Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Пластилінові ворони

Олекса Косар | 13.05.2007 10:17

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
1

Люди хочуть ідеалу. Із одного боку це межує з наївністю, з іншого – із
фанатизмом. На щастя, українці у своєму виборі не схиляються до фанатизму, і в пориві любові до своїх обранців не лупцюють одне одного, не спалюють авто, і магазини також не громлять...


Пластилінові ворониЛюди хочуть ідеалу. Із одного боку це межує з наївністю, з іншого – із

фанатизмом. На щастя, українці у своєму виборі не схиляються до фанатизму, і в пориві любові до своїх обранців не лупцюють одне одного, не спалюють авто, і магазини також не громлять... Одні, по простоті своїй, наївно ідеалізують Ющенка, інші – Януковича, а дехто молиться на пані Тимошенко. У цій любові всі по-своєму і щасливі, і нещасні...

Ці троє: Ю., Я., Т. – схожі на персонажів відомої байки, котрі запряжені в один віз, але кожен з них тягне його до свого середовища. Виборець, у свою чергу, прагне наділити свій ідеал прикметами білого лебедя, з його устремліннями піднятися увись, і не звертає увагу на те, що всі учасники "воза" мають ознаки й характеристики, у більшій чи меншій мірі, одне одного. А особливо, що робить їх схожими – це те, що всі вони мають властивість пластилінової ворони: заради якомога тривалішого перебування у політиці міняють свою форму і зміст під впливом зовнішніх факторів. Хоча це й забезпечує неухильне примноження їхнього капіталу, гроші – це гроші... Але прямо пропорційно втрачається капітал політичний.

Ю.Тимошенко своєю безкомпромісністю вигідно відрізняється від двох інших своїх партнерів по "возу", і ось саме цим завойовує серця своїх прихильників. Наскільки довго це їй вдасться покаже час. Внутрішня спокуса і зовнішній тиск стати "пластиліновою" завжди переслідуватиме Юлію Володимирівну. Проте, вона сподівається – вершина її успіху ще попереду, і це додає їй міцності, в той час, як двоє інших вже досягли свого Евересту, щоправда, з успіхом про який особливо не похвалишся.

Ця трійця і надалі смикатиме "воза" урізнобіч, фактично залишаючи нерозв'язаним соціальні, моральні, та економічні проблеми нашого суспільства, якщо не матиме послідовного і цілеспрямованого у своїх діях погонича. Шанс бути таким погоничем мали соціалісти, але спокуса посадити свого у крісло Голови ВР переважила думу про народ.

У згубі лівого спектру української політики нічого нового не трапилося: хто породив його, той і убив... Майже за Гоголем... Та попри це, національно орієнтована "лівиця" у парламенті вкрай необхідна, особливо в умовах, коли потужні (за українськими мірками) бізнесові групи мають солідне представництво, і цілком природно, що внутрішню і зовнішню політику держави вони проводитимуть з точки зору наскільки це вигідно для накопичення їхнього капіталу. Ліві, а в наших реаліях – це соціалісти, які на відміну від комуністів не прагнуть червоного реваншу, і саме цим завойовували симпатії частини виборців, повинні були відіграти роль стримуючого фактору для непомірних апетитів великого олігархічного вітчизняного і транснаціонального капіталу. На жаль, не вийшло. У них, виявилося, також своя сорочка до тіла ближче. А між тим, стримуючий фактор потрібний і капіталу, щоб він працював на загальнонародний інтерес. Гроші заради грошей – тлінь. І взагалі: непомірний апетит до добра не приведе.

Лідери сучасного політпроцесу в Україні навчилися чудово грати на схильності виборців до ідеалізації своїх улюбленців і уміло використовують це. Але аморфність політиків вже набридає, як і оте вміння проходити між крапельками дощу, бо це не є ознакою героїзму, а який ідеал зможе без нього? Тому, врешті-решт, "пластилінові ворони", змушені будуть зійти з дистанції. Цей процес вже почався, і триватиме й надалі.

Ідеалізуючи наших політичних лідерів, необхідно пам'ятати: збудувати Україну зможе лише український дух і українське Слово, щире й правдиве, і лише з великої Любові до неї. А не з тієї, що з розрахунку, бо то є від лукавого.

Олекса КосарКоментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua