Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Кого врівноважуємо?

Олександр Ч | 1.09.2007 23:56

-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
5

Або про дефект "робітничих" ресурсів

Залишається приблизно два місяці, до того таємничого моменту, коли вщухне поствиборча чехарда взаємозвинувачень у тотальній фальсифікації, і щасливі володарі депутатських посвідчень приступлять до виконання своїх основних обов'язків – розподілу влади.

Не важливо яке тимчасове визначення матиме цей процес: чи то "формування коаліції", чи, можливо, "конституційний процес", суть завжди залишається незмінною.

Полягає вона в тому, що на просторах нашої країни, у всій їх різноманітності, мешкає і переважає, одна й та сама біомаса™ (В.Ф.Я.).

Звичайно, вона не є одноманітною. На ній можна знайти "громадянина", політичні уподобання якого обернено пропорційні цінам на ковбасу та горілку, і абсолютно не залежать від інших якостей особистості, що ці ціни формує. Є й такі, які вважають, що "вся влада від бога", а "убігим міра сєго", в такі діла лізти гріх. Треті хочуть, щоб держава не втручалася в їхні справи, а вони не втручатимуться в її. Десяті, взагалі ненавидять абсолютно всіх політиків яких, з їхніх слів, "повбивали б".

Але всіх вищеперелічених об'єднує їхнє пасивне сприяння іншій групі індивідуумів – амбіційних та агресивних лідерів.

Як формується влада в теоретичному ідеальному суспільстві, з яким ми так часто плутаємо системи "розвинених" західних країн?

Напевне, коли у деякої групи людей, сформованої за якоюсь ознакою (територіальною, національною, ідеологічною, релігійною, економічною, тощо) виникають певні інтереси, то ця група знаходить серед своїх членів представника що, на загальний погляд, має найкращі якості для представлення інтересів всієї групи на вищому рівні соціальних відносин.

Здавалося б – очевидно. Але яким чином цей алгоритм накладається на місцеві українські реалії?

Найпершою відмінністю, що вже було вказано вище, є сильна інертність більшої частини громадськості.

Лише ця ознака веде до того, що потенційний лідер – людина з сильним характером і організаторськими здібностями, дуже скоро розуміє, що вона цілком може виступати не представником інтересів групи, а їх генератором.

Коли в групі не відбувається активних процесів направлених на створення спільного інтересу, вона є нічим більшим, ніж купкою розрізнених індивідуумів, об'єднаних довільним чином.

Але коли в такій групі виникає "активний реагент", він дуже скоро знаходить спільну, для всіх, рису.

Найпростішим способом згуртувати таку розструктуровану формацію є спонукання в ній одного з "нижчих" інстинктів.

Наприклад страху перед силою. Зневагою до слабших. Та ненавистю до опонентів.

Саме за такою моделлю і було побудовано те, що ми зараз називаємо "південно-східною Україною".

Ця частина країни близько 20 років перебувала в страху. Цей період виростив в тепличних умовах аморальності і всевладдя грубої сили, сьогоднішніх блакитно-червоних "лідерів". Лідерів, що працюють з волею мільйонів людей, так само як ремісник деформує податливу глину.

Звичайно, хтось може заперечити, що цей регіон об'єднано за принципом тяжіння до Росії. І буде правий.

Що таке "РОСІЯ". Просто слово. Пустий звук.

Але якщо замінити його на просте образне поняття, що вкладається в голови людей ще з шкільної дошки: "БІЛЬШЕ СИЛИ, ЩО НАГНІТАЄ ЖАХ НАД ПРИНИЖЕНИМИ СУПРОТИВНИКАМИ".

Це все спрощує.

Дехто скаже: "треба чекати, доки в суспільстві виникне повага до закону".

На чому вона виникне? На порожньому місці?

Сьогоднішній український лідер, це не велика і гуманна людина, що проводить суспільство вперед до зірок, це істота, що примушує нас створити ці зірки у нього вдома.

І не важливо, яка конституція лежить в кишені його шовкового халату.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua