Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Свято Бандери у Львові

jurko | 3.01.2012 02:33

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
1

1 січня у Львові біля пам'ятника Степана Бандери відбулося урочисте віче, присвячене 103 річниці від Дня народження Провідника ОУН.

Свято Бандери у Львові
1 січня у Львові біля пам'ятника Степана Бандери відбулося урочисте віче, присвячене 103 річниці від Дня народження Провідника ОУН.

Цього року присутніх на заході (а їх зібралося понад 2 тисячі) потішили нарешті облицьовані гранітом колони тріумфальної арки на задньому плані монументу та встановлений на одній із них бронзовий картуш з Державним гербом України. Для завершення комплексу залишилося тільки встановити на інших колонах барельєфи, які символізуватимуть різні етапи боротьби за державну незалежність України та докінчити впорядкування площі позаду тріумфальної арки.

Вшанування Героя України розпочалося державним гімном та архієрейською панахидою, яку відслужив єпископ-помічник Львівської архієпархії УГКЦ Преосвященний владика Венедикт у співслужінні зі священиками різних конфесій. Він же і розпочав виступи як завжди щирою і вдумливою проповіддю.

У вічі взяли участь та виступили голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, міський голова Львова Андрій Садовий, голова львівського крайового братства ОУН-УПА Олесь Гуменюк, голова всеукраїнського товариства політичних в'язнів та репресованих Петро Франко, депутат Львівської міської ради Юрій Михальчишин, голова ГО "Борець" Севастіан Вонс.

Свято завершилося встановленням біля підніжжя пам'ятника членами НСОУ "Пласт" лампадки з живим Віфлеємським вогнем, урочистим покладанням вінків та квітів та спільним виконанням присутніми маршу юнацтва ОУН "Націоналісти" ("Не сумуй родино...") та гімну ОУН "Зродились ми великої години".

Слід відзначити добру організацію цогорічних врочистостей та ведучу віча, громадську діячку і популярну співачку Софію Федину, дзвінкий голос та щирі і продумані репризи якої багато додали для створення і підтримки загального святкового настрою. Вона ж, звісно, задавала тон при спільному виконанні присутніми пісень.

Серед промов, виголошених того дня мені особливо припала до душі проповідь священика із Червонограда, капелана Львівського Крайового Братства вояків УПА і Прикарпатської Січі Українського Козацтва Михайла Нискогуза.

Тому з дозволу автора наводжу її повний текст:

Слава Ісусу Христу

Щиросердечно вітаю Преосвященного єпископа Венедикта, Високопреподобних священиків, мудрого і мужнього голову Львівської обласної ради, справжнього патріота п. Олега Панькевича. На жаль, не виконав своєї обіцянки і не прийшов на віче новопризначений голова Львівської облдержадміністрації, колійовий генерал п. Михайло Костюк. Його попередник – міліційний генерал п. Михайло Цимбалюк не ігнорував святкування пам*яті героїв. Але сподіваємося, що і нинішній голова, корінний галичанин, буде служити Богові і Україні, а не "донецькій братві".

Вітаю незламного провідника Крайового Братства УПА п. Олеся Гуменюка і нескорених повстанців, усіх небайдужих до долі України, дорогих моєму серцю братів і сестер з величним святом Різдва Христового та Богоявлення, Новим, 2012 роком та днем, коли Україні був дарований Степан Бандера.

Бажаю, щоби Вифлеєвське Боже Дитятко, народження Якого святкуємо, Яке прийшло у світ "не в царських палатах, а поміж бидляти" і Яке Діва Марія "в яслах положила, сіном притрусила", зігріло наші зболені серця, укріпило наші втомлені негараздами душі, помножило наші духовні і тілесні сили для боротьби з темрявою, неправдою і злом, при пануванні яких вбивають найкращих, саджають в тюрми невинних, а злочинці при владі торжествують і будують для себе і своєї челяді земний рай.

Всемогутній Господи, даруй всім співвітчизникам Правдиве щастя, за яким тужить зболене неправдою серце, принеси в Новому році Правдиву радість, яку Україна так довго чекає, зігрій миром, любов*ю і єдністю, бо в єдності наша сила і запорука перемоги.

Не біймося, бо з нами Бог, з Яким зможемо здолати будь-яку несправедливість і неправду. Боже, дай нам розуміти, що всілякі земні тирани і їх жорстокі і несправедливі режими приходять і відходять, а Христос залишається незмінним.

Небесний Отче, дай війти нам без страху в рік 2012-ий, даруй нам нових Бандер,Шухевичів і Шептицьких, щоби вони стали Божою рукою, яка проведе нас через всі труднощі і випробування!

Боже, дай нам розуміти, що карлики завжди залишаються карликами, навіть якщо вони стоять на підвищенні. Дай усвідомлення, що їхня велич – це іллюзія і обман!

Господи, просимо тебе, дай мудрість і сміливість знати, що посада, чин, багатство владного карлика не робить його великим, навіть якщо він сидить в Межигір*ї на золотому унітазі. Карлик – тиран видається великим тільки тоді, коли ми перед ним на колінах і тремтимо. Дай зрозуміти, що всі тирани будуть в пеклі, а разом з ними всі ті, хто не бажає звільнитися від тиранії, бо ми створені Богом вільними!

Ці карлики страшні, коли ми їх боїмося. Варто згадати те, що ми вже трохи призабули: "Не кулею і не свинцем студент наш повалив прем*єра – зіпсованим старим яйцем".

А якщо кожен свідомий українець візьме в руки не одне, а декілька яєць. А ще й, як радить великий знавець державної мови, Микола Янович, прихопить лопату!...

Якщо мільйони співвітчизників візьмуться за руки і з молитвою в душі, з вірою в Бога стануть за Правду, – царство темряви впаде.

Ось як один наш відомий політик змалював – даруйте, за жорсткість вислову- обличчя української влади: "Ублюдки всіх мастей і кольорів (злодії, бандити, вбивці, перевертні, злочинці і так далі) неначе смертельні метастази проникли в усі пори нашого суспільного життя. Вони всюди, куди не кинь оком: в адміністрації Президента, у Верховній Раді, в уряді, в міліції, у СБУ і навчальних закладах, в митниці, в судах і прокуратурі, в міських адміністраціях і так далі. Всюди бачимо сите і нахабне мурло ублюдка, яке самозадоволено усміхається, вимагаючи хабаря". Такі "будівничі України" є не лише в Донецьку чи Харкові, а повсюду – і у Львові, на Волині і так далі. Наше завдання – їх позбутися.

В Римській імперії Калігула призначив свого коня сенатором. Влада нашого гаранта Конституції, а вірніше- гаранта нашої бідності, сліз і національної ганьби, не є меншою від імператорської. Тому ми бачимо на найвищих державних постах так багато віслюків, дебілів і Чечетових.

Але ми, християни – оптимісти, тож підносімо свій духовний погляд до Вифлиємських ясел і там обов*язково зустрінемося з добрим, люблячим поглядом Божого Сина, Який зігріє нашу розтривожену душу, осолодить наше життя, а саме наше серце стане тими яслами, в яких народиться Христос. А з Христом у серці прийде до нашої Батьківщини Божа Правда, справжня воля, багатство і процвітання. І тоді ми з почуттям виконаного обов*язку заколядуємо "Нова радість стала, яка не бувала, вже над нашим Рідним Краєм Божа Правда й Воля засіяла"!

Христос Рождається!

Славімо Його!

Слава Україні!

Священик Михайло Нискогуз, капелан Львівського Крайового Братства вояків УПА і Прикарпатської Січі Українського Козацтва

Більше фотографій дивіться у матеріалі Ярослава Сватка:

http://ukrpohliad.org/news/u-l-vovi-vidznachy-ly-103-ti-urody-ny-stepana-bandery.html


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua