Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Сьогодні – українофобія, а що завтра?...

Східний Погляд | 15.10.2010 21:46

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
1

Сьогодні в Україні українофобія "процвітає". За вживання української мови на робочому місці працівника може звільнити приватний підприємець. Наприклад, взимку 2010 року підприємець з Павлограда Дніпропетровської області звільнив 18 працівників приватної фірми тільки через те, що вони розмовляли українською мовою!

Українофобія (синоніми: антиукраїнізм, україноненависництво) – досить поширене сьогодні явище в Україні та за її межами, яке використовується певними силами з метою цілеспрямованого розпалювання ненависті до українців, як засіб досягнення своїх політичних цілей, загарбницьких та імперських амбіцій.

За тлумаченням Вікіпедії – вільної енциклопедії, українофобія – це злісна ворожість до українців як народу, їх культури, мови, або до України, як держави. Вважається, що українофобія є різновидом ксенофобії – ненависті до незнайомого чи чужого і спостерігається серед народів, які жили в контакті з українцями в колишньому СРСР чи інших місцях. Ненависть до українців проявляється у різних формах: у використанні образливих етнонімів, у стереотипному приписуванні цілому народові окремих, негативних рис тощо.

До українофобії також відносяться намагання розглядати Україну як частину російської держави, український народ – як частину російського, а українську мову – як наріччя російської мови. Дійшло до того, що українцям заперечують право на існування як окремого етносу.

Як було зазначено вище, сьогодні українофобія прирівнюється до ксенофобії (є її різновидом) та расизму.

Українофобія – явище не нове. Цією хворобою страждав Сталін. У роботі "Жнива скорботи" (1987) про голод в СРСР початку 1930-х років Роберт Конквест відмічає, що ще радянський дисидент академік Андрій Сахаров писав про українофобію "вождя".

На думку багатьох російських та українських дослідників і журналістів росіянам нав'язується негативне відношення до України завдяки потужній проурядовій пропаганді. Ряд українських дослідників відмічає, що в Російській Федерації спостерігається поширення українофобії й насаджування ненависті до українців та України. На прояв українофобії у Росії звертають увагу багаточисельні заяви українських общин РФ, у деяких з них українофобія характеризується як державна політика цієї країни.

"Новосибірськ, 29 січня 2006 р. національно-культурна автономія українців міста Новосибірська (НКАУ) розповсюдила заяву з пропозицією провести в Росії і на Україні кампанію суспільного осуду журналістів, які розпалюють в ЗМІ національну ворожнечу і ненависть. НКАУ м. Новосибірська вважає, що зміст і публікація нижче перерахованих творів в ЗМІ РФ найбільш принижує національну і людську гідність етнічних українців, що проживають в Російській Федерації. На першому місці статті головного редактора групи ділових журналів "ІД Родіонова" Георгія Бовта ("Війна з хохлами" від 16.01.2006 і "Хохли як двигун прогресу" від 18.04.2005), опубліковані на www.gazeta.ru. На другому місці спецпроект РІА "Новий Регіон" від 18.01.2006 (генеральний директор проекту Олександр Щетінін, головний редактор Юлія Шатова) "Що сибірякові дарма, для хохла – смерть", розміщений на www.nr2.ru. На третьому місці стаття тележурналіста Михайла Леонтьева ("Україна – наша країна, і там повинні бути наші політичні сили" від 13.01.06), опублікована на www.km.ru."

Ці та інші публікації та висловлювання підігрівають українофобські настрої в самій Україні. Під впливом певних політичних рухів Росії спостерігається поширення українофобії в Криму. Коли їдеш по Кримському півострову на авто чи поїзді, то маєш змогу побачити багато українофобських написів, серед яких найм'якішим є "Хохли, убєрайтєсь прочь!" або закреслені і замальовані таблички з написами державною мовою (!). Аналогічну картину можна побачити і в іншому причорноморському місті – Одесі.

Ще одним з яскравих прикладів експорту українофобії в Україну є Євразійська Спілка Молоді – радикальна молодіжна організація, яку спонсорує Євразійський рух Олександра Дугіна. Ця організація відкрито не приховує своєї ненависті до України та закликає до порушення територіальної цілосності країни. В деяких регіонах України рішенням суду діяльність цієї організації була заборонена.

Не меншу ненависть до українців та України несуть в собі так звані антинацистські формування ("анті фа" – антифашисти). Це стосується не лише ідеології, яку сповідують ці нацисти навпаки, але й у їх безпосередніх діях.

Показовим фактом поширення українофобії в Україні є й те, що комуністична партія України не тільки не засуджує прояви українофобії, але й розповсюджує українофобський твір Василя Шульгіна "Українствующіе і ми" у своєму інтернет-виданні.

Про "особливу любов" комуністів до українців та України свідчать останні факти, наведені в багатьох Інтернет-виданнях, зокрема в газеті "День" від 08.10.10, "Пан бібліотекар" від 10.10.10 та інших. Під заголовками "Атавізми радянщини: "червона мітла" в національній бібліотеці" (День), "Комуністи атакують ОНБ ім. Горького" (Пан бібліотекар) видання помістили матеріал про грубе втручання одеських комуністів в роботу Одеської національної бібліотеки ім. М. Горького, яку звинуватили у пропаганді "націоналістічєской" літератури під час проведення щорічної Всеукраїнської виставки "Українська книга на Одещині". Був навіть депутатський запит (24.09.10) до Міністерства культури і туризму з вимогою пояснень щодо "пропаганди націоналістичної та ксенофобської літератури в бібліотеці імені Горького міста Одеси". Принагідно нагадаємо, що саме комуністи виступають з ініціативою встановлення пам'ятника Сталіну в Одесі.

Сьогодні в Україні українофобія "процвітає". За вживання української мови на робочому місці працівника може звільнити приватний підприємець. Наприклад, взимку 2010 року підприємець з Павлограда Дніпропетровської області звільнив 18 працівників приватної фірми тільки через те, що вони розмовляли українською мовою!

Як повідомило Інтернет-видання "Народна правда" 19.09.2010 Д. Повалій – син відомої української співачки – звільнив домробітницю за... українську мову.

Крайнім проявом українофобії є вбивство чоловіка у райцентрі Гайворон на Кіровоградщині влітку 2010 року тільки тому, що він розмовляв рідною мовою.

Так що ж таке українофобія в Україні сьогодні? Расизм? Нацизм? Фашизм?

Зразу відповісти не можна, але одне відомо – далі зволікати вже не можна. Потрібні рішучі дії всіх гілок української влади. І, звичайно, підтримка громадськості, всіх українців в широкому смислі слова (жителів цієї країни), адже від нас самих залежить, як нас називають: українець, малорос чи хохол.



Джерела, посилання

1. Вікіпедія – вільна енциклопедія. 15/10/2010. Українофобія

2. Википедия – свободная энциклопедия. 15.10.2010. Украинофобия

3. День 8.10.2010 Атавізми радянщини: "червона мітла" в національній бібліотеці

4. Сайт Клич нації. 21.09.2010. Вбито за рідну мову...

5. Пан бібліотекар. 10.10.2010. Комуністи атакують ОНБ ім. Горького

4. Слово наше рідне – слово українське! 16.02.2010. Звільнено 18 працівників приватної фірми через те, що вони розмовляють українською!

http://slovokalinove.blogspot.com/2010/02/18.html#links

5. Народна правда 19.09.2010

6. Сайт Гельсінської групи. 15.10.2010. Українофобія – не расизм?










© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua