Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Донеччина повернулася у мистецький простір України!

Донеччина повернулася у мистецький простір України!

Віктор Тригуб | 17.06.2016 12:49

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Не всі розуміють, що наприклад учасники Народного грецького фолькльорного ансамблю пісні і танцю "Сартанські самоцвіти" живуть у Першій лінії оборони – пара кілометрів до фронту. Пряма наводка. А який високий виконавчий рівень! В селищі працює прекрасний музей, є кілька самодіяльних колективів. Вивчаються і зберігаються народні традції. Були там

Донеччина повернулася у мистецький простір України!
Ведучим цього концерту можна було зробити спікера прес-центру АТО. Ті самі фронтові міста: Волноваха, Сартана, Маріуполь, Торецьк... Тільки замість бригад і батальйонів назви ансамблів і творчих колективів.

У Києві звітувала культура Донецької області. Люди з території війни, загадково позначеної як "зона АТО". Гала-концерт культурно-мистецької акції "Донеччина-UA: Перезавантаження" пройшов на такому високому професійно-емоційному рівні, що глядачі не соромилися ні сліз, ні радісних вигуків!

Варто ще раз відзначити чітку роботу команди Голови Донецької ОДА Павла Жебрівського, заступника з гуманітарних питань ОДА Ігоря Стокоза, начальника Управління культури і туризму ОДА Аліни Певної, керівників творчих колективів! Реальний міжнародний рівень культурологічного менеджменту! Це не комплімент – оцінка.

Не всі розуміють, що наприклад учасники Народного грецького фолькльорного ансамблю пісні і танцю "Сартанські самоцвіти" живуть у Першій лінії оборони – пара кілометрів до фронту. Пряма наводка. А який високий виконавчий рівень! В селищі працює прекрасний музей, є кілька самодіяльних колективів. Вивчаються і зберігаються народні традції. Були там з Аліною Певною, великий туристичний потенціал, аби не війна...

У дні проведення акції "Донеччина-UA: Перезавантаження" на сцені Українського дому, з великого калібру обстріляли Торецьк. Але, це ніяк не вплинуло на виступ артистів з того міста...

Два роки люди живуть, працюють, виховують дітей у прифронтовій зоні. Більше того, завдяки Донецькій ОДА згуртувалися, за допомогою місцевої влади і бізнесу створили нові концертні номери, пошили костюми, підготували дітей і блискуче виступили на столичній сцені! Вперше за багато років! Донеччина повернулася у мистецький простір України!

-У нас великий культурний потенціал, прекрасні колективи, гарні Будинки культури, – зазначив Павло Жебрівський, – І у цьому переконалися всі гості акції, чітко організованої підрозділами Донецької ОДА, перш за все співробітниками Управління культури і туризму області, міськими і районними відділами культури. Мріємо, аби цю яскраву концертну програму побачили б як глядачі Донеччини, так і інших регіонів України! Спасибі всім організаторам і учасникам!

Поіменно перерахую режисерсько-постановочну групу акції від Управління культури: блискучий режисер-постановник Олександр Кашлаков. Саме його заслуга в суперчіткій організації двох концертів! Звертаю увагу на талант пана Олександра всіх, хто причетний до організації масштабних культурних заходів – Суперпрофі!

Режисер – Тетяна Романовська. Хореограф – Народний артист України Рафаїл Малиновський. Звукорежисер – Денис Рацлав. Відео-режисер – Іван Шебунчак. Продюсер – Аліна Певна. Адміністратор – Сергій Марусій.

Цій творчій команді під силу взяти будь-яку вершину! Молодці!

-Висловлюю подяку всім, хто створив це свято, і всім глядачам, критикам, журналістам, що долучилися до акції, прийшли на прекрасний спектакль Маріупольського театру! – сказав Заступник Голови Донецької ОДА Ігор Стокоз, – Зрозуміло, є якісь недоліки, помилки, але в цілому, свято вдалося! Відбулася внутрішня консолідація, митці знову повірили в себе, відкрили нові творчі горизонти. Для прифронтової області це дуже важливо!

-Особлива шана артистам, що живуть у прифронтовій зоні! Дитячим колективам, які не тільки збереглися, а й розвинулись!- зазначила начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Дійсно, варто організувати гастролі цих неймовірних талантів Україною! А можливо, і Європою. Нам є що показати і є чим пишатися! Бо Донеччина – то Україна!

Саме вони нині презентують мистецтво Донбасу: Гурт "Заграйярочка" (Волноваха), Народний театр "Краматорські дівчата та хлопці", Народний театр "Авансцена", Ансамбль "Квітень" (Маріуполь), Ансамбль "Карнавал" (Маріуполь), Ансамбль "Проспект", Студія "Свій стиль" (Мирноград), Ансамбль "Веснянка", виконавці Аліна Башкіна, Анастасія Галкіна, Любов Доброноженко, Анастасія Лоскутова, гурт "Курінець" (Краматорськ), гурт "Непосєди" (Бахмут), "Сартанські самоцвіти", Народний цирк "Арго", "Арена" (Маріуполь)...

Несподівано для всіх, акція "Донеччина-UA: Перезавантаження" на сцені Українського дому перетворилася на потужне мистецьке явище, навіть для пересиченого видовищами Києва! Дійсно відбулося свято! Спасибі!

Наступного року зустрінемося у звільненому від терористів Донецьку!?

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua