Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Павло Гай-Нижник:Музей пропаганди готується до відкриття!

Павло Гай-Нижник:Музей пропаганди готується до відкриття!

Віктор Тригуб | 21.05.2014 13:19

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
0

Вдалося домовитися про виділення світлого приміщення у Києві, на Драйзера,8, – це 2 поверх торгового центру "Радосинь". Трохи його впорядкували.
Велика дискусія виникла про концепцію першої виставки нового музею, створеного при журналі "Музеї України". Були пропозиції сконцентруватися на актуальних моментах сучасності – Майдан, Крим, Донбас


Павло Гай-Нижник:Музей пропаганди готується до відкриття!
Закінчуються підготовчі роботи у Музеї української пропаганди на Троєщині. Днями скромна церемонія відкриття. Команда ентузіастів під проводом доктора історичних наук Павла Гай-Нижника впоралася у рекордно стислий час.

http://mproua.do.am/

Вдалося домовитися про виділення світлого приміщення у Києві, на Драйзера,8, – це 2 поверх торгового центру "Радосинь". Трохи його впорядкували.

Велика дискусія виникла про концепцію першої виставки нового музею, створеного при журналі "Музеї України". Були пропозиції сконцентруватися на актуальних моментах сучасності – Майдан, Крим, Донбас, вибори... Однак, переміг історичний підхід.

Вирішили, що без розуміння минулого, особливо страшних тоталітарних часів, не можна осягнути шлях у майбутнє.

-Перед нами страшний досвід Росії! – сказав фундатор Музею української пропаганди Павло Гай-Нижник, – Приховування злочинів комуністичної влади, лакування історії, створення оновленого культу особи диктатора Сталіна. Бачимо, до чого докотилася бісівська пропагандистська машина путінського режиму. Таке враження, що мільйони росіян зомбовані. Аби донести правду, вирішили скористатися досвідом київського "Меморіалу" Романа Круцика. Вважаю їх підбірку плакатів "Забуттю не підлягає!" кращою. Саме її взяли за основу виставки.

Зрозуміло, знадобився досвід Музею плакату України. Звідти отримали копії радянських плакатів, які парадоксально вписуються у концепцію.

Ну і на підверстку взяли роботи прекрасного харківського плакатиста Юрія Нерослика, який найбільш влучно фіксує сьогодняшні події. Використали роботи інших художників, доступних в мережі.

Вийшло досить наглядно.

Виставка "Від злочинів тоталітаризму до демократії" перш за все розрахована на молодь. Саме їм нині треба розібратися у хитросплетіннях історії, зрозуміти, хто такий Ленін і більшовики, розбити міф про "справедливого" Сталіна, режим якого знищив мільйони життів. Саме там, у тій епосі, виникла ідеологія, яку нині зробив офіційною у РФ Путін. А це нові напади на суверенні держави, окупації як у Криму. Тотальний геноцид, як у Чечні. Диверсійна війна, як на Донбасі. Погрози нападом на держави Балтії. Протистояння з Європою і блоком НАТО. Згортання демократії. Фальсифікація виборів. Знищення дисидентів. Придушення свободи слова...

Сліди шукайте у Леніна, Сталіна, Гітлера...

Саме про це перша виставка нового музею, першого на забутій владою Троєщині...

-Створити новий музей у Києві надзвичайно важко! – підкреслив Павло Гай-Нижник, – Особливо історичний, що акцентує увагу на виклики сучасності. Хочу вірити, що проект вдасться реалізувати повністю і Троєщина крім цього отримає інші музеї, галереї, концертні зали, цирк, театр та інші заклади культури. Саме для цього я йду в Київраду!

Про офіційне відкриття першого музею на Троєщині повідомимо.

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", куратор Музею української пропаганди

Готуємося до відкриття – Драйзера,8


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua