Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Деякі історичні паралелі

Ігор Бурдяк | 14.03.2014 12:02

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

У свій час СРСР придушував угорський, чехословацький "фашистські заколоти". Тепер Росія взялася за "український фашизм".
"Обломається", як і її попередник.


Деякі історичні паралелі
"Кримську кризу" порівнюють із різними історичними подіями. І з карибською кризою, і з "Мюнхеном-38". Мені ж спадають на гадку інші аналогії: "Угорщина-56" і "Празька весна" 1968 року. У СРСР/Росії завжди починався період реакції у відповідь на визвольні революції в Європі. До того ж ця реакція спрямовується як на країни, які хочуть звільнитися від "жандарму Європи" (так після участі в придушенні революцій 1848 – 1849 в Європі назвали Росію), так і на самих росіян, які проявляють громадянську позицію.

Нині є російські війська в Криму, тітушки-росіяни на Сході України, які підбурюють забамбурених путінською пропагандою східняків до злочинних дій, а у самій Росії закривають опозиційні інтернет-сайти і блоги, звільняють з роботи нелояльних до влади громадян, навіть із приватних підприємств, брутально розганяють мітинги на підтримку позиції України, ООН, РЄ, ЄС.

Тисячі росіян пройшло через український Майдан. Майдан, який, як виявилося, воював і воює не стільки з минулою українською владою-маріонеткою, як з Кремлем. І лише після того, як ми усі разом змінимо режим у Росії, Україна стане незалежною. І це буде обов'язково! Як буде, поки-що не знаємо. Можливо, доведеться пройти і шлях, подібний до того, який пройшли Угорщина-Чехословаччина. Тому до війни треба серйозно готуватися.

В Угорщині, якщо коротко, було так. 23 жовтня 1956 року маршем протесту студентів та представників інтелігенції в Будапешті розпочалось антирадянське повстання в Угорщині.

У повстанні взяло участь більш ніж 50 тис. повстанців і 15 тис. озброєних загонів національної гвардії, які мали до 100 танків. За оцінками ООН воно було придушене 75 – 200 тис. радянських військ і 2500 танками, якими командував сталінський генерал, один з винуватців масових ґвалтувань цивільного населення у окупованому Берліні Іван Конєв. Маршал Георгій Жуков "за придушення угорського фашистського заколоту" отримав 4-ю зірку Героя Радянського Союзу, голова КДБ Іван Сєров в грудні 1956 – орден Кутузова 1-го ступеня.

Угорці в масовому порядку емігрували – країну покинуло майже 200 000 чоловік. За допомогою радянського уряду, головою угорського уряду був поставлений Янош Кадар.2 травня 1990 року Державні збори Угорщини ухвалили закон "Про значення жовтневої революції 1956 року в боротьбі за свободу". День 23 жовтня було оголошено національним святом Угорщини.

Україна була солідарною з цією революцією. У ній брали участь воїни УПА. Вони тоді були ще молодими. Юрій Киричук:

У жовтні 1956 р. в Угорщині перемогла народна революція проти маріонеткового місцевого комуністичного режиму Гере-Ракоші. Із колишніх членів УПА на еміграції було створено кілька батальйонів добровольців, які відправились до Будапешту і взяли участь у боях проти радянських окупаційних військ. Вони обороняли мости через Дунай, які об'єднують дві частини мадярської столиці – Буду і Пешт. Більшість із них загинула.

Слава Україні!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua