Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/nation/4f968a095dcd9/

Сучасне Українське козацтво та його проблеми.

Сергій Скоробогати | 24.04.2012 14:10

"Пропали пани гетьмани,
а кобила порох з'їла."
Народне прислів'я


Сучасне Українське козацтво та його проблеми.
"Сучасне Українське козацтво та його проблеми.""Пропали пани гетьмани,

а кобила порох з'їла."

Народне прислів'я.


Чим є сучасне козацтво в Україну, кому служить і яку мету ставить перед собою? Щоб відповісти на ці питання, варто зробити хоч короткий екскурс в недавнє минуле.

Найстаршою громадською організацією Україна козацького напряму є "Українське козацтво", яка була створена в жовтні 1991 року і зареєстрована в березні 1992 року.

Першим її гетьманом обрали В'ячеслава Чорновола.

Володимир Мулява, очолював українське козацтво з 1992 по 1998 роки.

У 1998 році гетьманом Українського козацтва було обрано Івана Біласа, а в 2005 році Віктора Ющенка.

Ющенко не залишився у боргу, його указом була створена Рада Українського козацтва, в яку увійшли всі керівники міжнародних і всеукраїнських козацьких організацій і яку цього разу він очолив особисто.

Однак підвищення статусу ради дозволило хитромудрим верховним отаманам продовжити облаштовувати свої ділові та суспільні інфраструктури – маючи на робочому столі фото з Президентом, а також посвідчення з його підписом, в нашій державі можна багато чого зробити корисного. І не тільки для країни.

Рада Українського козацтва створювали з благою метою – надати козацьким організаціям Україні позитивний імпульс для розвитку і використання знання і досвіду десятків тисяч фізично здорових і по-справжньому релігійних чоловіків у справі захисту батьківщини. Плани інтеграції козацтва в силові структури, створення загонів для прикриття кордонів, використання козацького досвіду в підготовці призовників і виховання підростаючого покоління, існують давно, однак всі вони припадають пилом у довгих шухлядах міністерств і відомств, не проходячи погоджень.

А який чиновник погодиться поділитися хоч малою часткою своїх повноважень і хоч копійкою виділених на його міністерство бюджетних коштів?

На розвиток і становлення козацтва негативно впливають і постійні штучні спроби "згори" об'єднати їх. На мій погляд об'єднання має визріти всередині козацьких організацій.

Специфіка козацтва в Україну ще й в тому, що козацькі організації орієнтуються на певні конфесії та завзято відстоюють їхню виняткову правоту, нерідко за допомогою кулаків. Спроби злити всіх козаків в одну велику балію можуть призвести до того, що багато зволіють залишити рух, ніж почнуть слухати проповіді священиків інших конфесій.

В історії розвитку сучасного українського козацтва, можна виділити наступні етапи:

• 1989 -1992 рік – виникнення на території України місцевих козацьких товариств і об'єднання їх під юрисдикцією Міжнародної організації "Українське козацтво".

• 1992 – 1995 рік – розвиток і адаптація традицій козацьких товариств в сучасних умовах.

• 1995 – 2008 року – вихід зі складу Міжнародної організації "Українське козацтво" окремих груп козаків і реєстрація ними незалежних козацьких товариств із всеукраїнським та міжнародним статусом.

• 2009 рік – початок об'єднання діючих козацьких товариств в об'єднання різних рівнів, такі як "Рада козацьких отаманів Україна", "Дике Поле" і "Фонд ім. І. Сірка".

На жаль, наші чиновники і політики продовжують ремствувати на нестачу патріотизму в молодіжному середовищі, на "загрозливе" поширення впливу нетрадиційних конфесій на молодь.

Насправді все просто – їх прикладом для наслідування повинні бути власні герої наприклад Б. Хмельницький, І. Богун та ін..., А не як у сьогоднішній ситуації підлітки можуть успадковувати тільки термінаторів і бравих ковбоїв. У кращому випадку вони захоплювалися героями фільму "Вогнем і мечем", які так славно та швидко перемогли козаків Б. Хмельницького, тільки за дві серії.

В колективній свідомості кожного народу живуть та розвиваються свої власні образи і герої, завдяки їм народ ідентифікує себе, свою роль у розвитку планети, відчуває свою особливість...

На сьогодні Козацтво – це один з найближчих святих героїчних етапів української історії.

До недавнього часу, головними проблемами українського козацтва були: його роздробленість, відсутність контролю і єдиних регулятивних норм. В деяких козацьких організаціях досі вибирають власних гетьманів, присвоюють козацькі звання, вручаються нагороди, довільно трактують козацькі традиції, формують власну ідеологію і систему виховання і т.д... Всі ці особливості козацьких організацій відрізняють їх за своєю природою від звичайних об'єднань громадян.

Втім, зазначені факти є загальновідомими і я привожу їх тут тільки з метою порівняння. Сьогодні виникають нові проблеми: втрата громадського авторитету і ослаблення впливу козацьких організацій, і втрата керівництвом країни інтересу до розвитку козацького руху в Україні.

Так як козацтво намагалося триматися осторонь від політики, то на нього просто перестали звертати увагу і з ним перестали рахуватися.

Я хочу привести слова геніального письменника Миколи Гоголя

"Українське козацтво – гордість української нації, це – джерело духовної сили, благородства, народжує безкорисливу участь у спільній справі, виконання свого обов'язку, навіть якщо цей борг вимагав участі в заколоті."

Його слова і сьогодні актуальні, сьогодні козацтво та сила яка може гідно захистити інтереси свого народу і свого етносу і козацька громада повинна постати як традиційна опора суспільства. Головне патріотичне призначення козацтва – захист Батьківщини від зовнішніх і внутрішніх ворогів, в тому числі і казнокрадів, які змушують народ терпіти знущання, спрямовані на збагачення тільки певного прошарку суспільства, насаджують в країні злидні і страждання, беззаконня і безчинства при повній бездіяльності громадськості.

Курінний отаман

Сергій Скоробогатий© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua