Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/politics/4659578c06f4a/

Остаточна поразка, або шанс на тріумф?

Олександр Ч | 27.05.2007 13:03

Якщо ви дивилися телепрограми про дику природу, то без сумніву помітили властивості способу, яким зграя диких тварин, будь то козлів, чи левів визначає найсильнішого самця – вожака...

Остаточна поразка, або шанс на тріумф?
Отже, як завжди, президент Ющенко пішов на односторонні поступки в перемовинах з силами коаліції. Цьому є декілька причин. Це і безграмотна політика щодо силових органів президента – коливання води, що виплило на поверхню політичного процесу України, засвідчило, що далеко не всі керівники силових структур будуть виконувати накази Ющенка. Це і особиста психологічна слабкість.

Якщо ви дивилися телепрограми про дику природу, то без сумніву помітили властивості способу, яким зграя диких тварин, будь то козлів, чи левів визначає найсильнішого самця – вожака. Претенденти сходяться в одному місці, після чого, кожен з них різними способами демонструє свої здібності до ведення бойових дій – гарчить, бекая, махає лапами, риє рогами землю. Зазвичай слабший самець швидко лякається і відступає. Все ж стадо, спостерігаючи за цим, одразу починає орієнтуватися на переможця.

Все це відбулося і у нас. Неочікувана демонстрація сили, у виконанні міністра МВС, котрий нагадує своїми неотесаними манерами великого любителя кукурудзи пана Хрущова, коротко і безвітказно поставила Ющенка, з його амбіціями, на місце. В результаті, укази президента про розпуск, набули значення простого шматка паперу, а коаліція в черговий раз продемонструвала свою виборчу позицію щодо виконання норм конституції – "коли нам це вигідно, ми погодимось з недієздатністю ВР, через масове складання мандатів".

Електоральне стадо ПР у захваті. Воно відчуває силу свого вожака і піде за ним, коли він того попросить.

Він же дарма втрачати отриманого часу, а це майже півроку, не буде. Звісно, не варто очікувати повторення "вищого пілотажу" зразка 2004 року, коли з резервних фондів було здійснено неймовірне підвищення соціальних виплат, але принаймні про падіння цін на найпопулярніші товари, коштом бідолашного бюджету та ледве живого середнього бізнесу, можна казати напевне. І це на фоні недавніх заяв пана Азарова, про недоцільність загравання з соціальним сектором, при відстаючій економіці.

Все це приведе до росту рейтингу регіаналів аж до 40%, і збільшення персонального впливу Віктора Федоровича всередині партії.

Не гірше регіаналів себе почувають і послідовники вчення Маркса – комуністи, всупереч багатьом прогнозам, вірні ідеї, але уразливі перед неминучою ходою часу, виборці цього заповідника не надто вдалих номенклатурників, побачили, що їх обранці зовсім не тонуть, в мутних "водах" ВР 5-го скликання, а навіть навпаки, тож на свої 5%, червоний вождь Симоненко з загоном новобранців на кшталт Голуба, можуть розраховувати.

Єдиним, хто може абсолютно не переживати за свій рейтинг, є СПУ – вірогідність її проходу до ВР, така ж сама, як вірогідність зустріти слона на червоній площі, тобто 50/50: зустрінеш, або не зустрінеш. Спокійне личко Мороза засвідчує, що місце в прохідному списку ПР, йому, та його команді соціалістичних капіталістів, гарантовано.

В найгіршій ситуації, звісно опиняється БЮТ. Протаскавшись всю "переможну" весну, в хвості божевільних ідей президента, закинувши атаку проти Черновецького на смітник, сформувавши список з включенням "несимпатичних" облич, та придбавши дзеркало абсолютної прозорості внутрішніх процесів, в особі пана Бродського, цей блок розгубив щонайменше 5%. Продовжуючи "повністю підтримувати президента", пані Юлія ризикує дойти до фінішної прямої з результатом у 10 відсотків.

В цьому їй допоможе "корпорація по нейтралізації БЮТ" – НУ + "Правиця" + "Народна Самооборона".

Звичайно, не можна сказати, що в склад цих сил входять одні лише лицеміри, та бізнесмени-невдахи. Але активність цих елементів, на фоні звичного для демократів очікування мани небесної, зробить свою справу – голоси помаранчевих виборців розсіються, і зникнуть у коловороті "технічних помилок" виборчого процесу.

Що робити демократам? Можна зробити як завжди – нічого не робити, та чекати своєї неминучої долі маргіналізованої опозиції, яку триматиме новоявлений міні диктатор Янукович, для демонстрації своєї "європейськості" поважним панам з Європи...

А можна зробити по новому: створити новий виборчий блок з чіткою ідеологією та планом подолання кризи, методом опитування виборців, що принесли перемогу Ющенку, сформувати його списки, і без жодних кулуарних процесів, на очах всього народу, здобути перемогу і почати нарешті створювати Україну.

Народ має лише відчути, що політики поруч з ним, що політики потребують його допомоги, що кожний окремий громадянин здатен змінити долю всієї держави.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua