Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

В чиїх руках доля УПЦ?

Ігор Бурдяк | 2.08.2011 20:23

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
1

Донецкие цековь подгребут под себя и поставят над ней смотрящим Юру Енакиевского. Кирил обломается.
(глас народа, коментатор УП)


Один мій постійний опонент сьогодні висловив сумнів в тому, що православна церква має механізм набуття помісною церквою автокефального статусу.

Я відповів: Чому нема? Є. Де-юре автокефалію дарують. Де-факто продають. Симонія смертний гріх, але хто із смертних без гріха? Механізм надійно випробуваний століттями. Москва купила автокефалію в 1589 році. За пристойну кількість соболів і рублів. В 1686 році прикупила ще й київську митрополію.

Пізніше Константинополь визнав акт купівлі-продажу недійсним і має можливість продати ще раз. Тепер уже нам. Купити можна й в Москви. Бо ж акт купівлі-продажу визнаний недійсним лише однією стороною. Своїх кровних 200 золотих рублів Москва таки заплатила.

А ми маємо можливість поторгуватися. Влаштувати, так би мовити, аукціон. І купити дешевше...


З історії УПЦ (коли вона була ще київською митрополією, ХVІ століття)

В грудні 1684 року цар послав до Константинопольського патріарха 200 рублів та просив віддати йому Київську митрополію. Тоді патріарх не погодився. Після призначення Гедеона, було направлено нове посольство, яке спочатку звернулись до єрусалимського патріарха Досифея. Але Досифей заявив, що й "навіть за більшу суму" свого благословення на незаконне діло не дасть. Тоді московські посли звернулись до турецької влади. Пообіцявши мир з Туреччиною посли добилися того, що великий визир визвав патріарха й вмовив його передати Київську митрополію Московському патріархату.

У травні 1686 року Константинопольський патріарх Діонісій виписав шість грамот: дві до царів, московському патріарху, київському митрополиту, гетьману та українському народу. В яких зазначалось, що переходячи до московського патріархату за київською митрополією залишаються всі її давні права, київського митрополита мають вільно обирати, на посвячення до Москви йому їхати необов'язково, а на під час богослужінь має спочатку поминатися константинопольський, а потім московський патріархи.

Проте, дуже скоро єпископи Константинопольського патріархату зібрали Собор, на якому засудили неканонічні дії Діонісія та за порушення церковних канонів позбавили його патріаршого престолу.


Сучасність, ХХІ століття

Як пише журнал "Фокус", посилаючись на власні джерела, під час останнього візиту очільника РПЦ патріарха Кирила до Києва в липні 2011 року відбулася невдала спроба зміщення очільника УПЦ митрополита Володимира.

Місце митрополита Володимира мав посісти єпископ Донецький і Маріупольський Іларіон, а сам заколот має московське коріння.

За день до Помісного Собору до настоятеля Києво-Печерської лаври єпископа Павла зайшли Віктор Нусенкіс і Юрій Філатов, керівники групи "Донецьксталь", – найбільші спонсори Української православної церкви.

Вони запропонували Павлу місце митрополита Київського в обмін на підтримку їх позиції на Соборі.

"За планом, який вони озвучили Павлу, митрополитом спочатку повинен був стати єпископ Донецький і Маріупольський Іларіон, а потім, власне, сам Павло, бо він на 10 років молодше. Самого митрополита мали намір позбавити влади або переконати залишити свій пост за станом здоров'я", – розповіло джерело в київській митрополії.

За словами джерела, скандальновідомий настоятель Києво-Печерської лаври, який не любить говорити про своє авто та телефон, відповів відмовою і в ризиковану інтригу вплутуватися не став.

Натомість про розмову з Нусенкісом і Філатовим він розповів митрополитові Володимиру. На цьому етапі змова з відсторонення предстоятеля УПЦ і провалилася.

"І хоча сам Нусенкіс не захотів коментувати цю інформацію, швидше за все, це не кінець історії, а її початок. Адже, судячи з усього, за сміливими планами з усунення Володимира стоїть вище духовенство РПЦ, а можливо, і сам патріарх Кирило, який таким чином намагається повернути автономну українську церкву під свій прямий контроль", – йдеться в публікації.

Версію про те, що заколот який виник на соборі, був зрежисований в канцелярії Кирила, в Москві, на умовах анонімності виданню підтвердили й співробітники апарату Київської митрополії.

Вони називають навіть автора плану, який намагалися реалізувати заколотники, – це заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ отець Микола (Балашов).

"Якщо це так, то санкцію на церковний бунт українським змовникам спустили з самого верху", – підсумовує тижневик.

Питання:

Хто створив церковну проблему в Україні, яка роз'єднує її і заважає ідентифікуватися нації?

Коментарі
Цікаве інтерв"ю!

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua