Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Богданів бердиш

Віктор Тригуб | 16.09.2011 08:08

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

"Восьмого листопада 1648 року, в день святого Михаїла, Богдану Хмельницькому під Замостям було піднесено бердиш – бойову холодну зброю. З одного боку було зображення архистратига Михаїла, а з другого – напис: "Подъ Замосцемъ Я Богданъ Хмельницькій съ 80 тисячъ козаковъ а ляхамъ жедамъ й попамъ супостатамъ симъ Бердышемъ заграю на ихъ толстыхъ шиях

Богданів бердиш
Богдан Хмельницький загальноприйнятий і визнаний герой тільки в Україні. Можливо, до його пам'яті добре ставляться в Росії. У Польщі ця історична фігура не викликає захвату.

В хазарському середовищі, постать українського Гетьмана має, як би це літературніше сказати, дуже негативні відгуки. Ненависть. Слід зазначити, що саме в часи правління Богдана, в ортодоксальному іудейському казані, виникло кілька таємних сект, релігійних течій, політичних рухів. Богдан Хмельницький, козаччина, гайдамаки, для них і досі головні вороги.

"Восьмого листопада 1648 року, в день святого Михаїла, Богдану Хмельницькому під Замостям було піднесено бердиш – бойову холодну зброю. З одного боку було зображення архистратига Михаїла, а з другого – напис: "Подъ Замосцемъ Я Богданъ Хмельницькій съ 80 тисячъ козаковъ а ляхамъ жедамъ й попамъ супостатамъ симъ Бердышемъ заграю на ихъ толстыхъ шияхъ..." Зображення архистратига Михаїла також було на тих прапорах, під якими водив у походи своє військо Богдан Хмельницький".

Саме цей день і цей факт, чимало істориків називають початком національно-визвольної війни українського народу проти різноманітних зайд і окупантів. В іншій версії, це звучить як початок різанини проти поляків і євреїв. Тут уже, кому що ближче...

Бойова сокира вручена Богдану під Замостям, вціліла і знаходиться в одному з польських музеїв. А якщо точніше – в Кракові. Цей експонат відомий, гарно описаний. На жаль, ми так і не знайшли його фотографію... Є ще дві копії...

Ще один, подібний бердиш, з індентичним написом, зберігається в запасниках одного з музеїв Севільї, Іспанія. От цей варіант, цікавий. Але, як знайти?

І тут, абсолютно випадково, ми повідомляємо про існування ТРЕТЬОГО бердиша Богдана Хмельницького! В Канаді! Можливо копія? Чи реконструкція?

Фотографії так і не отримали...

Віктор Тригуб, "Музеї України"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua