Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
політика   срср   україна   росія   кличко   задорнов   єс   пражская весна

Чи сповнить РФ "интернациональный долг"?

Ігор Бурдяк | 8.10.2013 08:45

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

"Мир нехай панує на цій землі,
А злість, заздрість, ревнощі, чвари і страх
Хай минуть, хай уже проминуть".

("Молитва" з телесеріалу 1968 року у виконанні Марти Кубішової. Пісня, записана ще до вводу радянських військ у Чехословаччину, стала гімном спротиву.)


Чи сповнить РФ ''интернациональный долг''?
"Россия для Украины, между прочим, колодец. Правда, не с живой водой, а с газом голубым...

Кличко родился в Казахстане в русской семье. Ну, ладно, у него украинская фамилия, но в то время-то мы все были одной национальностью – советскими. Как же не стыдно вот так вот делить, подогревая этим делением вражду между двумя самыми родными народами?

Конечно, я понимаю западных украинцев, их я не виню. Они всегда были предателями. Они всегда лежали под Польшей. А поляки всегда предавали Россию в угоду любым западным интересам...

Уже не за горами тот момент, когда Украина отойдет к Западу. Это будет самый мрачный день в истории Украины, потому что уже через два года они почувствуют, что с ними происходит. Конечно, чиновники присосутся к закромам западным, а не к российским. Это будет одним из мрачных дней ещё и для Запада, потому Украина – это не Латвия с Эстонией и Литвой, и слушаться она не будет. Донецкие пацаны не лягут под евроформат. И Евросоюз не сможет уследить за исполнением своих законов и инструкций. Почему? Да потому что все славяне солнечные! Я сейчас не считаю поляков и западных украинцев, которые уже давно существуют в психологии лунных, хотя сами по роду своему являются солнечными. Их переформатировали. А Украина, Беларусь и Россия – это солнечные люди, они черпают энергию от солнца, а не от луны.

И тем не менее, на Украину будут введены натовские ракеты ближнего действия, поэтому Россия должна во что бы то ни стало сегодня этому делу противостоять и найти в себе силы, чтобы в случае чего суметь выставить защиту. Не виснуть, как пиджак-Кличко на противнике, а суметь встретить, как это порой очень славно, но, к сожалению, редко, делал Кличко.

...главное, что произойдет потом – и Украина, и Беларусь все-таки вынуждены будут, снова срастись корнями. И политиков заставят это сделать народы."


ЖЖ Михайла Задорнова

Ці слова Задорнова збудили в мене асоціацію про події, які відбувалися в 1968/69 у Чехословацькій Соціалістичній Республіці.

Тоді теж Чехословаччина була вимушена знову "срастись корнями": "С Советским Союзом на вечные времена" – таким було "волевиявлення чехословацького народу" після Дубчека.

"И политиков заставили это сделать народы" – так, тоді ж не один СРСР, а й усі країни-члени Варшавського договору (окрім Румунії) виконували "інтернаціональні борги" перед чехами і словаками.21 серпня 1968 року. Танк у радянсько-польській колоні, яка щойно увійшла на територію Чехословаччини, руйнує колонаду на ратушній площі міста Ліберець. Гине 9 людейПрага-1968Прага-1968. Чехи пояснюють радянським бійцям, що не кликали їх надавати інтернаціональну допомогу, а самі хотіли будувати комунізм – разом зі своїми законними президентом Чехословаччини Свободою і головою Компартії Дубчеком

А потім був 1969 рік.

Із архіву "Історичної Правди":

"Чемпіонат світу з хокею мали провести в Празі. Але в зв'язку з вводом в Чехословаччину військ країн Варшавського договору Міжнародна хокейна федерація перенесла світову першість в Стокгольм, щоб уникнути можливих заворушень у місті, де досі тривали масові демонстрації.

У грудні 1968 року чехословаки не приїхали на традиційний турнір у Москву. А в Стокгольм вони приїхали розлючені і натхненні – вся Чехословацька соціалістична республіка (ЧССР) бажала взяти реванш над "совітами" як не в політичному, то в спортивному протистоянні.

Відповідно до формули турніру, провідні команди зустрічалися двічі. Перший матч відбувся 21 березня. Потискати суперникам руки відмовилися хокеїсти обох команд.

Чехословаки виграли – збірна СРСР зазнала першої в історії чемпіонатів світу поразки з "сухим" рахунком 0:2.

28 березня 1969-го, 44 роки тому, відбувся другий матч. Жертви "празької весни" знову виграли – 4:3. Збірна ЧССР стала першою в історії світового хокею, хто двічі розгромив СРСР в одному турнірі.

На
цьому відео є кадри з чехословацькими уболівальниками, які радісно розмахують плакатами "0:2 4:3".

Сьогодні інша ситуація. Колишні сателіти Радянського Союзу – члени Варшавського договору тепер на іншій "стороні барикад". Та й барикад, як палко намагаються запевнити нас чи не усі, в т. ч. і офіційна Росія, ніби-то немає.

То ж чому ніяк не можуть угамуватися задорнови?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua