Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Табачник Шевченкові не друг


8
Рейтинг
8


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
0

9 березня 2012 року в Кіровограді проходили урочистості присвячені 199-річчю великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка.

9 березня 2012 року в Кіровограді проходили урочистості присвячені 199-річчю великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Покласти квіти до пам'ятника Кобзарю прийшла верхівка обласної та міської влади. Як в старі добрі радянські часи, всі дружно, колоною з гвоздичками і віночками рушили до Шевченка...

Але яким же сильним було здивування можновладців, коли перед самим пам'ятником їх чекали дівчата з плакатом на якому красувався напис: "Не треба мені ваші квіти, поки Табачник – міністр освіти!" Влада відреагувала досить адекватно. Всі зацікавлено читали плакат, і лише після цього клали квіти Шевченку. Інколи могло скластись враження, що квіти несуть не Кобзарю, а дівчаткам.

Зовсім іншою була реакція на акцію протесту у представників правоохоронних органів. Міліціянти, під орудою голови міськвідділу міліції полковника Бугринця, налетіли на дівчат, почали відштовхувати їх від пам'ятника і намагались відняти плакат. Та на допомогу дівчатам підійшли активісти Всеукраїнської ініціативи "За мирний протест!", які переконали міліцію у тому, що наразі закон порушують саме вони. Хлопці у формі, разом з полковником, облишили дівчат і пішли, як потім виявилось, за консультацією і підмогою.

Уже після закінчення мітингу пан Бугринець, у супроводі ще одного полковника та хлопців у формі, підійшли до активістів ініціативи "За мирний протест" з метою продовжити розмову. Міліціянти намагались довести учасникам акції, що їх мітинг "несанкціонований", що вони повинні будуть сплатити штраф за порушення громадського порядку. Громадські активісти ж чітко знали свої права і зуміли відстояти свою точку зору. Але пани полковники, все ж, усно запросили на розмову активістів ініціативи Костянтина Полякова і Олену Сінченко, наголошуючи на тому, що в них в кабінетах є інтернет! На це учасники акції відповіли, що прийдуть лише за офіційним запрошенням.

За словами координатора ініціативи "За мирний протест!" в Кіровоградській області Дмитра Сінченка, акція проходила одночасно у всіх регіонах України.

"Дії активістів мали на меті не лише висловити громадянську позицію у відношенні до політики нинішнього міністра освіти, але і привернути увагу до стану реалізації права на мирний протест в Україні. Окрім розгорнутого транспаранта активісти також провели збір підписів під петицією до ВРУ і роздали інформаційні листівки. В той же час ми виявили низький рівень обізнаності наших правоохоронців з українським законодавством у сфері свободи мирних зібрань, тому нам довелось провести для них роз'яснювальну роботу. Вважаю, що акція пройшла вдало!" – зазначив Дмитро Сінченко.

Прес-служба КВІС

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua