Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Всеукраїнський злет "ДЖУРА-2010"

Анатолій Грива | 22.07.2010 00:06

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
1

З 16 по 25 липня на Закарпатті відбувається Всеукраїнський злет "Джура-2010".

Всеукраїнський злет ''ДЖУРА-2010''
Вже другий рік поспіль за ініціативи Ради Українського козацтва

при Президентові України та МБУ "Центр Національного Відродження" спільно

з Міністерством освіти і науки України згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 25 грудня 2003 року N855 "Про затвердження Положення

про дитячо-юнацьку військово-спортивну патріотичну гру "Сокіл" ("Джура") Українського козацтва" реалізується програма національно-патріотичного виховання дітей і молоді, яка сформована на основі передових досягнень козацької педагогіки та психології.

Організатори гри "Сокіл" ("Джура") ставлять собі за мету прищепити підростаючому поколінню найкращі якості захисника Вітчизни, гордість за неї та за героїчну історію нашого народу, так як національно свідома, патріотично налаштована молодь – це надія України, запорука її достойного майбутнього.


За цією програмою у 2009 році по всій Україні проведено змагання

в школах, на рівні районів, на рівні областей, а всеукраїнські фінальні змагання відбулися в м. Києві. Проведення у минулому заходів, передбачених програмою гри "Сокіл" ("Джура"), дало дуже позитивний резонанс як у молодіжному середовищі так і серед козацьких організацій, а також на рівні центральних


і місцевих органів державної влади. До реалізації програми активно долучилися козацькі та інші патріотичні організації по всіх областях України.

У 2010 році загальна чисельність учасників гри збільшилася до 30 тис. молодих українців. Заходи відбувалися в багатьох школах при підтримці громадськості. Обласні етапи гри відбулися у травні-червні цього року.

А всеукраїнський етап проходить в цей час (з 16 по 25 липня) на базі Центрального табору туристського активу учнів Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (Закарпатська область, Іршавський район, с. Осій) у формі Всеукраїнського оздоровчого злету учасників дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") Українського козацтва – "ДЖУРА-2010".

У "Джурі-2010" беруть участь 230 учасників з усієї України, що стали переможцями обласних фінальних етапів гри. Від областей представлені: від Київської – рій "Еней", від Рівненської – рій "Дубравці", від Закарпатської – рій "Кам'яницькі соколята", від Івано-Франківської – "Лицарі Карпат", від Херсонської – рій "Таврійський дозор", від Миколаївської – рій "Мудрі сіроманці", від Тернопільської – рій "Чайка", від Волинської – рій "Волинські яструби", від Дніпропетровської – рій "Корсунь", від Полтавської – рій "Дніпровські козаки", від Вінницької – рій "Богунівці", від Львівської – рій "Вовкулаки", від Кіровоградської – рів "Козаки Інгулу", від Сумської – рій "Арт-Суми", від Житомирської – рій "Характерники", від Чернівецької – рій "Хотинські козаки", від Хмельницької – рій "Несамовиті орли", від Луганської – рій "Беркут", від Харківської – рій "Мрія", від Донецької – рій "Савурівці", від Чернівецької – рій "Чупрундир", від м. Севастополя – рій "Лукульські відчайдухи", від м. Іршави Закарпатської області – рій "Козацька родина".

Всеукраїнський злет "Джура-2010" триває 10 днів. У перші дні злету відбувся конкурс звітів щодо виконання завдань відповідно до ідейних принципів лицарства та святкова ватра "У колі друзів", на якій учасники злету виступили з власною мистецькою програмою. Кращими по звіту стали рої: "Дубравці", "Арт-Суми" та "Чайка", найкраще представили свої рої під час святкової ватри "Дніпровські козаки", "Корсунь" та "Таврійський дозор".

В суботу 17 липня дитячо-юнацький військово-спортивний патріотичний табір "Джура-2010" успішно виконав сходження на найвищу місцеву вершину гору Бистру, де урочисто було встановлено козацький прапор з символікою Українського Вільного Козацтва.

В неділю у м. Іршава відбулося свято урочистого відкриття Всеукраїнського злету "Джура-2010". Відбувся урочистий святковий парад вулицями міста, мітинг на центральній площі та концерт. Вітальні листи учасникам Всеукраїнського злету надійшли від народних депутатів України Станіслава Аржевітіна – секретаря Ради Українського козацтва при Президентові України та від Валерія Бондика – заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя.

Перед учасниками Всеукраїнського злету з привітальним словом виступили від Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України Дмитро Омельченко, Голова Іршавської районної державної адміністрації Василь Устич, Голова Іршавської районної ради Петро Станко, Начальник Центрального табору туристського активу учнів України Іван Матіко, Начальник управління освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації Михайло Мотильчак.

Напруженим для молодих джур видався понеділок. У цей день вони відвідали місцеву військову частину у м. Мукачеві, де ознайомилися із умовами проживання військовослужбовців, зразками військової техніки та стрілецької зброї, потренувалися у розборі та зборі автомата, вивчили основні правила ведення стрільби із автоматичної зброї та виконали вправу з бойової стрільби. Всі рої показали хороші результати по стрільбі. Кращими стали рої: "Дніпровські козаки", "Несамовиті орли", "Лукулські відчайдухи", "Арт-Суми" та "Лицарі Карпат". На плацу військової частини майбутні захисники Вітчизни показали свої вміння зі стройової підготовки. Кращими у цьому виді стали рої: "Волинські яструби", "Беркут", "Мудрі сіроманці", "Дніпровські козаки" та "Мрія".

Вчора 20 липня табір здійснив радіальний вихід в урочища "Кам'янка" до джерела термальної води, та "Глибоке" до джерела мінеральної води. Під час походу зусиллями начальника Центрального табору туристського активу учнів України Івана Матіко та його працівників було приготовлено прекрасні місцеві страви: "бограч і крумплі з солонинов та бринзов". Школярі були дуже задоволені походом і обідом.

Сьогодні учасники злету долають смугу перешкод, що підготовлена із використанням козацької легенди. Завтра їх чекає участь у тереновій грі – класична тактично-командна гра із боротьбою за прапори та із використанням пов'язок-липучок на руки для системи "вбитий-живий". В наступні дні відбудеться радіальний вихід в урочище "Смерековий камінь", гра "Відун", гра "Пластун" – комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра з військово-спортивними та туристичними елементами та використанням методик гри "Квест", а в суботу всі зберуться на прощальну ватру.

Урочисте закриття Всеукраїнського злету "Джура-2010" відбудеться у неділю 25 липня в м. Іршаві на центральній площі. Роям, які показали найкращі результати з різних видів змагань будуть вручені кубки та грамоти від Міністерства освіти і науки України та від Головного штабу гри "Сокіл" ("Джура"), крім цього всім учасникам злету будуть вручені дипломи та пам'ятні медалі.

Заходи відбуваються за підтримки Іршавської районної державної адміністрації та Іршавської районної ради у Закарпатській області, а також місцевих меценатів і спонсорів.

Для якісного забезпечення проведення злету у таборі сформована козацька старшина у складі:

- похідний отаман Анатолій Грива (від Ради Українського козацтва при Президентові України);

- осавули табору – Володимир Забуга (від МГО "Реєстрове Українське Народне Козацтво") та Станіслав Жолобко (Головний отаман Сумської Північно-Східної Козацької Січі);

- бунчужний табору – Віктор Павлів (президент осередку Міжнародної федерації бойового гопака в Івано-Франківській області);

- обозний табору – Олег Юрченко (від ВГО "Спілка Української Молоді в Україні");

- писар табору – Валентина Черненко (від Дніпропетровського осередку Міжнародної федерації бойового гопака).

Обов'язки головного судді Всеукраїнського злету "Джура-2010" виконує Олег Бондарчук (від Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді). Активну підтримку проведенню Всеукраїнського злету "Джура-2010" надають козацькі організації: МГО "Реєстрове Українське Народне Козацтво" (Верховний отаман Володимир Сумовський), МГО "Міжнародна федерація бойового гопака" (Верховний отаман Володимир Пилат),

МГО "Білоцерка Січ" (Верховний отаман Андрій Дрофа) та Крайове Товариство "Вінницький козацький полк імені Івана Богуна" (отаман Володимир Воловодюк), а також молодіжні громадські організації "Спілка Української Молоді в Україні" та НСОУ "Пласт".

Щиро вітаємо всіх учасників злету та бажаємо юним нащадкам козацької слави доброго здоров'я, щастя, успіхів та нових здобутків.

Слава Україні!

Слава Українському козацтву!


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua