Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Мімікрія: День Незалежності – свято чинуш

Svetilo pravdy | 26.08.2011 13:58

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
0

Хто щиро вважає День Незалежності по-справжньому святом?

Мімікрія: День Незалежності – свято чинуш
Відверто кажучи, серед моїх знайомих знайдуться хіба що одиниці таких, хто щиро вважає День Незалежності по-справжньому святом. Минуло відзначення вже 20-ої річниці тієї Незалежності, але з літами таких людей, мені здається, не побільшало. Чому? Напевне, у більшості українців немає належних матеріальних і моральних приводів щиро радіти цій знаменній даті. А що вони отримали і мають зараз від того? Коли я ненароком привітав з нею свого друга-пролетарія, я почув у відповідь купу нецензурних слів і брутальних епітетів на адресу нашої держави та її управлінців. Але...

Спостерігаючи за пишними заходами святкування Дня Незалежності у Чернігові, можна з упевненістю припустити, що це – один з дуже відповідальних моментів існування наших чиновників. Неозброєним оком усім видно як пихата армія служителів куль... (вибачте, держави – обмовка автора) дружно виповзла у законний вихідний на формальні церемонії, аби запевнити простих людей (та й самих себе), що вони – чинуші – справжні патріоти. Посадовці різних рангів із показово напруженими виразами ситих пик понесли стандартні, але недешеві. букети, кошики, вінки, придбані за кошти платників податків, до місць традиційних відкладань квітів. Армія управлінських клерків прислужилася так, щоб усе було, як завжди – добре. Секретарки, водії й хлопчики-"привези-подай" потрудилися самовіддано. Масовка, хор, пам'ятник, преса... Промова актора театру, молитовка дівчинки, пішли, поклали, вклонилися Тарасу... і далі. По графіку.

"Все, як годиться. – подумали чиновники. – Тепер всім видно, що ми – патріоти. Ми не задарма їмо свій харч, отримуємо пристойну зарплатню, просимо матеріальну допомогу, користуємося іншими привілеями та зручностями служителів державної влади. Можливо, тепер нас будуть менше ненавидіти, а більше поважати". Типове самонавіяння Homo Kabinetus – тобто чиновників.

Примітно, що цих слуг народу при цьому пильно охороняють від чогось оточенням з міліції, невідомих службістів та інших осіб у цивільному, які на вигляд, не дуже страждають від того, що природа не нагородила їх інтелектом. Задіяно сотні людей при погонах і без. А навіщо? Невже для того, щоб налякати якусь екзальтовану бабцю суворою гримасою і в такий спосіб запобігти теракту? Гадаю, все – тривіально. Піддані запопадливо відпрацьовують хлібні посади, незаслужене присвоєння звань керівникам, нові зірочки на погонах, пенсії, надбану й майбутню прихильність "начальства" і таке інше.

Хоменки і Мельники, Петренки і Соколови, Стрільці та іже з ними колишні комуністи-секретарі парткомів тепер показово люблять Неньку Україну, набожно моляться за неї, старанно хрестяться і гаряче прикладають руку до серця під час гімну. Тепер так треба, щоб бути у владі. Інакше – моветон.

Ці люди на службі. У власного егоїзму. Рефлекс самозбереження, прагнення утримати жадані посади, здобутий тимчасово добробут для себе і недалеких родичів вимагають від службовця максимум зусиль, зокрема, й проявити себе в умінні мімікрувати під порядних людей. На службу самозбагачення вони намагаються пристосувати високі ідеали. Але марно.

Якщо вони мріють сидіти на народному горбі, звісивши ноги, набивати кишені хабарами і повчати життю, а при цьому ще й удавати із себе чесних і щирих вболівальників за людські долі, дарма стараються. Сутність знахабнілого чиновництва, як шило у мішку – не приховати! І в акторському мистецтві їм не варто сперечатися із професіоналами. Гра – фальшива. А за неї прийнято жбурляти у лиходіїв гнилими помідорами.

Микола Борщ


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua