Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Прагники до халяви.


3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

літературно-публіцистичне есе про сьогодення

Прагники до халяви.
Я бачив зажерливе чиновництво з обласного повіту роблене, що приїздило в райони жерти, пити і трахати. Бачив цих конформістських блазнів в пінджаках і краватками на пузі, що вилазили з міських генделиків, нагодовані за рахунок представницьких витрат місцевих керманичів. Їх заносили в службові автомобілі, знесилених гульками з міськими секретутками та кишенях повних бюджетного розпису, так би мовити податок на тіньовий сектор.

Все у нас по пляну. По Закону. По понятіям. Кесаре кесареву. Державне в офшори, комунальне на рахунки, палаци, коханки. Громадянське суспільство. Євроінтеграція. Самоврядування. Свобода слова.

Свобода слова? Де? Пожовтілі районки в 2 аркуші, наповнені вічним застоєм, програмою на 4 канали, вітаннями бабі Мані з нагоди ювілею, вістями з полів та надоями молока на одного чиновника районної адміністрації.

Самоврядування? Де? В районних адміністраціях, цих райкомах партії, які так і лишились повічно в Україні. Ці Віктори Івановичи, Нелі Закаблуковні та Василі Петровичі, нічим їх не візьмеш. Як сиділи так і сидять, але вже вільні і незалежні, демократичні і вічно вагітні партіями влади, то однією, то іншою. То вони червоні, то біло-голубі то помаранчеві, такі універсальні хамелеони. Не мають вони віку, вже молоде покоління не гірше за своїх попередників прийшло на зміну. Не відлазять від корита. Керують-кермують. Мають-промишляють. Нічого не виробляють, крім годинних моралізаторських доповідей на теми реформ сільського господарства чи громадянського суспільства, але хизуються першими чи другими місяцями в загальному рейтингу занепаду та деградації.

Червоний прапор – прапор синьо-жовтий. То ради народних депутатів, то вже просто депутатів. То КПУ, то вже НДП, то наша Україна чи БЮТ, а то вже і ПР. Одна казка змінює іншу, бо ми ідемо в ногу із часом. А вулиці Леніних та 25-го з'їзду, як прикрашали центри міст і сіл, так і прикрашають. А надої молока, як були центром уваги районного всесвіту, так і досі ними лишаються.

Все спродали і продовжуємо це робити. Колись продавали честь, гідність і пам'ять славних прадідів заради світлого майбутнього, а тепер продаємо землю під ногами. Скілько про неї писали, скілько говорили, скілько поливали потом і кров'ю, але не вберегли. Спродуємо по 1 євро за кілограм в Турцію. Копаємо і спродуємо на Одесу, а Одеса спродасть, що завгодно, бо така в неї вдача, бо заснована тричі триклятою царицею з Московії, і стоїть таки, і стоїть же...

Євроінтеграція? Де? Одна лише прострація та профанація. Сидимо на печі і їмо калачі. Мріємо про Європу та європейські цінності, а неділями б'ємось та чубимось з сусідами за межу, хоча на городі бузина, а в Києві дядько. Це сусіду ми ладні габлі в груди вставити заради кількох сантиметрів межі, а районному керманичу: "Здрасьтє, високоповажносте..."

Громадянське суспільство? Де? В цих районних спілках пенсіонерів, інвалідів, мисливців та афганців та інших "прагників до халяви", метою яких здається є лише проведення щорічних обідів до дня інваліда, пенсіонера, афганця та мисливця або роздача безплатного пального або... труни або... Хреста на могилу. Громадський форум – одобрямс. Збори профспілки – одобрямс. Акція протесту – угода про партнерство з владою. Всеукраїнський страйк – у мріях та в Європі.

Я бачив зажерливе чиновництво та продажне холопське українство. Бачив цей вічний союз "Гроші-кайдани". Свої герої в рамках та рушниках і посмертно, честь і гідність в минулому. Майбутнє? Ні. Немає майбутнього, доки ми навчимось посилати на три літери не свою жінку чи чоловіка, а цього районного партійного пузаня, доки габлі в груди ти будеш гострити не на сусіда, а на високе керівництво, доки честь і гідність буде в тебе на кулаці та у когось на пиці, а не в твоїй підсвідомості...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua