Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

У Закарпатській області завершився Всеукраїнський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Карпатська Січ: Джура-2012"

Анатолій Грива | 26.07.2012 01:25

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

"Наша нація міцнітиме,
коли приростатиме число
здорових тілом і міцних духом свідомих українців!"


У Закарпатській області завершився Всеукраїнський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ''Карпатська Січ: Джура-2012''
На базі Центрального табору туристського активу учнів України (Закарпатська область, Іршавський район, с. Осій) успішно завершив свою роботу III (Всеукраїнський) етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Карпатська Січ: Джура-2012", який проходив з 18 по 24 липня 2012 року.

Ця гра вже четвертий рік поспіль проводиться Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Радою козацьких отаманів України

та МБУ "Центр Національного Відродження" при активній підтримці козацьких

і громадських патріотичних організацій.

Співорганізатором цьогорічного Всеукраїнського етапу виступило Міністерство оборони України. Фінальні змагання проходили на теренах, які уславилися подвигами січовиків Карпатської Січі – організації народної оборони Карпатської України.

Учасниками цьогорічного Всеукраїнського етапу стали кращі рої навчальних закладів з 21 області України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської. Юнаки та дівчата, що стали учасниками Всеукраїнського етапу гри, випробували свої сили у військово-спортивних та туристсько-спортивних змаганнях: впоряд (стройова підготовка), народна боротьба "Навхрест" (українська народна боротьба-гра на "дужання", туристсько-спортивна смуга перешкод, стрільба з пневматичної гвинтівки, гра "Пластун" (комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра з військово-спортивними та туристичними елементами та використанням методик гри "Квест"), теренова гра (тактична гра на місцевості із використанням елементів страйкболу), "Рятівник" (змагання з надання першої долікарської допомоги та елементи рятувальних робіт), а також у конкурсах: гра "Відун" (інтелектуальні змагання із знань історії України: доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних Збройних Сил України за формою "Брейн-ринг", "Що?, Де?, Коли?"), ватра – представлення творчо-мистецького звіту рою (мистецька композиція), бівак (таборування).Вже традиційно в організації та проведенні Всеукраїнського етапу взяли участь волонтери від козацьких організацій: Українське Вільне Козацтво в Україні (Наказний Кошовий отаман Анатолій Грива), МГО "Міжнародна федерація Бойового Гопака" (президент Володимир Пилат), Крайове Товариство "Вінницький козацький полк імені Івана Богуна" (отаман Володимир Воловодюк), ГО Вінницьке крайове козацьке молодіжне об'єднання "Молода Подільська Січ" (голова Валентина Шпак), Регіональна громадська організація "Кодацька паланка Війська Запорозького низового" (отаман Владислав Ладигін), Рівненська обласна ГО "Поліська Січ" ВГО "Велике Козацьке Коло" (Кошовий отаман Олександр Грель), Шевченківський районний у м. Києві осередок МГО "Українське козацтво" (отаман Ігор Звягін) і від молодіжних патріотичних організацій: "Спілка Української Молоді в Україні", НСОУ "Пласт", Молодіжний Націоналістичний Конгрес.

Волонтери забезпечили діяльність табору, проведення змагань, осавульську службу, несення козацької служби (що проводилося з метою додаткового вишколу учасників), проведення виховних заходів з молоддю. Діяла козацька старшина табору, яка забезпечувала виконання щоденної програми заходів,

а саме:

- похідний отаман – Анатолій Грива (Голова Ради козацьких отаманів України);

- осавул – Владислав Ладигін (отаман Регіональної громадської організації "Кодацька паланка Війська Запорозького низового");

- бунчужний – Василь Любуня (осавул Крайового Товариства "Вінницький козацький полк імені Івана Богуна");

- обозний – Олег Юрченко (від ВГО "Спілка Української Молоді в Україні");

- хорунжий – Олександр Грель (Кошовий отаман Рівненської обласної ГО "Поліська Січ" ВГО" Велике Козацьке Коло");

- писар – Ігор Звягін (отаман Шевченківського районного у м. Києві осередку МГО "Українське козацтво").

У десяти видах змагань (конкурсах) призові місця зайняти:

1. "Стрільба": перше місце – рій: "Терен" (Черкаська обл.);

друге – рій "Залізна варта" (Чернігівська обл.);

третє – рій "Соколята" (Тернопільська обл.).

2. "Ватра": перше місце – рій "Дніпровські козаки" (Полтавська обл.);

друге – рій "Волинські яструби" (Волинська обл.);

третє – рій: "Терен" (Черкаська обл.).

3. "Впоряд": перше – рій "Волинські яструби" (Волинська обл.);

друге – рій: "Мудрі сіроманці" (Миколаївська обл.);

третє – рій "Дубравці" (Рівненська обл.).

4. "Боротьба": перше місце – рій "Волинські яструби" (Волинська обл.);

друге – рій "Дніпровські козаки" (Полтавська обл.);

третє – "Плавневий" (Запорізька обл.).

5. "Рятівник": перше місце – рій "Мудрі сіроманці" (Миколаївська обл.);

друге – рій "Хотинські козаки" (Чернівецька обл.);

третє – рій: "Фортеця" (Сумська обл.).

6. "Відун": перше місце – рій "Залізна варта" (Чернігівська обл.);

друге – рій "Волинські яструби" (Волинська обл.);

третє – рій: "Боржавські козаки" (Закарпатська обл.);

7. "Пластун": перше місце – рій "Засвіт" (Вінницька обл.);

друге – рій "Залізна варта" (Чернігівська обл.);

третє – рій: "Дубравці" (Рівненська обл.).

8."Смуга перешкод": перше місце – рій "Залізна варта" (Чернігівська обл.);

друге – рій "Слобожанські характерники" (Харківська обл.);

третє – рій: "Терен" (Черкаська обл.).

9. "Таборування" (бівак): перше місце – рій "Волинські яструби"

(Волинська обл.);

друге – "Соколята" (Тернопільська обл.);

третє – "Мудрі сіроманці" (Миколаївська обл.).

10. "Добра справа": перше місце – рій "Залізна варта" (Чернігівська обл.);

друге – "Соколята" (Тернопільська обл.);

третє – "Мудрі сіроманці" (Миколаївська обл.).

Вагому фінансову підтримку проведенню Всеукраїнського злету надало МГО "Реєстрове Українське Народне Козацтво" (Головний отаман Юрій Палієв) та МБУ "Центр національного відродження" (директор центру Тарас Рондзістий).Довідково: в Україні джурами завжди називали, як про це записано в Малій енциклопедії Українського козацтва, "молодих вихованців, зброєносців і помічників досвідченого козака. Інститут джур був дуже поширений і авторитетний, бо існував протягом усієї історії козацтва. Стати джурою міг не кожен, а лише той, хто годився до козацької служби, пройшовши певні випробовування – як фізичні, так і моральні. Причому духовна загартованість передувала фізичній, якої набували упродовж кількох років. Виховувалися перш за все розважливість та поміркованість, впевненість у собі і власних силах. За існуючою у Війську Запорозькому традицією кожен козак на схилі життя мав підготувати для служби у Війську замість себе молодого юнака. У джури брали своїх молодших родичів (якщо вони були), а частіше – сторонніх підлітків, яких спочатку привчали до ведення козацького господарства, а пізніше, вже на Січі, навчали військовій справі. Система виховання була досить жорсткою. І далеко не всі вихованці годилися для військової служби. Часто вони успадковували від своїх вихователів не тільки військовий досвід, а й усе майно і господарство. У перших воєнних походах патрон-вихователь пильно опікувався своїм джурою, доки той не набуде певного досвіду і не стане повноцінним козаком. У свою чергу джура мав усіляко дбати про свого наставника і беззаперечно виконувати всі його накази, демонструючи при цьому швидкість, дотепність та кмітливість".

І саме таких козацьких виховних традицій дотримуються організатори при запровадженні у навчальні заклади гри "Сокіл" ("Джура").


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua