Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Аеропорт імені Степана Бандера таки буде?!

Бунтар | 11.11.2011 18:55

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Триває дискусія навколо присвоєння/неприсвоєння імені Степана Бандери знаковим об"єктам...

Аеропорт імені Степана Бандера таки буде?!
Степан Бандера фігурує в новинах українських, тай не тільки інфорагенств не рідше, а може й частіше, аніж діючі керівники держави. Останніми днями Провідника ОУН згадують у контексті дискусії навколо назви новореконструйованого летовища у Львові. Внесенням свого подання про надання йому (аеропорту) імені Короля Данила Садовий нібито поставив крапку, але, видається, що вона може перетворитись у "трикрапку" і матиме несподіване продовження...

Спочатку декілька цитат із повідомлень інформагентств:

"Верховна Рада скерувала Президенту України Віктору Януковичу депутатський запит народного депутата Євгена Царькова (фракція КПУ) щодо недопущення присвоєння львівському аеропорту імені лідера ОУН Степана Бандери.

За дане рішення проголосували 246 із 417 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Зокрема, проголосували 178 депутатів фракції Партії регіонів, 1 – БЮТ-Батьківщина, 2 – НУ-НС, 25 – КПУ, 20 – Блоку Литвина, 10 – групи Реформи заради майбутнього, 10 – позафракційні.

У запиті йдеться про недопущення присвоєння Львівському аеропорту імені Бандери – "людини, яка під час Великої Вітчизняної війни співпрацювала з фашистським варваром і воювала проти радянської армії-визволительки".

"Фракція ВО Свобода, яка має більшість у Львівській міськраді, оприлюднила звернення до прем'єр-міністра Миколи Азарова, в якому вимагає оновлений аеропорт назвати ім'ям лідера ОУН Степана Бандери. Пізніше партія пообіцяла винести проект відповідного рішення на розгляд найближчої сесії.

"Мер Львова Андрій Садовий пропонував Кабміну назвати аеропорт іменем короля Данила Галицького. Представники місцевої інтелігенції пропонували назвати аеропорт іменем скульптора Іоанна Пінзеля, який творив у Львові наприкінці XVII – початку XVII століть".

"Президент України Віктор Янукович, відповідаючи на питання про те, як він оцінює ініціативу Львівської міськради про те, щоб назвати реконструйований аеропорт ім'ям лідера ОУН, сказав, що це вирішуватиме місцева рада".

"Рішення про присвоєння Державному підприємству Міжнародний аеропорт "Львів" чийогось імені приймається на рівні уряду".

"Львівський міський голова Андрій Садовий подав до уряду пропозицію назвати місцевий аеропорт іменем засновника міста короля Данила, повідомляє "Українська правда" посилаючись на прес-службу Львівської міської ради. За останні місяці я чув дуже багато пропозицій щодо назви нашого летовища – іменем Митрополита Андрея Шептицького, Степана Бандери, Івана Франка, Пінзеля. Я подивився на голосування, яке було на сайті visitlviv – з домінуючою перевагою перемагає пропозиція "імені короля Данила", – зазначив мер.

"Колесніков: назвати аеропорт іменем короля – це в дусі часу. Пропозиція назвати львівський аеропорт іменем засновника міста Львова короля Данила є вдалою.Про це заявив віце-прем'єр Борис Колесніков в інтерв'ю для телепередачі "Наш Репортер".

Кілька проміжних висновків:

1. Аеропорту імені Степана Бандери у Львові, скоріш за все, не буде!

Ц Цього не бажає допустити діюча влада (голосування у ВРУ), таке рішення не прийме Кабмін (висловлювання Колесникова), цю ідею завалив мер А. Садовий, подавши одноосібно пропозицію щодо короля Данила, знехтувавши (не дочекавшись) рішення львівського міського депутатського корпусу.

2. В чому була рація домогтись такої назви (імені С.Бандери) для львівського летовища – довести всім і насамперед самим собі, що Українська патріотична громадськість шанує своїх героїв незалежно від поточної коньюктури, продемонструвати державам-сусідам, що ми самі будемо розставляти акценти у нашій історії й несприйняття такого кроку поляками, росіянами чи ще кимось нас не турбує.

3. Чи реальним був успіх у цій справі? Навряд! УЕФА зробило б усе можливе й неможливе (а може заяви Колесникова й викликані тиском цієї Організації), щоб така суперечлива для європейців постать як Бандера не стала символом одного із міст-господарів Євро-2012.

Що далі?

Сценарій перший:

Львівська "Свобода" оголошує "ворогом народу" Садового і розпочинає кампанію з його усунення з мерського міста, як міського голову, який вирішив за всіх, не спитавши міську громаду в особі ради чим, у черговий раз принизив національно-патріотичні почуття львів"ян. Кампанія завершується безуспішно, бо процедура надзвичайно складна і її можна легко заблокувати на будь-якому етапі. Садовий залишається мером, "Свобода" заробляє чергові політичні бали. Все лишається (із аеропортом) як було.

Сценарій другий:

"Свобода", що є при владі не тільки на Львівщині, але в усій Галичині, по-перше, намагається провчити А. Садового й показати "хто в домі хазяїн" висловленням недовіри.

По-друге, робиться все для того, щоб хоча б ім"я Данила Галицького було надано в достойній дефініції: саме як короля Данила – щоб уся Європа знала, що Львів багато років був столицею суверенної європейської держави "Королівства Русі – потім Королівства Галичини і Володимерії" (цей титу через кілька століть використовувався навіть австрійськими Габсбургами).

По-третє, депутати "Свободи" в Івано-Франківській міській раді, де вони мають абсолютну більшість приймають рішення про присвоєння імені Степана Бандери тамтешньому аеропорту.

Назвати іменем Степана Бандери летовище в Івано-Франківську, адже саме звідси (зі Старого Угринова) він і походить – достойна наша відповідь їхньому "Чемберлену"!

Обласний цент Прикарпаття також буде задіяний в ЄВРО-2012 як тренувальна база і резервне місто. Сюди масово прилітають туристи до "Буковеля" і загалом у Карпати як з Києва, Донбасу, так і з Росії та й гості усього світу – хай їх зустрічає "Степан Бандера"!

Замість поразки західноукраїнські націоналісти можуть повернути ситуацію на свою користь і трасформувати невдачу у подвійний удар: акцентувати увагу світової спільноти на державотворчих традиціях у Галичині (Король Данило) та національно-визвольній боротьбі ОУН-УПА (Степан Бандера)!

Тим більше, що такий план є цілком реалістичним, історично виправданим! Ефект від такого кроку: піднесення національної свідомості всередині країни та міжнародний резонанс буде досить вагомим!

http://bandera-ugryniv.if.ua/forum/viewtopic.php?f=2&t=24

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua