Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/4675011e4a154/

Музеї врятовано! Перемога вільних журналістів!

museum-ukraine | 17.06.2007 12:38

Публікація на "Народній правді" фактично врятувала основні музеї Київщини від прихватизації! Закінчено переговори чиновників ОДА і Київоблради, яка на червневій сесії повинна повернути музеям статус державної установи! Аби не грамотна кампанія в пресі, ми б просто втратили гордість Київщини...

Музеї врятовано! Перемога вільних журналістів!
Ми починалу цю війну без сподівання на перемогу. Занадто великі кошти стояли на кону. Мова йде про сотні мільйонів доларів, у які оцінюють музеї обласного підпорядкування Київщини. Ще не дуже віримо, але, журналісти і музейники, здається, здобули неймовірно красиву перемогу! Київські музеї врятовано від приватизації!

Хроніка подій проста і дуже зрозуміла. Депутати Київоблради задумали перетворити ДЕРЖАВНІ музеї на... комунальні підприємства! І підпорядкувати їх напряму, керівництву обласної Ради. Від директорів музеїв вимагали терміново підписати необхідні документи, перереєструвати Статути, і завірити їх, у невідомо ким визначеного, приватного нотаріуса. Саме у КОНКРЕТНОГО приватного нотаріуса! Ще обласних діячів дуже цікавить майно, приміщення, земля, автотранспорт музейних закладів. І абсолютно не цікавлять музейні експонати, для зберігання яких, власне музеї і створені!

Взагалі, дуже дивним Рішенням Київської обласної ради 5 скликання "Про внесення змін до рішення Київської обласної Ради ІУ скликання від 22.10.2004 N218-17-ІУ "Про здійснення державної політики у сфері оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області", слід негайно зайнятися Прокуратурі. Опротестувати його, знайти і покарати винних! Це як мінімум!

Все пояснює перша фраза Рішення. "У зв*язку із зміною цін на ринку нерухомості в Києві, з метою збільшення надходжень до бюджету..."

Музеї втрачають статус ДЕРЖАВНИХ установ, стають ЗВИЧАЙНИМИ комунальними ПІДПРИЄМСТВАМИ, які повинні приносити прибутки і поповнювати бюджет. Музеї повинні ущільнитися і почати здавати площі в оренду, яка буде пильно контролюватися керівництвом облради! Ось де "собака порилася"! Подальший сюжет дуже гарно прораховується. За результатами провальної комерційної діяльності комунальних підприємств-музеїв (це не анекдот, це документ!), постійна комісія Київської обласної ради з питань комунальної власності та ПРИВАТИЗАЦІЇ, вирішить виставити абсолютно збиткові комунальні підприємства-музеї, на приватизацію. Геніально!

Слід зауважити, що всі музеї обласного підпорядкування встигли, за державний кошт, зробити ремонти, нормально впорядкували територію, знаходяться в гарних приміщеннях. Київщина може пишатися своїми музеями! Нам є що і кому показати! Виявляється, майже зразкову державну галузь області, можна ось так тихо і швидко, перетворити у майно, та елегантно продати!

От тільки, що будуть робити з експонатами? Обласні мудреці про них не згадують жодним словом. Що наводить на певні висновки. Або вони не розуміють, скільки коштує те, що знаходиться за стінами держмузеїв. Або прекрасно знають ринкову вартість експонатів, і хитромудро послабивши контроль за зберіганням, облік, вирішили накласти волохату корупційну лапу на святая святих – музейні фонди. Адже, все, що зберігається в музеях обласного підпорядкування, може коштувати в десятки разів більше, ніж обрізаний бюджет Київської області за всі роки незалежності!

Про геніальний план обласних депутатів дізналися журналісти часопису "Музеї України". Зробили кілька статей, уривок з однієї наводимо. Опублікували в журналі, розмістили на власних, маловідомих сайтах. Звернулися до чиновників різних рівнів. Згодом дали цикл матеріалів на сайті вільних журналістів "Хай Вей".

Але, особливого резонансу стаття "План знищення музеїв Київської області" отримала після публікації на сайті "Народна правда" – дочірному проекті відомої "Української правди". Матеріал було моментально відзначено редакцією і розміщено на почесних місцях "Української правди". І почалося.

Автор, що якраз був у дорозі, ледве встигав давати коментарі і інтерв*ю. Журналісти провідних ЗМІ буквально накинулися на клерків Київоблради. Сміливі коментарі і заяви зробили керівники кількох музеїв. Хтось, звичайно, промовчав – побоялися. І ми розуміємо, що бути революціонером і бюджетником, то різні речі...

Втрутилися деякі політики. Структури деяких дружин дуже відомих осіб...

Відчувши підтримку преси, активізувалися чиновники Київської ОДА, з-під якої музеї і забирали, з чималим шматком бюджету.

Як повідомив Василь Романчишин, начальник управління культури і туризму ОДА, переговори двох структур закінчилися успішно. Вже під час червневої сесії облради, музеї повернуть облдержадміністрації, перевівши у звичний статус ДЕРЖАВНОГО музею, а не комунального підприємства.

Хочу подякувати дружне середовище вільних журналістів, сконцентроване довкола сайтів "Хай Вей" і "Народна правда"! Попри скептицизм, легкий цинізм і явну недооцінку власних сил, ми здійснили те, що не вдалося полчищу різнокаліберних чиновників і депутатів – врятували від приватизації і знищення всі основні музеї Київщини! Звичайно, журнал "Музеї України" нажив черговий легіон ворогів, які використають будь-який наш промах, аби помститися. І ми про це знаємо. Будемо захищатися – нападаючи. Сподіваємося на підтримку і солідарність журналістського цеху. Не за своє воюємо – за громадське! Ще раз підкреслимо – нас ніхто не фінансує! Нікому ми не служимо! Як не дивно, це викликає ще більшу лють у чисельних скоробагатьків, які засіли у владі різних рівнів.

Вже можна говорити про перемогу! Музеї Київщини відстояли! От тільки, з якої області пролунає наступний зойк про допомогу? І чи на довго нас всіх вистачить? Потрібен терміново, Закон про недоторканність музеїв!

Але, то згодом. Перемогли всім миром! Давайте відсвяткуємо! Завтра знову почнеться...

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua