит. На поточний момент ці угоди порушені.

Росія в черговий раз доводить, що є ненадійним партнером і проводить не європейську політику, яка базується на повазі до суверенітету та домовленостей, а силову зовнішню політику, яка більше відповідає традиціям холодної війни. Європа вже давно відійшла від подібних традицій, що дозволяє скорочувати витрати на військові програми та надмірне резервування ресурсів на випадок конфліктів.
Ант.   | 5.10.2007 17:06
Ант. | 5.10.2007 16:58

продовження

Тому виходів для Європи небагато:
- або переводити свої економіки в стан готовності до протистояння (холодної війни);
- або зменшувати залежність від Росії (через скорочення попиту на енергоносії);
- або сприяти зміні російської політики;
- або проводити до Росії активну та адекватну силову політику.
В першому випадку програЄ Європа, в другому-третьому програЄ Росія,
В останньому – програють обидві сторони.

Виходячи з поточної європейської політики – Європа ще в роздумах. Можливо просто тягне час.
  | 5.10.2007 17:16
Ант.:
Росія в черговий раз доводить, що є ненадійним партнером і проводить не європейську політику...
Европейская политика – это региональная политика для самых экономически мощных стран Европы. РФ не региональная держава. Все как всегда, сильные говорят, а слабые слушают.
И если вы не в курсе, холодная война проиграна. Полным ходом идет четвертая мировая война – энергетическая, а правила этой войны только пишутся. Амеры свои, РФ свои.
fish
Геннадий   | 5.10.2007 17:21
Не будет никакого противостояния. И зависимость никто не снизит. Россия будет продавать-европейцы покупать. Не дадут доступ в сети-не получат доступ к месторождениям. Обходные трубопроводы построят, в этом заинтересована не абстрактная Европа, а совершенно конкретные немецкие компании. И никакие пиары их не остановит. Тут лежит очень реальный, очень конкретный интерес. Никаких возможностей для силовой политики по отношении к России, у европейцев нет. Одни декларации, маловнятные угрозы.Чихвть на них хотели Товарооборот Евросоюза и РФ растет на 20% в год. А европейские инвестиции в Россию-запредельные. Точно они в раздумьях...Но, думаю, что просто тянут время. Это их стиль.
  | 6.10.2007 06:29
Напрасно Гетьман полагает, что цены на транзит можно задирать до бесконечности. На прогон газа тоже существуют определенные нормативы в Европе, и если перейти границы разумного, то цена на газ будет выше чем, например, для Польши.Короче, надо готовится платить больше.Кроме шумихи в газетах, Европа ничем не поможет.Сколько не размахивай своими национальными интересами, сколько твердости не проявляй, у русских газ есть, а у нас нет. И сальдо всегда в их пользу.
Ант.   | 6.10.2007 14:18
НП | 5.10.2007 17:16
Фіш
Европейская политика – это региональная политика для самых экономически мощных стран Европы.
Якщо це було дійсно так, то ми б спостерігали постійні намагання "економічної дрібноти" вийти з європейських інститутів. А такого немає.

Все как всегда, сильные говорят, а слабые слушают.
Я б краще не сказав! Ви хоч розумієте, що така логіка виправдовує будь які злочини – хоч голодомори, хоч війни. Це ж логіка "зони". Якщо "сильні говорять", то навіщо тоді цивілізація, навіщо ООН та міжнародне право? І яким чудом досі існують всякі там Бенілюкс'и? І що в такому випадку роблять розумні?
Ант.   | 6.10.2007 14:24
Ант. | 6.10.2007 14:18

продовження

Я розумію, що бувають конфлікти і в цивілізованому світі, але ж сила завжди була "останнім доводом королів". А у Вас, пане Фіш, виходить, що сила – перший і, що головне, єдиний довід. Я так розумію, що таке Ваше уявлення про "доводи" в політиці відповідним чином зформоване тим російським інформаційним простором, в якому Ви зараз перебуваєте. Психологія війни. Сумно.Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua