Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Стабільність, екстремізм і зміни.

Ігор Бурдяк | 22.12.2013 12:53

-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
2

Як побачили ж те учні Яків й Іван, то сказали: Господи, хочеш, то ми скажемо, щоб огонь зійшов з неба та винищив їх, як і Ілля був зробив. А Він обернувся до них, їм докорив та й сказав: Ви не знаєте, якого ви духа. Бо Син Людський прийшов не губить душі людські, а спасати! І пішли вони в інше село.
(Єв. від Луки 9, 54-56)


Стабільність, екстремізм і зміни.
Взагалі-то заголовок неповний, бо в преамбулі йдеться і про тероризм. Та його не треба. Яків й Іван – два із трьох, найбільш наближених до Ісуса апостолів. Третім був Петро, який згодом став Верховним Апостолом. Яків і Іван брати, сини Заведея. Ісус дав їм імена ВОАНЕРГЕС, ЦЕБТО СИНИ ГРОМОВІ, за їхній запальний, ревнивий характер.

Вони хочуть, щоб огонь зійшов з неба та винищив самаритян, які відмовилися прийняти Ісуса з учнями, який мав приготуватися до того, щоб бути узятим з цього світу. Не хотіли, бо він подорожував до Єрусалиму, а між самаритянами і юдеями із давніх давен була ворожнеча.

Цей уривок із Євангелія я згадав, коли прочитав останні дописи Надежды Фридман і Миколи Гавриловича. Вони теж, як і "сини Грому", мабуть, "за екстремізм". Хоча і з різних мотивів. Микола Гаврилович бачить у ньому позитив. Надежда Фридман здається проти нього, проте обурена тим, що замість справжнього екстремізму нам пропонують лише "картинку", його імітацію. Мабуть вважає, що для того, щоб екстремізм побороти, треба, щоб пролилася справжня кров. Тоді усі зрозуміють, яке це лихо. І жорсткі заходи щодо "наведення порядку" в країні будуть легітимізовані.

А що мала на увазі Леся Українка у "Давній казці", чи Тарас Шевченко у своєму Заповіті, коли писав: "...кайдани порвіте, і вражою, злою кров'ю волю окропіте"?

На титульному рисунку зображена міфічна сцена бою святого Юрія із драконом. Святий Юрій є однією з найвідоміших постатей в християнському світі, його історія надихала митців протягом століть. Святий є також покровителем України, столичної Київської області (зображений на прапорі та гербі Київщини), головної святині Галичини та Львова – Собору Святого Юра та опікуном Пласту.

Символічно дракон для нас – це сім народів, які були перешкодою для опанування обітованої землі, і які Бог у старому завіті доручив вибраному народу "вигубити вістр'ям меча". У християнському прочитанні це: 1. Гордість. 2. Жадібність. 3. Нечистота. 4. Заздрість. 5. Ненажерливість. 6. Гнів. 7. Лінощі. Із цими "народами" християни з більшим чи меншим успіхом борються усе життя.

Та такою боротьбою життя християнина, яким як правило є пересічний українець, не обмежується. Як громадянин він бере участь у суспільному житті. І тут доводиться займатися не лише собою. Якою має бути християнська поведінка у різних ситуаціях і оцінка тих ситуацій?

Демонтаж памятника Леніну на бульварі Шевченка в Києві – вандалізм?

Соціологія каже, що більшість киян із різних причин негативно оцінюють цю подію. Насамперед через те, що були "порушені правила". Так "культ Леніна" давно розвінчаний історією, і це "науково доведено", поклоніння йому аморальне, та демонтаж пам'ятника, мовляв, cлід було провести у "законний спосіб", тобто через рішення Київради.

Варто зауважити, що конфлікт між "законністю дій" сучасної влади і сподіванням людей почався зразу ж після набуття нею владних повноважень. Напівлегітимна відміна конституційним судом політреформи 2004, чудесне завдяки зміни парламентських правил перетворення меншості на більшість...харківські угоди і т. д... і аж до 29 листопада 2013 року, коли Янукович "не підписав". Він не вийшов за межі своїх повноважень, діяв "згідно правил", та народ це не сприйняв.

У ніч з 29 на 30 листопада 2013 ситуація змінилася. Влада порушила право народу на мирні зібрання. Незаконне перешкоджання мирних зібрань – кримінальний злочин. Активна частина народу почала нав'язувати владі інші правила. Це встановлення наметового містечка, "окупація" приміщень КМДА, демонтаж Леніна, відмова місцевих рад від послуг держадміністрацій...

Народ сказав чинній владі НІ!

Можна сказати, що влада частково погодилася з цим.

Закон ухваленй парламентом, та Янукович його ще не підписав. Із результату інтерв'ю журналістам 19.12.2013 можна зробити висновок: він вважає, що Майдан – продукт опозиції, яка рветься до влади.

Він не взяв участь в останньому "круглому столі Кравчука". А без нього це не круглий стіл, а декоративні монологи.

Виступ Пшонки у парламенті продемонстрував, що влада вирішила "своїх" (злочинців, які брутально порушили право народу на мирні зібрання) не здавати.

Що далі?

НМД народ через своїх активних представників повинен і далі нав'язувати владі свою волю. У тому числі у спосіб, який влада вважає "екстремістським". Він у даній ситуації є і християнським, і демократичним.

Віктор Котовський, ВОЛЯ БОЖА І ВОЛЯ ЛЮДСЬКА:

В останні місяці побіжного року відбулося три знаменні події: святкування 1025-річчя хрещення України-Руси, 80-а річниця Голодомору й 9-а річниця Помаранчевої революції. Я бачу в цьому збігові глибоку символіку. Господь ніби промовляє до нас: "Стражденний народе український, навіщо Я дав тобі Моє християнство, навіщо послав заради тебе Сина Свого на смерть? Невже лише для того, аби ти набудував красивих храмів і отримав нагоду накривати багаті столи у дні свят? Згадай події дев"ятирічної давнини: Я показав тобі, як здобуваються великі перемоги, коли народ встає за правду з ім"ям Моїм на устах. Згадай, що кожен день на Майдані тоді починався з молитви, діяли храми-намети, де люди не допитувались один одного, хто якої конфесії. Сотні моїх вірних ходили між людьми, проповідуючи наближення Царства Мого. А тепер? І ще я показав тобі, яких меж може сягати беззаконня, якщо, зважаючи на твою байдужість і лінь, Я не зупиню його. Я готовий допомогти, але чи можу я нав"язати те, про що Мене не просять? То ж здійсниться воля людська. До чого це призведе, скоро побачите самі".


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua