Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

День скорботи і вшанування пам'яті жертв нацистського та комуністичного режимів у Львові

Ігор Бурдяк | 22.06.2011 13:39

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
1

"Радянські солдати не могли принести визволення, бо самі були невільними людьми"
(Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск)


22 червня у Львові відбувається вшанування жертв Другої світової війни, мирних жителів та військовополонених, яких вбили під час окупації міста Львова.

Напередодні об'єднаний громадський комітет звернувся до львів'ян:

9 травня, 22 червня:

ЯКЩО ПРОВОКУЮТЬ, ЗНАЧИТЬ КОМУСЬ ЦЕ ПОТРІБНО!?

Події 9 травня у Львові засвідчили, що антиукраїнські сили замислили роздробити Україну руками самих же українців.

Зрозуміло, що навіть не задля вшанування радянського минулого і його символів їхали червонопрапорні провокатори до Львова. Їм потрібна була картинка з озлобленими націоналістами, яких показують тепер усьому світу, а головне – українцям на Сході. Їм треба показати Львів і галичан як осердя нацизму, як потенційну загрозу для всіх українців.

По-перше, це вже випробуваний спосіб розколювання народів – поділений народ ніколи не буде успішним і неодмінно стане легкою здобиччю для неситих сусідів.

По-друге, саме тому, українофобам вигідні максимально жорстокі сутички у Львові, щоби показати загрозу, яку несуть собою проукраїнські сили.

По-третє, у разі переростання внутрішніх суперечок в Україні у громадянське протистояння, ті ж самі сусіди вже сьогодні готові прийти в Україну з "миротворчою місією" і "защитить соотечественников" від "шаліючого у Львові" українського націоналізму.

Нам приготували пастку:

або ми стерпимо безперешкодне пронесення Львовом тоталітарних символів, під якими катували, нищили і депортували мільйони українців,

або не допустимо цього, влаштувавши масову бійку, чим допоможемо розколоти Україну і зміцнити позиції влади поза Західною Україною, а промосковським силам – завадити співпраці з Європою, і тим самим ще більше узалежнити Україну від Москви.


Але вихід є.

Наш обов'язок – ПАМ'ЯТЬ БЕЗ АГРЕСІЇ, СПРОТИВ БЕЗ НАСИЛЬСТВА


Українцю!

22 червня вийди на вулицю і не допусти ані глуму над пам'яттю загиблих, ані агресії. Тільки наша велика кількість і наш мирний спротив цього дня зможуть зупинити провокаторів, і масштабну провокацію.

Наше завдання – не пропустити червонопрапорний марш і зупинити тих, хто провокуватиме чи піддаватиметься на бійку, чого хочуть приїжджі провокатори. Не підігруймо їм!

Не чекай, що хтось замість тебе захистить честь Львова і всієї України.

Вийди і захисти Пам'ять без агресії,

чини СПРОТИВ БЕЗ НАСИЛЬСТВА!


Влада міста закликала усіх долучитись до молебня. Відповідне розпорядження "Про відзначення у 2011 році Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв нацистського та комуністичного режимів в Україні" підписав вчора міський голова Львова Андрій Садовий.

На будинках та спорудах підприємств, установ і організацій Львова вивішені Державні прапори України з траурними стрічками, а на будівлі Ратуші та будинках і спорудах органів державної влади і місцевого самоврядування приспущенні прапори.

Відбувається ряд заходів для належного вшанування пам'яті львів'ян, котрі протягом Другої світової війни стали жертвами нацистського та комуністичного режимів. Розпочалося все з покладання вінків до підніжжя пам'ятника Жертвам комуністичних злочинів (пл. М. Шашкевича, 1).

Учасники заходів пом'янули всіх загиблих жертв нацистського та комуністичного режимів в Україні загальноукраїнською хвилиною мовчання. Вона розпочалася в 10:00 год.

Відбулися дві поминальні панахиди в місцях масових розстрілів мирного населення під час Другої світової війни. Спочатку у подвір'ї колишньої в'язниці "Тюрма на Лонцького".

Пригадаємо, у 1939-1941 роках під час Першої радянської окупації в приміщенні знаходилася В'язниця N1, розрахована на 1500 осіб, а сусідній головний корпус займало обласне управління НКВД. Після нападу Третього Рейху на СРСР у 1941-1944 роках споруда використовувалася як слідча в'язниця гестапо, тут розміщувалися айнзац-групи СД. Тюремний двір був викладений надгробками зі старого єврейського кладовища. З 1944-1991 роках тут діяв слідчий відділ і слідчий ізолятор НКВД (НКГБ) -МГБ-КГБ СРСР.

Друга панахида відбулася біля меморіального хреста на території історико-культурного ландшафтного комплексу "Цитадель", де протягом 1941-1944 років знаходився нацистський концтабір "Шталаг-328" для військовополонених.

О 19:00 год на пр. Свободи біля пам'ятника Т. Шевченкові відбудеться вечір-реквієм за жертвами масових розстрілів.Завершиться все проведенням ще однієї панахиди та запаленням поминальних свічок біля колишньої тюрми N2 на вул. Замарстинівській, 9, де розміщена стела з іменами жертв.

Також в цей день закладам культури та громадського харчування рекомендували утриматися від проведення розважальних заходів.

В місті дуже багато міліції. Але провокацій мабуть не буде. Бо на цей раз їй дали інше завдання: не організовувати і не сприяти провокаціям (як це було 9 травня), а протидіяти їм.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua