Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
логіка   прихований мотив   димова завіса   прозора влада   далі буде

Димова завіса

Олекса Косар | 4.06.2007 12:15

8
Рейтинг
8


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
2

Якщо в чиїхось діях немає логіки – шукайте прихований мотив. Якщо немає ні першого, ні другого, то це божевілля. Хочеться вірити, що у верховній українській політпроцесії до цього ще не дійшло. Хоча, коли "беркутівці" брали штурмом приміщення Генеральної прокуратури, здавалося, що процес почався...

Димова завіса
Димова завіса

Якщо в чиїхось діях немає логіки – шукайте прихований мотив. Якщо немає ні першого, ні другого, то це божевілля. Хочеться вірити, що у верховній українській політпроцесії до цього ще не дійшло. Хоча, коли "беркутівці" брали штурмом приміщення Генеральної прокуратури, здавалося, що процес почався...

Щодо прихованого мотиву, то для політиків – це "ази" їхньої професії. Та і взагалі: приховані мотиви це те, що завжди домінує в діях наших лідерів. Яких, до речі, ми обираємо самі.

Пригадаймо, що вони нам казали на початку так званої "великої приватизації". Майнові приватизаційні сертифікати, акції, дивіденди... За приклад ставили країни з розвинутою ринковою економікою, і вважалося, що в їхніх доводах є якась логіка. Час показав інше: в усьому тому був прихований мотив: перехід державної власності у приватну власність порівняно невеликої групи громадян.

Чи є прихований мотив у майбутніх чи то перевиборах, чи то дострокових виборах? Є, і полягає він у їхніх результатах. А головним результатом буде те, хто візьме під свій контроль формування багатомільярдного ринку землі.

У ситуації, що склалася, кожна із сторін надіється на свою перемогу. Проте, було б занадто недалекоглядно не прорахувати наслідки імовірної поразки, а отже не одержати ласого шматка від тих казкових багатств, що називаються українські чорноземи. Прорахувати усе, і щоб усі учасники цього процесу були задоволеними, дуже непросто. Ось тому так складно і тяжко ідуть переговори, зриваються домовленості усупереч всякій логіці і т. п.

Чому депутати від опозиції, які наполягають на розпуску ВР, від самого початку не склали своїх повноважень? Адже це стало б законною однозначною підставою для припинення повноважень Верховної Ради і дострокових виборів? Навіщо було затівати довготривалий і нудний процес із Указами Президента, розборами у Конституційному суді, бійками в Генпрокуратурі, загадкове пересування підрозділів Внутрішніх військ? Усе це схоже на таку собі димову завісу. А що відбувалося і відбувається за нею? На жаль, обіцяти прозору владу набагато легше, аніж нею бути.

І все ж – це трапилося. Більше аніж 150 депутатів від БЮТ і "нашої України" склали свої повноваження народних обранців. Згідно законодавства Верховна Рада має скласти свої повноваження і повинна розпочатися процедура дострокових виборів. Проте, не все так однозначно, бо кожна із сторін Закон розуміє по-своєму, а точніше – за принципом: закон, як дишло. Зокрема, Прем'єр міністр вважає, що потрібно, щоб Верховна Рада ще попрацювала... Далі буде?...

Олекса Косар

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua