Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Україна не Росія

Ігор Бурдяк | 28.03.2014 07:18

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

Більшість росіян вважає, що ЗМІ мають право брехати в "державних інтересах".
Україна продовжує демократичні перетворення. Не дамо зірвати президентські вибори!


Україна не Росія
Більше половини жителів Росії вважає, що є такі суспільно важливі проблеми, при висвітленні яких журналістами допустимо спотворювати інформацію в державних інтересах. Так на запитання соціологів Фонду "Громадська Думка" відповіли 54 % респондентів. Протилежної точки зору дотримуються 28 % опитаних. Варто відзначити, що рік тому число росіян, що виправдовували брехню засобів масової інформації, налічувалося лише 32 %.

Ще більше громадян – 72 % вважає, що ЗМІ мають право замовчувати інформацію про суспільно важливі проблеми в інтересах влади. "Такі оцінки і думки багато в чому пов'язані з тим, що сьогоднішня інформаційна повістка потрапляє в резонанс з установками та очікуваннями більшості росіян", – роблять висновок соціологи.

На думку 60% опитаних громадян, найбільш об'єктивно подає інформацію жителям телебачення. Найбільше довіряють Першому каналу (10 %), каналу "Росія 1" (7 %) і НТВ (4 %). Ще 17 % респондентів вважають, що найбільш об'єктивно подає інформацію інтернет.

З конкретних журналістів найбільшою повагою користуються Володимир Соловйов (13 %), Дмитро Кисельов (8 %), Володимир Познер (6 %) і Аркадій Мамонтов (6 %). Раніше Дмитро Кисельов потрапив у "чорний список" Євросоюзу як "центральна фігура урядової пропаганди, яка підтримала введення російських військ в Україну". І це взагалі чи не єдиний працівник засобів масової інформації, до якого були застосовані міжнародні санкції.

Згідно з результатами ще одного опитування ФОМ, більше половини росіян (54 %) вважають, що за останній час рівень професіоналізму російських журналістів виріс. Роком раніше таку позицію підтримало лише 29% респондентів.

Також в країні стало значно більше громадян, які вірять, що сьогодні журналісти користуються повагою в суспільстві. Якщо в липні минулого року переконаних у респектабельності цієї професії налічувалося 45 %, то в березні цього року їх частка зросла до 69 %.


Джерело інформації

Отже, російська влада нечесна, поводиться як бандит насамперед тому, що суспільство свідомо підтримує таку політику. За такої ситуації логічне обгрунтування втрачає будь-який смисл. 10 березня 2014 року, за тиждень до проведення "кримського референдуму" соціолог Ірина Бекешкіна повідомила, що приєднання Криму до Росії підтримує меншість (41%). Та хіба це мало якесь значення, якщо у Путіна були уже заготовлені урочисті слова про "торжество исторической справедливости"?

Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв заявив, що російські дипломати говорять "занадто багато неправди" про ситуацію в Україні.

Про це він сказав на засіданні Радбезу ООН. "Дуже складно і багато в чому неприємно коментувати деякі заяви російських колег", – зазначив Сергєєв. "Взагалі важко коментувати неправду. Тому, що ти стаєш в положення сторони, яка виправдовується. Щодо свободи слова та доступу до інформації в Україні. Знаєте, в чому різниця, Віталій Іванович, зі свободою слова в Україні і доступом до інформації, і в Росії?" – Звернувся він до постпреда Росії при ООН Чуркіна. – "На українських каналах показують всі засідання Радбезу ООН без купюр, а у вас в Росії показують тільки ваші виступи, пан Чуркін ".

Україна йде далі. Вчора Верховна Рада ухвалила закон про спрощення доступу до публічної інформації. Документом забезпечується публічність ухвалених рішень місцевими органами влади та доступ громадян до органів влади. Тепер будь-хто із нас може бути присутнім на засіданні представницького органу влади України будь-якого рівня.

Запроваджуються штрафи за "необгрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірну відмову в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації".

Вчора Україну підтримала Генасамблея ООН. Світ не сприймає анексію Криму Росією. Підтримав Росію лише "клуб диктаторів" (Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Венесуела, Зімбабве) і Вірменія, яка потребує захисту Росії із-за "Карабахської проблеми". І зрозуміло, чому. Демократичні перетворення, які відбуваються в Україні, непокоять їх. Для диктатур, особливо у країнах-сусідах вони дуже небезпечні.

А Україна навпаки, дуже зацікавлена в тому, щоб Росія ступила на демократичний шлях розвитку. Очевидно, що лише за таких умов росіяни можуть повернути довіру українців.

А поки-що російські військові щодня здійснюють провокації на російсько-українському кордоні. Зарубіжні і вітчизняні експерти кажуть, що найближчим часом вони будуть наростати. Уже можна сказати, що ворог по-блюзнірському використає "День победы". Активно залучається 5-а колона, колишня влада – ПР+КПУ. Сьогодні знову має виступити Янукович.

Росія хоче зірвати президентські вибори. Вона вважає, що це нині для неї архіважливо – дасть шанс зберегти імперію.

Не треба давати їй такого шансу, не треба піддаватися на провокації!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua