Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Путін Україну з її головним святом не привітав.

Ігор Бурдяк | 25.08.2014 15:11

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
1

Він, очевидно, доручив цю прикру для Росії місію патріарху Кирилу.

Путін Україну з її головним святом не привітав.
Патріарх Кирило, зокрема, пише: "К большому сожалению, сегодня народ Украины переживает, наверное, один из труднейших периодов своей истории. Общее число убитых и раненых в ходе кровопролития составляет многие тысячи человек. Особенно тяжело смотреть на невинно страдающих детей, женщин, стариков, ставших заложниками человеческих амбиций и жертвами противостояния.

Вновь и вновь призываю Вас ради блага всех жителей Украины сделать все возможное для скорейшего прекращения кровопролития. Убежден: стране сегодня жизненно необходимы мир и гражданское согласие, объединение вокруг христианских ценностей и общенациональный диалог, через который люди разных взглядов и убеждений, даже разделенные ныне противостоянием, могли бы реально участвовать в определении судьбы своего Отечества.

Верю и надеюсь, что Украина в самом скором времени станет процветающей страной, население которой не будет страдать от последствий греховной человеческой воли
звідси.

Про причетність до підтримки збройного захоплення Криму і тероризму на Донбасі учасників російської делегації, що супроводжувала взимку 2014 року в Україні афонську святиню "Дари волхвів" ми уже говорили. З'ясувалося, що організатор привозу святині, член Патріаршої комісії з питань сім'ї РПЦ Костянтин Малофєєв – один із головних спонсорів тероризму в Україні. Охороняв цю святиню сумнозавісний Ігор Гіркін (Стрелков).Мета поїздки – проведення розвіддіяльності на території України ("Релігія в Україні").

Після того філіал РПЦ в Україні (УПЦ МП) взяв активну участь у розпалюванні війни на Донбасі – Священники УПЦ поднимают боевой дух вооруженных повстанцев Славянска.

До речі, 14 серпня 2014 року патріарх Кирило звернувся до Предстоятелів Помісних Православних Церков у зв'язку з ситуацією в Україні.

Він всупереч фактам пише: "Украинская Православная Церковь, в отличие от греко-католиков и схизматиков, остается чуждой какой-либо политической ангажированности. Она продолжает осуществлять духовное окормление своей многочисленной паствы, включающей в себя людей, оказавшихся по разные стороны конфликта, старается их примирить и неустанно призывает к диалогу."

І просить "молитв Вашего Святейшества, Преосвященных архипастырей, пастырей, монашествующих и всех верных чад Святейшей Константинопольской Церкви о мире на украинской земле, о прекращении кровопролития и о наших страждущих о Господе братьях, особенно об архипастырях и пастырях, которые в труднейших условиях гражданского противостояния продолжают мужественно исполнять свой долг, совершать церковное служение и отстаивать Святое Православие.

Прошу Ваше Святейшество использовать все возможности, чтобы возвысить Ваш голос в защиту православных христиан востока Украины, которые в обстановке усугубляющегося насилия со стороны греко-католиков и раскольников живут в ежедневном страхе за себя и своих близких, опасаясь, что, если гонители возьмут власть, православные будут принуждаться к отказу от своей веры или подвергаться жестокой дискриминации.
"

Реакція УГКЦ на брехливий лист патріарха Кирила:

"Патріарх Кирило керується інформацією з джерел російської пропаганди. Тому вигаданий персонаж – капелан УГКЦ, який у Слов'янську буцімто увірвався під час богослужіння до храму УПЦ, для нього є реальним", детальніше тут.

Читайте також: Офіційна заява з приводу заклику Патріарха Кирила до Предстоятелів помісних Православних Церков.

У заяві протоієрей Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ, зокрема, пише:

"Намагання ствердити, що під час проведення Антитерористичної операції страждають тільки православні вірні Московського патріархату, є небезпечним наміром протиставити все українське суспільство одній конфесії. Неприпустимим є лукаве намагання перенести здійснення природного права українського народу на свободу і незалежність своєї країни в міжконфесійну площину, що провокує нові напруження та нову смуту в українському суспільстві – цього разу в ділянці міжконфесійних відносин. Сьогодні Україна потребує від церковних мужів не провокування насилля, а побудови миру.

Українські військові не є конфесійно структуровані. Тому в зоні проведення АТО присутні капелани різних конфесій. Вони здійснюють своє служіння на основі нормативних актів Міністерства оборони України, що укладені за порадою Міжконфесійної душпастирської ради, учасниками якої є також представники Української Православної Церкви. Капелани ніколи не втручалися в життя місцевих релігійних громад. Будь-які звинувачення в тому, що капелани УГКЦ чинять насильство над представниками інших Церков і релігійних організацій, є неправдою, яку ми рішуче відкидаємо"
.

НМД патріарх Кирило добре знає, що є правда, а що неправда. З реальною ситуацією лист патріарха Кирила не має нічого спільного. Немає реальних доказів його тверджень. Факти частково просто вигадані. Інші в основному мають пояснення, ніяк не пов'язані з УГКЦ чи УПЦ КП. Водночас, перетворившись у пропагандиста, він замовчує страшні дійсні факти переслідувань, захоплення храмів, молитовних споруд, викрадення духовенства, віруючих, катувань і навіть вбивств, які були на Донбасі щодо вірних різних конфесій (РКЦ, УГКЦ, УПЦ КП, протестантських Церков) на території, підконтрольній прокремлівським сепаратистам-терористам. В Славінську розстріляні два протестантські служителі. Про злочини терористичної організації "російська православна армія" Кирило нічого не каже. Звернення показує, що патріарха Кирила залучили до машини державної пропаганди.

Цікава історія зникнення листа, а потім його поява на офіційному сайті, але в іншому розділі говорить про те, що патріарх Кирило усвідомлює наслідки для свого авторитету в Україні такого листа (див. тут). І це ознака того, що лист був написаний не для публікації у ЗМІ, а виключно для направлення адресатам. Поява у пресі – результат неузгодженості чи ініціатива когось із бюрократів МП. Після скандалу, викликаного текстом листа, його забрали, а пізніше, коли зрозуміли, що він уже розійшовся, повернули в інший розділ, вважаючи, що таким чином можна "закрити" цей скандал. Це свідчення: патріарх Кирило сам не вірить у те, що пише. Бо якщо пишеш правду, то навіщо лист ховати від громадськості? (див. тут.)

До речі, раніше патріарх Кирило "дистанціювався від ситуації", намагався показати, що він є "над сутичкою", виступав у ролі миротворця, та коли положення терористів значно погіршилося, то... і ще один фактор: обрали того предстоятеля УПЦ МП, "кого треба", тоді Кирило виступив у дусі державної російської пропаганди.

До речі, на Спаса, 19 серпня, появилося повідомлення, що Предстоятель Русской Православной Церкви обратился в ООН, Совет Европы и ОБСЕ с письмом о фактах притеснения Украинской Православной Церкви в условиях вооружённого конфликта на юго-востоке Украины.

______________________________

А що ж УПЦ МП? У Зверненні Церков і релігійних організацій до українського народу, зокрема, сказано:

"Історично так склалося, що від давніх часів український народ був частиною європейського цивілізаційного простору. У зв'язку з Європою, її духовною, культурною, освітньою, правовою традицією будувалося наше суспільне і державне життя.

Зараз Україна стоїть перед вибором шляху свого подальшого розвитку. На нашу думку, майбутнє України природно обумовлене нашим історичним корінням – бути незалежною державою в колі вільних європейських народів.

Переконані, що цей вибір не є і не може вважатися протиставленням України нашому історичному сусіду – Росії. Адже її державність, історія та культура теж тісно пов'язані з Європою. Сподіваємося, що російський народ і держава визнаватимуть і поважатимуть право України, як незалежної держави, обирати власний шлях у майбутнє – так само, як Україна визнає і поважає незалежність і суверенітет Російської Федерації."


Першим під цим зверненням стоїть підпис Митрополита Володимира (Сабодана), Предстоятеля Української Православної Церкви.Та ситуація в УПЦ МП змінилася.

Новобраний предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій

"Голодомор стал наказанием за то, что люди восстали против Бога, считает митрополит Черновицкий и Буковинский Онуфрий, постоянный член Священного Синода Украинской Православной Церкви.

"Голодомор – это было вразумление, усмирение со стороны Господа нашей гордыни, которая восстала против себя самого, против бытия человека. Есть такое украинское выражение, немного вульгарное – катюзi по заслузi. Мы получили то, что заслужили", – заявил в понедельник "Интерфакс-Религия" митрополит Черновицкий и Буковинский Онуфрий.

По мнению иерарха, "есть такие силы, которые пытаются сделать голодомор клином между Россией и Украиной, мол, русские, россияне угнетали украинцев". "Но, я думаю, в России тогда от голодомора погибло больше народу, чем на Украине", – сказал митрополит.

Владыка Онуфрий призвал верующих не превращать поминовение жертв голодомора в политическую акцию, а обратить внимание на его духовные причины.
" – Митрополит Онуфрій Москва, 24 листопада 2008 р.

Як бачимо, позиція нинішнього предстоятеля УПЦ МП у 2008 – це позиція "русского мира".

Митрополит Мстислав Скрипник, якого УПЦ КП вважає своїм першим патріархом, казав дещо інше. Бо ж він у березні 1918 року вступив добровольцем до кінно-гайдамацького полку ім. Костя Гордієнка Окремої Запорізької дивізії Армії УНР, у складі якого брав участь у боях проти червоних у 1918-1919 роках. У 1920 р. служив у 3-й Залізній дивізії Армії УНР. За бойові заслуги одержав старшинське звання хорунжого. У 1920-1921 роках був особистим ад'ютантом Головного Отамана УНР Симона Петлюри. То ж вина українців, на думку Скрипника, не у "нашей гордыни", а навпаки, у надмірній покорі російській окупації, у нездатності відстояти права нації.

Митрополит Онуфрій двічі скаржився Президенту з проханням захистити його Церкву від недоброзичливців.

На інтронізації Митрополита Онуфрія, який з 17 серпня став Предстоятелем УПЦ МП були відсутні патріарх Кирило, Президент Порошенко, Премєр-міністр Яценюк, Голова Верховної Ради Турчинов.

Дмитро Абрамов експерт ЮНЕСКО: Патриарх Кирилл объявил войну в Украине "священной" (sacra bellum) VIDEO

Митрополит Онуфрий выступил против курса митр. Владимира

Тут варто пояснити деякі речі. Ми знаємо, що прес-секретар Предстоятеля УПЦ МП Георгій Коваленко підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Відома його недавня заява: Крим – невід'ємна частина України.

А на "офіційному" сайті УПЦ МП спостерігаємо такі акценти:

"Сегодня мы имеем противостояние, вражду и убийство между единокровными братьями. И люди могут задать вопрос, а как бы поступил святой князь Владимир? Я убежден, что равноапостольный князь Владимир решил бы эту проблему иным путем, руководствуясь принципом терпения и христианской любви".

Згідно рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 18 квітня 2008 року сайт "Україна православна", редагований В. Анісімовим, перестав бути офіційним загальноцерковним органом Київської митрополії УПЦ, але на сайті бачимо інше, тому й мої лапки. Офіційним друкованим органом УПЦ МП є "Церковна православна газета". Прес-секретарем Предстоятеля УПЦ є прот. Георгій Коваленко".

Пресові структури Коваленка (проукраїнська спрямованість) та Анісімова (проросійська спрямованість) лишились конкуруючими групами всередині УПЦ, що з 2012 р. оспорюють "офіційність" одна одної, хоча й визнаються церковним священноначаллям, а також інколи мають різні погляди на одну й ту ж саму проблематику. В 2011 р. митрополит Володимир повторив свою точку зору щодо того, що сайт Анісімова не є офіційним церковним органом, але щодо його прес-служби жодних уточнень так й не було. Детальніше тут.

Куди попливе "корабель УПЦ МП" за нового керівництва, побачимо. Та НМД якщо митрополит Онуфрій дійсно буде старатися реанімувати "русский мир" в Україні, то це лише прискорить утворення Української Помісної Православної Церкви.

А Російська Православна Церква може організувати в Україні свій філіал. Так, як це є в США, Канаді, Австралії, Японії.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua