Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Драма над річкою Дравою

Анатолій Грива | 2.07.2011 23:05

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
1

Останнім часом в Україні проводиться чергова спеціальна психологідна опереція проти українців і їхньої державності, але цього разу з викоританням "козацької карти". Інформацію по цій акції можемо зустріти на різних сайтах.

Перш ніж говорити про правдивість тих чи інших теорій, які виставляються на сайти, спробуємо спочатку зясувати які події в історії козацтва знайшли природнє сприйняття українським населенням.

Тобто ми всі є світками відродження памяті про козаків Армії УНР, Холодного Яру та інших формувань, що відображається у численних створених в останні роки піснях, фільмах, памятниках, книгах та інших публікаціях. В наш час родини нарешті знаходять могили своїх предків про яких нічого не чули десятки років.

А де відродження памяті про козаків Білої та Червоної армій? Хто шукає їхні могили? Хто пише про їхні бойові подвиги? Цього не відбувається тому, що їхня збройна боротьба не була направлена на захист українського населення. І взагалі за що вони воювали?!

Багато ще не вивченого в історії козацтва. Тому і спекулюють ділки від політики на історії козацтва.

Страшною в історії сучасного козацтва є драма, яка відбулася в Австрії над річкою Дравою у травні 1945 року. Травень 1945 року – це відома для всіх дата – дата перемоги. Але кого і над ким? Чому радянська влада вже після дня перемоги по звірячому знишила козаків, їхніх жінок і дітей?

Маємо такі історічні факти: "У травні 1945 року переважна більшість козацьких військових частин зосередилася в Австрії: стройові частини Козацького Стану та біженці – в долині ріки Драва між містами Лієнц і Обердраубург, 15-й кавалерійський корпус (близько 18 тис. чол.) – у районі Фельдкирхен-Альтхофен, група козаків чисельністю 1400 чол. із Козацького резерву генерала А.Г.Шкуро – в районі м.Шпиталь, де вони здалися в полон англійській армії.

Уряд Англії, за попередньою домовленістю з керівництвом Радянського Союзу, за п'ять тижнів, починаючи з 28 травня 1945 року, передав радянським військам 35 тис. козаків. До середини 1946 року майже всі учасники антирадянських формувань, які утримувалися в таборах союзників, були передані радянській владі. Всі вони були або розстріляні, або замордовані в сталінських таборах і спецпоселеннях".


Прошу ознайомитися із матеріалом, який був у свій час розміщений в журналі "Українське Козацтво"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua