Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

За що греко-католики повинні бути вдячні Сталіну.

Ігор Бурдяк | 27.04.2011 07:18

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
0

Чи відбудеться реабілітація Української Греко-Католицької Церкви?

Спочатку розглянемо, як відбувалося нищення УГКЦ в докомуністичний період.

Лівобережна Україна разом з Києвом по лівий бік Дніпра відійшла за Андрусівським договором до Росії ще в 1667 році. І до другого поділу Польщі, який відбувся в 1793 році греко-католиків в лівобережній Україні уже не було.

Після другого поділу Польщі більша частина українських земель відійшла до володінь російської імперії.

Однією із основних проблем, яка постала перед російським царатом було "оправославлення" українців. Бо в той час росіянами вважалися всі ті піддані імператора, які визнавали православну віру. А греко-католики подібно до чеченців, калмиків і інших (на той час більше 100) народностей потрапляли в категорію інородців. Звичайно, миритися з такою ситуацією царат не міг, бо вона суперечила доктринам придворних вчених (передусім Миколи Карамзіна, який в "Історії держави Російської" узагальнив праці з історії Росії).

Але звичайно цар не міг поступити з греко-католиками так, як його ідейний спадкоємець Сталін. Оскільки в тогочасній Росії християнство в візантійській формі, а не комуністичні доктрини було державною релігією, вона змушена була дотримуватися релігійних канонів.

"Оправославлення" лівобережних українців тривало півстоліття. За цей час змінилося 5 російських імператорів. Розпочала вирішення цієї важливої для імперії проблеми Катерина ІІ, а остаточно завершив її Микола ІІ.

Після приєднання Західної України до Росії (уже в формі комуністичної імперії) перед владою знову постала проблема "оправославлення" українців. Згідно плану КГБ СССР по ліквідації греко-католицької церкви, який був розроблений за вказівкою КПРС в середині 1945 року створена ініціативна група у складі трьох священиків: Гавриїла Костельника, Михайла Мельника, Йосипа Пельвецького як представників трьох єпархій Галицької митрополії: Львівської, Перемиської і Станиславівської. Оскільки всі уже заарештовані єпископи УГКЦ відмовилися підтримати ініціативну групу і скликати Собор, який мав би скасувати постанову Берестейської Унії, то голова цієї зрадницької групи Костельник запропонував звернутися до Папи Римського з проханням про рукоположення нових архиєреїв замість "єпископів-злочинців". Проте цей підступний план не був реалізований. Сталін вирішив питання згідно з канонами більшовизму. Священики М.Мельник і Й.Пельвецький – були рукоположені на єпископів Російської православної церкви і оголосили про скликання Собору. Собор висловився за ліквідацію Берестейської унії 1596 р. і розриву з Ватиканом та возз'єднання з Російською православною церквою.

Сьогодні історики і Церква володіють документами із архівів колишнього КГБ, які дозволяють детально описати підготовку і здійснення злочину століття організованим угрупуванням КПСС+РПЦ МП.

Верховний Архиєпископ Святослав Шевчук звернувся до Президента України з проханням-вимогою – реабілітувати Українську Греко-Католицьку Церкву.

Чи скористається Янукович можливістю якщо не добити, то принаймні суттєво послабити залишки комуністичної гідри на українській землі?

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua