Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/nation/504cabcb3587a/

Україна стала повноцінним членом "громадського Євросоюзу"

Анатолій Грива | 9.09.2012 17:46

Цьогорічне святкування 21-ї річниці Незалежності України дивним чином співпало з визначною історичною подією Європейської історії.

Україна стала повноцінним членом ''громадського Євросоюзу''
Так, 24 серпня цього року у присутності надзвичайно поважних учасників дійства – вищого духовенства, нащадків європейський монархів, депутатів Європарламенту, членів делегацій з більше як десятка країн Європейського Союзу – під звуки Державного гімну України у виконанні духового оркестру урочисто був піднятий Державний прапор України, якому шаблями салютувала українська козацька делегація.

У ті урочисті хвилини під звуки державних гімнів було піднято

10 Державних прапорів країн-учасниць: Австрії, Бельгії, Голландії, Німеччини, Польщі, України, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції. Крім цього було піднято прапори Європейського Союзу і Європейського товариства історичних стрільців.24-26 серпня 2012 року в м. Тухоля (Куявсько-Поморське воєводство, Польща) відбулася XVII Європейська Зустріч Історичних Стрільців

ТУХОЛЯ 2012. Організатором цьогорічної Зустрічі було Стрілецьке Куркове Братство в Тухолі.

Згідно з Програмою урочисте відкриття XVII Європейської Зустрічі Історичних Стрільців відбулося 24 серпня на площі Ринок міста Тухолі. Було піднято Державні прапори країн-учасниць, перед поважним зібранням виступили діючий Європейський Стрілецький Король та інші поважні особи, на честь відкриття прогримів гарматний салют. Учасники Зустрічі пройшли урочистим маршем вулицями міста.

Наступного дня відбулися товариські стріляння і стріляння на титул "Європейського Стрілецького Короля і Короля Молодіжного", виступи художніх колективів країн-учасниць. На завершення цього дня відбувся Великий Стрілецький Бал "Ритми і танці Європи".

На третій день Зустрічі вулицями міста Тухолі пройшов Великий парад європейських історичних стрілецьких братств. Переможцям стрілянь було вручено нагороди.У 2012 році до складу Європейського товариства історичних стрільців була прийнята Українська Асоціація Козацьких Стрілецьких Братств, а Україна вперше була представлена як країна-учасниця Європейської Зустрічі Історичних Стрільців. Очолював українську козацьку делегацію отаман Асоціації Віктор Федосюк, а її учасниками були представники Братств з Києва, Луцька і Львова. Столицю України місто Київ представляла делегація Козацького Стрілецького Братства в Києві на чолі з її отаманом Анатолієм Гривою та козацький художній колектив "Козацькі джерела" (директор Олександр Сніжко і художній керівник Анатолій Дем'янчук) з міста Макарова Київської області. Макарівці у своїх виступах феєрично представили українські козацькі пісні. Концерти українських козаків відбулися в Тухолі і у старовинному костьолі міста Єленч (гміна Кенсово).

Організатором участі української козацької делегації у XVII Європейській Зустрічі Історичних Стрільців ТУХОЛЯ 2012 виступила Рада козацьких отаманів України.

Анатолій Грива

Довідка:

Європейське товариство історичних стрільців (ЄТС) – це об'єднання стрілецьких союзів європейських країн на основі європейських духовних цінностей для розвитку їхніх національних традицій з метою служби європейському єднанню.

ЄТС власним внеском до створення об'єднаної Європи вважає збереження

і розвиток традицій, звичаїв та обрядів спільнот історичних стрільців, що є його членами. Статутні цілі ЄТС здійснюються перш за все через дотримання звичаїв та обрядів, поширення життєвої історичної свідомості, збереження європейських стрілецьких традицій у всій багатогранності шляхом передачі їх молодим поколінням та навчання молоді історії, звичаям і християнському, соціально спрямованому багатству думки. Своєю діяльністю у міжнародній сфері ЄТС сприяє посиленню авторитету країн-учасниць.

ЄТС намагається реалізувати поставлені перед собою цілі в тому числі

і шляхом організації Європейських Зустрічей Історичних Стрільців. Генеральні Зустрічі відбуваються зазвичай у трирічному циклі. Під час такого зібрання члени стрілецьких товариств, а також братства змагаються за найвищі нагороди у різних змаганнях.

Головними змаганнями зустрічей є стрілецькі турніри за титул Європейського Короля Історичних Стрільців, т.зв. змагання "chorągwiarzy", музичні конкурси, стрілецькі змагання з кульової стрільби, стріляння з арбалету та луку.

Хронологічно Європейські Зустрічі Історичних Стрільців відбувалися в наступних місцевостях:

1975 – Аахен (Німеччина)

1977 – Нійменген (Голландія)

1979 – Піір (Бельгія)

1981 – Кобленц (Німеччина)

1982 – Ейндховен (Голландія)

1985 – Еупен (Бельгія)

1987 – Ліппстадт (Німеччина)

1989 – Валькенбург (Голландія)

1992 – Генк (Бельгія)

1994 – Медебах (Німеччина)

1996 – Хааксберген (Голландія)

1998 – Краков (Польща)

2000 – Гарелль (Німеччина)

2003 – Воклабрюк (Австрія)

2006 – Хеевсік (Голландія)

2009 – Кінрой (Бельгія)

2012 – в Тухолі (Польща)

Наступна Європейська Зустріч Історичних Стрільців відбудеться:

2015 – у Пейні (Німеччина).


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua