Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/46f42a0b4a024/

І в Переяславі продали церкву!

museum-ukraine | 21.09.2007 23:31

Вимагаємо термінової відміни всіх незаконних наказів Богуцького, відкриття проти нього кримінальної справи і публічного покарання за зраду національних інтересів України! Тут чітко спрацьовує стаття за зраду Батьківщини.

І в Переяславі продали церкву!
Не встиг розгорітися скандал, довкола незаконнного наказу Міністра культури і туризму Богуцького, про передачу московській церкві шматка території Нацзаповідника у Лаврі та церкви Спаса на Берестові, як почався новий.

Переяслав-Хмельницький. Національний заповідник "Переяслав". Гордість України. Музей одягу. Михайлівський монастир. УПЦ МП незаконно подарували музей!

Журнал "Музеї України" вже піднімав шум довкола спроб захвату приміщення музею, бойовиками УПЦ МП. Тему підхопили журналісти. Почався скандал. Музейники перемогли.

І ось новий удар. Видатний діяч культури голубого регіонального спрямування, що знову сів у крісло керівника Мінкульту, виявляється підмахнув ще один наказ. Лаври їм мало!

Примушує колектив Національного заповідника, віддати церкву тому самому любому регіоналам УПЦ МП!

Ну, це вже просто абзац! Будова щойно, державним коштом відремонтована, входить до цілістного музейного комплексу, і підкреслемо, належить місту! Яке категорично проти передачі його церкві.

Зрозуміло, керівництво заповідника, колектив, не погодилися з таким дивним рішенням. Збираються подавати до суду, в прокуратуру. Їх підтримують місцеві жителі, козацтва, журналісти...

Наші дивні помаранчеві партії і їх заклопотані лідери, проблеми не помічають. Мовчать. Ніколи. Їм ця культура лише для піару. Голубим – для бабок.

Видатний Міністр культури, що під зовнішнім впливом, підписав ці злочинні розпорядження, сам перелякався власної дурі, і втік до лікарні.

Всі погоджуються, що Богуцький досвідчений менеджер в управлінні культурою. Старий, хитрий апаратник радянської школи. І тут таке невігластво! Сам себе підставив. Ще й як!

З Москви надійшов занадто жорсткий наказ, який потужно продублювали регіональні гобліни з голубого Кабміну. Молодці! Спровокували ганебний скандал перед днем голосуванням. Розуміють, що пролетіли. Хапають все.

Грязь, раби, підстилка Москви!

В розпорядженні редакції журнала "Музеї України" вже є матеріали про спецоперацію однієї структури, яку ми можливо днями оприлюднемо. Дуже цікаво, до речі...

Чому мовчить гарант всіх гарантів і любитель старовини Президент Ющенко?

Де Указ про недоторканність землі, приміщень, колекцій державних музеїв?

Чому ніякої реакції на ганебні дії регіоналів від НУ, БЮТ?

Взагалі, музеї, наша духовна спадщина комусь з цієї бидлоеліти потрібні? Чи все знову тримається на нервах купки галасливих ентузіастів?

Вимагаємо термінової відміни всіх незаконних наказів Богуцького, відкриття проти нього кримінальної справи і публічного покарання за зраду національних інтересів України! Тут чітко спрацьовує стаття за зраду Батьківщини.

Набридло вже з вами панькатися!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", ініціатор створення Маленької партії снайперів

Ось текст сюжету телеканалу СТБ про недавні події.

Чоловік у рясі обманом зайшов у службове приміщення і вирвав ключі від музею та квартири – так розповідає музейна працівниця Ганна Лебедєва про спробу самозахоплення Музею одягу в Переяславі-Хмельницькому. Його розташовано у трапезній Михайлівського монастиря. Чоловіком у рясі виявився ієромонах УПЦ Московського Патріархату отець Анатолій. Застосування насильства він не визнає, а свої претензії на храм вважає законними.

У Переяславі-Хмельницькому біля однієї з найстаріших історичних пам'яток міста – Михайлівської церкви, на місці дитинця прадавнього тисячолітнього міста з'явилися малі архітектурні форми – намети та кілька людей на чолі з чоловіком у рясі. Вже сім днів Музей одягу – частина Національного заповідника Переяслава-Хмельницького не працює.

Наталя Павлик, заввідділу Музею українського одягу:

Ми не можемо зайти на своє робоче місце, тому що була спроба самозахвату. Тобто ми не можемо відкрити об'єкт: приїжджають групи – ми їх відправляємо звідси.

За словами співробітниці музею Галини Лебедєвої, захоплювачами під виглядом екскурсантів були троє чоловіків, один з яких виявився священиком УПЦ Московського Патріархату. Після огляду експозиції "гості" повелися по-хазяйському.

Галина Лебедєва, доглядачка Музею українського одягу:

Попросили, вони вже подивилися музей одягу старовинного, а тепер відкрийте їм трапезну... Коли я намагалася закрити двері (я не могла їх закрити) став цей, як вияснилось о. Анатолій, одштовхнув мене од дверей і не давав мені закрити двері. Коли я вже ключ хотіла вставити в замок – він у мене вихватив із рук ключі.

Чоловік у рясі їздить червоним мерседесом і відгукується на звернення "Отче Анатолію". Сюди його направив служити очільник УПЦ Московського Патріархату митрополит Володимир Сабодан у Михайлівську церкву, яка є власністю міста. Отець дати інтерв'ю погодився, але висунув умову.

Отець Анатолій:

А ви в мене благословення попросіть.

Потім зголосився говорити і без благословення. Застосування сили до жінки, відбирання ключів та спроби захоплення Михайлівської церкви отець не визнає.

Отець Анатолій:

Спаси, Боже, спаси Боже від цього. Протокол або позов від них, який у суді доказаний, тоді ми можемо балакати на цю тему.

Та чимало переяславців стверджують, що бачили кривду від отця на власні очі.

Василь Плужник, сусід:

Кажу, ну для чого ви, ну, женщина, а він на дверях так став, ні туди ні сюди, і ключі не дає, і замка не дає і туди не пускає. Я батюшці казав, батюшка – це не по-божеськи. Ну не по-божеському, так насильно, ну не по-человечески.

Переяславський проводир Української православної церкви Московського Патріархату визнає ситуацію складною, але наголошує – наметів не приберуть.

Отець Ніл, архімандрит Переяслав-Хмельницького р-ну УПЦ (Московський Патріархат):

Мала архітектурна форма зараз залишиться, поки не вирішиться це питання. Відповідь така досконала чи ні?

Міський голова іншої думки і вже звернувся до прокуратури. Тим більше, що храмів Московського Патріархату в Переяславі є три і, за словами мера, місця помолитися вистачає.

Іван Якименко, мер Переяслава-Хмельницького:

Отець Іван він би не заперечував, щоб служби проводились там. Це просто признаки рейдерства і захвату храму. Побачивши, що храм іде до завершення по реставраційних роботах, не вклавши ні копійки – це не законно.

Прокуратура своєї позиції ще не висловила, міліція приймає заяви. Наразі ситуація залишається без змін.

Наталка Чангулі, Сергій Гришин із Переяслава-Хмельницького, програма "Вiкна", СТБ

А почалося все з цього:

ФСБ хоче захопити церкву у Переяславі!

Великий резонанс викликала інформація про спробу захоплення приміщення церкви, де знаходиться Музей українського одягу Середньої Наддніпрянщини Національного заповідника "Переяслав". Як завжди відзначилися бойовики Московського патріархату. Журнал "Музеї України" попросив розповісти подробиці одного з керівників НІЕЗ "Переяслав" Віктора Ткаченка.

Як виявилося, до церкви, під видом відвідувача увійшов московський розвідник. Переконавшись, що у музеї нікого, крім жінки-наглядачки, нема, дістав мобільний і сказав якесь кодове слово. За кілька хвилин музей заповнила галаслива юрба тренованих активістів УПЦ МП. Жінку-наглядача блокували, забравши ключі. До приміщення почали вносити свої речі. Можливо готувалися до блокади, чи богослужіння. Вдалося викликати міліцію і співробітників заповіднику. Ключі відібрали. Окупантів витурили з музею.

І про саму церкву. Стоїть в центрі Переяслава. Збудована переяславським полковником Ф.Лободою. 1649 рік. На фудаменті Михайлівського Собору 1089 року. Росії тоді і близько не було. Поруч – дзвіниця, житловий корпус, трапезна. Тут увічнено пам*ять історичних осіб, що зачислені до лику святих, які очолювали оборону міста в 1239 році. Тут же площа Переяславської Ради, де відбулися відомі події. Ці місця пов*язані з славним Гетьманом Іваном Мазепою, що планував зробити столицю України в Переяславі. Логіку розумієте?

Далі почалося вже традиційне дійство за схемою, розробленою аналітиками ФСБ. Біля музею розбили намети. Почалася блокада. Очікується прибуття груп підтримки з деяких політичних структур. Влада, як завжди відморозилася. Ліберастична бидлоеліта гарячково готується до досракових виборів чергового позиву.

Викликає подив демонстративна загальмованість таємничих орлів з СБУ. Уже навіть школярі розуміють, що спецслужби Росії реалізують широкомасштабний план з дестабілізації релігійно-політичної обстановки в Україні. Є кілька дивних політичних структур, які нахабно демонструють контакти з ФСБ, КГБ Білорусі, дружбою з одіозним лівійським лідером Муаммором Каддафі...

Що, важко звести всі відомі факти докупи, зробити правильні висновки і навести конституційний порядок в державі? Мабуть нікому... Всі пішли на охорону базарів та прибутковий супровід експортно-імпортних операцій.

То що, і приміщення НАЦІОНАЛЬНОГО заповідника будемо дарувати московітам? Потренувалися у Лаврі, на тернопіллі, до Переяслава дісталися...

Чому мовчить Мінкульт? Де реакція гуманітарного віцика? В Секретаріаті Президента у нас хтось ще працює? Влада в Україні ще є? Закони хтось виконує?

Висновок. Підрозділ ФСБ, замаскований під церковну організацію, хоче відібрати в українського народу чергову святиню. Цікаво, що буде робити СБУ? Скоріш за все, почнуть пресувати журналістів...

Віктор Тригуб, редактор журналів "Музеї України" і "Нова Січ"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua