Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
9
Рейтинг
9


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
6

Коментарі
  | 10.07.2007 20:46
Unique
Щодо плебеїзації населення – згоден.
Щодо визнання голодомору на міжнародному політичному рівні – то воно необхідне як елемент визвольної боротьби проти російської окупації, яка ще дуже далеко від завершення.
Свої імперіалістичні амбіції сучасна країна рабів не приховує
І компенсації за окупацію – не такі вже й дрібниці...
Олег Гриць   | 10.07.2007 21:09
Незарегистрированный пользователь:
Ви не про ворогів думайте, а про себе самого. Кому це більше шкодить, вам чи їм?
Ekain   | 10.07.2007 23:02
Ну, ваша стаття надоптимістична. І Леніна ніхто не прибрав. Принаймні, у Києві він на почесному перехресті: з нього починається Бульвар Шевченка. А на Сході-Півдні взагалі небагато перейменовано. Та й в Києві віруючі прямують до Лавру вулицею Січневого Повстання, і нікого не "муляє". В Польщі у багатбох містах та містечках гголовні вулиці носять назву Святоянськіх на честь Св. Яна. Мене дивую, чому православні не вимагають назв, пов"язаних з їхньою вірую. Невже вул. Луначарського-Дзержинського-Чічеріна-Артема – це традиція, а якась Святомикольська – це не відібражало б традиції?
Олекса Косар   | 11.07.2007 00:03
Якби ж ті відшкодування за геноцид, та на підвищення народжуваності, на здоров"я малечі. А то ж розтягнуть...
А взагалі я підтримую думку автора.
Елена Маркосян   | 11.07.2007 00:10
Политика "популяризации" украинских трагедий часть общей стратегии США на дистанцирование России и Украины, установления между ними конфрантационных и конфликтных отношений. Это просто проект, который включает в себя мифологизацию отношений России и Украины и создание "исторических конфликтных узлов".
Внутри Украины такая стратегия призвана защитить политическую власть как институцию от установления новых форм отношений и механизмов ответственности государства перед обществом. Поэтому основными проводниками таких идей и проектов были и остаются патриоты государства, а не Родины.
Volodumur   | 11.07.2007 06:34
Моя матір / бабуня / родичі / знайомі розповідали про погроми 1920-2 / НКВД /ГУЛАГ / Голодомор / Голокосту й Анти-Нацистський Опірі. Ці родичі й знайомі активно протистояли більшовикам й фашистам. Вони не були "чистими українцями," однак любили чудовий нарід, серед якого жили й неповторну красу України. Чимало з них заплатили за свободу України своїм життям. Україна повинна не тільки пам"ятати своїх катів й зрадників, але й шанувати своїх героїв.
Цей Голодомор не був першим в Україні.Наприклад, Хмельницький знищив Україну й віддав її на поталу Московщині. Я підготував деякі факти й надіюся, що "Народна Правда" надасть можливість сказати правду. Слава Україні! Героям слава!
Сергей Горчаков   | 11.07.2007 09:36
Теперь, по проторенной дорожке, Секретариат может требовать от Перу признания геноцидом украинского народа террор против русинов в Австровенгерии в начале 20-го века. Как по мне – более перспективное занятие.
Петро Гiренко   | 11.07.2007 11:35
Олег Гриць:
Це погляд, припустимуй тільки у давні часи – до 20 сторіччя. Сучасне життя є дуже глобальним. Це – об"ективний процес і це гарно. Тому, що і міжнародне суспільство.
Росія до цього сіспільства зверається щоденно, щогодинно. А чого це ми повинні закриватися і не виносити російський сор з нашої хати?
Ви ховаєте, що це у Вас – турбота за Росію. Але, це дуже легко видно.
Зрозуміло, Росія дуже боіться, що світ (ООН, ПАРЄ, тощо) визнає їі відповідальною за Голодомор. А у неі такі великі плани щодо розробки нової імперіі...
Олег Ус   | 11.07.2007 12:14
Питримую автора. Повагу до скорботного стану викликає саме стан, а не засоби його демонстрації. Це, якщо по-людські. В політичному аспекті – згоден з думкою про створення історичних конфліктних вузлів. Сім'я розпасалася, наші "родичі" з безліччю "благих намірів" вмовляють "не повертатися", а що більш дієве, як не нагадування про негатив у минулому? Одне "але". Часто-густо на противагу таким "переконанням" виникають спогади "і про добре" – хоча б як інструмент самозахісту: ну не може людина існувати весь час "в негативі"! Дія – протидія, а коли і те і інше нбуває ознак непримеренності – людіна гине. Будьмо щирими і пам'ятаймо ВСЕ!
Олена Олійник   | 11.07.2007 13:25
Ви багато у чому маєте рацію, шановний авторе.
Але світове визнання потрібне, до сорому нашого, перш за все для внутрішнього застосування. Саме з тих причин, які Ви навели – буде передбачена відповідальність, аж до кримінальної, за будь-які дії щодо заперечення факту Голодомору. Тоді всім тим діячам місцевого масштабу доведеться викреслити цей пункт зі свого ідеологічного арсеналу, а ті маси людей, на які вони спираються, принаймні схаменуться і замисляться. Бо просто так їм марно розповідати про те, яким саме чином опинилися тут їхні предки.
А щодо пам"ятників і вулиць я з Вами згодна. Ба більше: я б вулиці називала ЛИШЕ Каштановими та Сонячними, а пам"ятники – літературним героям абощо.
  | 11.07.2007 14:14
Голодомор в 32-33,39 годах в России, Казахстане был организован украинцами, стоящими во главе СССР против народов этих республик. Предлагаю Украине покаяться в геноциде русского, казахского, еврейского и других народов СССР.
це романтична, а не прагматична позиція. З прагматичної точки зору – ми повинні вимагати визнання Голодомору Росією і компенсації за вчинені злочини Голодомор, Чорнобиль, перекриття річок, за корисні копалини, які були забрані під час совєцького режиму. Хватить хилити голову – вчіться у Божого народу – євреїв – у них багато є чому повчитися.
Елена Маркосян   | 11.07.2007 22:40
При чем тут Россия? Вам компенсации нужны? Какие?
  | 11.07.2007 22:59
Як бідна маркосянц запереживала за росію. які ще мовляв компенсації вам хахли потрібні, ми ж з вами самі росія – родіна у нас одна – страна одна – ссср
Віктор Скубицький   | 12.07.2007 01:37
"Чомусь зараз відношення до трагедій нашого минулого змінилося"
Про що мова? Притамане українцям шанобливе ставлення до померлих предків? Можливо воно й було і є. Але підіть до найближчого цвинтаря і знайдіть останні поховання. Нищення пам"яті велося ззовні. Свідомо. Щоб не було українців. Ваші родичі не хотіли пам"ятати про ГОЛОДОМОР від страху – "антісовєтчіна". Тому " Звідки це хизування власними трагедіями" є блюзнірством. А " Невже загиблим, якби вони були живі, було приємно, що їх страждання визнали" – збочене блюзнірство. _ Почитайте коментар п.Маркосян – от Вам і ціна Вашої "точки зору".