Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Головна біль Януковича.

Ігор Бурдяк | 10.09.2011 10:32

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
2

Газовий зашморг. Чи є вихід?

Деяким блогерам дуже сподобався репортаж Олени Білозерської:

Скажу чесно: мені сподобалось, як він тримався.

Ішов він собі, така непробивна людина-тумба, а його ловили єхидні російські журналісти, і єхидними голосками скоромовкою питали: "Чи об'єднається Нафтогаз із Газпромом?"...

Отже, вони питали, а Янукович непробивним тоном відповідав: "Нет". Вони ще щось в'якають, а він: "Це питання не розглядається". Вони йому щось про реорганізацію "Нафотогазу", а він їм: "Це внутрішні українські справи". Вони: "А як же міждержавні угоди?" – а він приблизно так: "Це угоди між суб'єктами господарської діяльності". І далі монументально покрокував.


Чи справді є підстави для того, щоб зображати Януковича новітнім Мазепою?

В часи Мазепи Русь-Україна була загрожена московською мілітарною потугою, нині енергетичною залежністю. І ця залежність є не менш небезпечною. З 1991 року багато говорилося про те, щоб цієї залежності позбутися, але через недолугу економічну політику вона весь час наростала і нині реально загрожує державності України.

Нам подобається, що в Януковича нарешті пробився державницький голос, але він повинен бути підпертий конкретним планом визволення з пазурів імперського двоголового орла.

Коли президент говорить, що московські угоди – "це угоди між суб'єктами господарської діяльності", то він не в курсі або лукавить, бо в ратифікованих Верховною Радою Харківському доповненні до газового контракту Тимошенко-Путіна і в Договорі Януковича і Медведєва про базування флоту до 2042 року чітко зафіксована чинність московських угод. І коли справа дійде до судового розгляду, то Москва використає це.

06.09.2011 в інтерв'ю газеті "Коммерсантъ Украины" Янукович сказав: ...в Харькове мы договаривались не останавливаться на тех соглашениях. Мы тогда договорились полностью пересмотреть контракты и перейти на новые взаимоотношения в газовой сфере. Но затем последовали полтора года обещаний – "да-да-да, мы посмотрим, обязательно пересмотрим", и в итоге по сегодняшний день все осталось на уровне "да-да-да". Хотя мы уверены в том, что цена для Украины некорректна, что условия выписаны как будто для врага. Эти контракты дискредитируют стратегический уровень наших взаимоотношений.

Тобто Янукович тоді не до кінця розумів, з ким має справу. Або ж у нього тоді були інші інтеграційні проекти. Адже при укладанні будь-яких контрактів України з Росією остання завжди намагається додати, коли це можливо, політичну складову. І цілком можливо, що Путін з Медвєдєвим сьогодні цілком щиро не розуміють, чому так "заартачилась Украина". Як вони кажуть, полностью пересмотреть контракты и перейти на новые взаимоотношения в газовой сфере можливо лише тоді, коли Україна приєднається до митного союзу. Це їхня стратегія, харківські угоди – лише одна ланка в плані Москви, яким вона намірена зберегти імперію.

То як в цій ситуації має поступити опозиція? Мабуть дійсно, не дуже дорікати владі за минулі промахи і намагатися співпрацювати з нею.

Але це можливо лише на умовах взаємності. Влада повинна прислухатися до пропозицій опозиції.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua