Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Альтернативна партія вже зараз. Неможливо?

Олександр Ч | 15.09.2007 18:56

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
1

В той час, коли Віктор Андрійович роздає нагороди, та відміняє вчорашні рішення кабміну, Олександр Олександрович читає астрологічні прогнози, Ренат Леонідович примножує хазяйство, Юлія Володимирівна уявляє себе на троні, а Віктор Федорович п'є пиво...

Альтернативна партія вже зараз. Неможливо?
В той час, коли Віктор Андрійович роздає нагороди, та відміняє вчорашні рішення кабміну, Олександр Олександрович читає астрологічні прогнози, Ренат Леонідович примножує хазяйство, Юлія Володимирівна уявляє себе на троні, а Віктор Федорович п'є пиво, патріотичний український виборець, з передчуттям, подібним до того, яке ми переживаємо перед візитом до дантиста, очікує кінця вересня.

Яка ж подія відбудеться в цей день?

Чи це день, коли кожен докладе свого голосу до доленосного повороту в ході історії України?

Або лише формальне закріплення домовленостей кількох людей, задля якого не гріх витратити пару сотень мільйонів бюджетних коштів, та примусити всю країну підійти до урни з цілковитою впевненістю у небайдужості акту виконання цього права, забезпеченого затасканою конституцією?

Одне можна сказати напевне – якщо навіть і не існує готових домовленостей про розподіл влади над держмайном, що ще залишилося в наявності, список тих, хто цим розподілом буде займатися, явно не піднесе нам ніяких сюрпризів.

Якщо минулі вибори були прецедентом небаченої у совковій співдружності демократичності, то ці загрожують стати прикладом небувалої нудоти, та театральної передбачуваності.

Політичні лідери, з відвертою зневагою до виборчого процесу, віддають перевагу не веденню агітаційної роботи, а заняттю власними справами.

Один лише Янукович, табула раза американських політтехнологів, з завидною методичністю обробляє зібрання власних ідеологічно непідкованих фанів.

Перший робить вигляд, що розуміє про що каже, а останні вдають, що слухають.

А так, в українському повсякденному житті майже нічого не видає того, що на дворі майже пік змагання "конкуруючих платформ".

Навіть активність штатних підгавкувачів з конкуруючих таборів, впала до рівня, нижчого за звичайний.

А й звичайно чого його метушитись?

У одних електорат нікуди не подінеться, бо це неможливо за визначенням, другі можуть не боятися втратити рейтинг бо давно вже втратили, все що можна було.

І третя – єдина, яка має в своєму активі виборців з незалежними поглядами.

Саме ця особа і закликала останніх не віддавати голоси за маленькі партії що, на її думку, являють собою ніщо інше, як різноманітні проекти відтягування відсотків у справді демократичних партій (ії).

Чи відповідає такий погляд на стан речей, дійсності?

Звичайно, ми не можемо дати собі точну відповідь на запитання про "технічність" тієї чи іншої партії.

Наприклад регіонали напевне вважають Блок Литвина своєю чисто технічною партією, тоді як сам Литвин так зовсім не вважає.

В той же час НУНС с БЮТом, сміливо можуть визнати своєю технічною партією блок агресивно налаштованих бородатих християн-словянофілів (ПСПУ), які пообривали б, та з'їли свої бороди, якби про це дізналися.

Але, якщо на думку деякого виборця існує дійсно ідеологічна партія, а не черговий передвиборчий проект, і його погляди на майбутнє співпадають з поглядами цієї партії, чи не буде помилкою віддавати за неї свій голос?

Розглянемо ситуацію "статус кво", у якої є найбільші шанси на втілення.

Отже, якщо картина вподобань виборців складеться приблизно так (не найгірший, для помаранчевий результат):

ПР ~ 28%;

БЮТ ~ 20 %;

НУНС ~ 10%;

КПУ ~ 4%;

То мандати будуть розподілені наступним чином:

ПР ~ 203;

БЮТ ~ 145;

НУНС ~ 73;

КПУ ~ 29;

З чого, антиукраїнська більшість дорівнюватиме 232 депутатам (майже режавю).

Цей варіант є хоч і неприємним, але найвірогіднішим.

Не дивлячись на те, що перспектива є вельми сумною, в ній є один плюс – ми сміливо можемо не боятися, що від втрати наших голосів не відбулося створення "помаранчевої коаліції".

Розглянемо випадок, коли "альтернативна партія" набирає 2.99 відсотків, за рахунок відтоку голосів з БЮТ і НУНС:

ПР ~ 28%;

БЮТ ~ 18 %;

НУНС ~ 9%;

КПУ ~ 4%;

Мандати:

ПР ~ 214;

БЮТ ~ 137;

НУНС ~ 67;

КПУ ~ 31;

АУ більшість – 245;

Хоч при такому варіанті особовий склад п'ятої колони і збільшується, від є кращим, ніж попередній.

Загальновідомо, що чим далі від першого номера Нашої України, знаходиться деякий член її списку, тим менше він готовий нести на собі тягар опозиційного життя.

А оскільки досить значна частина НУ не піде в "ширку", то зниження її представлення значно зменшує простір для маневру, запланованого "балоганом", як резервний, а отже шанси на формування голубими конституційної більшості стають дещо меншими.

А тепер уявімо, що "альтернативна сила" набрала 4,8 відсотки голосів:

ПР ~ 28;

БЮТ ~ 18;

НУНС ~ 9;

КПУ ~ 4;

АС ~ 4,8;

Тоді:

ПР ~ 197;

БЮТ ~ 127;

НУНС ~ 63;

КПУ ~ 28;

АС ~ 35;

І більшості у п'ятої колони вже немає.

Що таке 4,8 відсотки?

Кількість людей, яким лінь йти на вибори, які не вірять, що їхні голоси будуть враховані, які розчарувалися у помаранчевих, є значно більшою – багато чого залежить від їхньої ініціативи.

Згадаймо, що у 2004 Ющенка підтримали 52%, 22% з яких практично залишаються незадіяними.

Звичайно можна сказати, що підвищивши ініціативу – ми створимо умови для формування демократичної коаліції вже наявними двома партіями.

Але не дуже віриться що минулорічне 3-х місячне "формування", було заслугою лише поганих Роми, Пєті, та бурята.

Ще менше віриться в те, що БЮТ самотужки здатен отримати парламентську більшість.

Тому, поява у ВР нової, більш радикально налаштованої на позитивні зміни в українському суспільстві, партії, була б зовсім не зайвою.

Але, схоже на те, що ВР 6-го скликання складатиметься не з тих, хто набрав найбільшу кількість голосів, а з тих, на кого прийшла рознарядка.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua