Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Державна мова   час ефірного мовлення

65% ефірного часу в демократичній Латвії надано мовленню державною мовою


3
Рейтинг
3


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
2

65% ефірного часу в демократичній Латвії надано
мовленню державною мовою. Чому? Тому що основними народностями Латвії є латиші – 59,1 % і росіяни -28 %.


gazeta.ru – 21.07.2010 20:16 -

Президент Латвии утвердил закон об ограничении телевещания на негосударственном языке

Президент Латвии Валдис Затлерс утвердил в окончательном чтении законопроект "Об электронных СМИ", который существенно ограничивает право теле- и радиоканалов на вещание на негосударственном языке, сообщает пресс-служба президента.

Ранее сейм утвердил поправки к закону "Об электронных СМИ". Они предусматривали, что теле- и радиоканалы, имеющие статус национальных, обязаны вещать на латышском языке не менее 65% эфирного времени.

Однако президент Латвии Валдис Затлерс отказался утвердить законопроект и вернул его на доработку в парламент с требованием ввести подобные ограничения и в отношении региональных телеканалов. Депутаты прислушались к мнению президента и ввели такие же ограничения в отношении региональных телеканалов. РИА "Новости"

Запитання: А чому не 90%? А чому не 50%? А чому не 30...???

Справа в тому, що в демократичному світі дуже чутливо реагують на порушення різноманітних прав людини. І вони чітко дотримуються Загальної декларації прав людини, в котрій говориться:

Стаття 1

Всi люди народжуються вiльними i рiвними у своїй гiдностi та правах. Вони надiленi розумом i совiстю i повиннi дiяти у вiдношеннi один до одного в дусi братерства.

Стаття 2

Кожна людина повинна мати всi права i всi свободи, проголошенi цiєю Декларацiєю, незалежно вiд раси, кольору шкiри, статi, мови, релiгiї, полiтичних або iнших переконань, нацiонального чи соцiального походження, майнового, станового або iншого становища.

Латвія не є мононаціональною державою. Основними народностями Латвії є латиші – 59,1 % і росіяни -28 %. Поскільки ефірне мовлення переважно ведеться латвійською (державною) та російскою мовами ефірний час і розподілюється приблизно пропорційно кількості жителів цих національностей.

І ось цього принципу "пропорціності кількості жителів різних національностей" в усіх сферах життя і дотримуються демократичні країни.

Скористаємося цим принципом і порахуємо, який відсоток ефірного часу має складати мовлення державною мовою в Україні. Основними народностями в Україні є українці – 77,8 % та росіяни – 18% (майже вдвічі менше ніж у Латвії).

Таким чином, біля 75-80% всього ефірного часу мовлення в Україні має вестися державною мовою. Якою і є українська мова.

Так? чи ні? А що робить наша антиукраїнська влада? І що робимо ми?

Це питання до різних національних громад в Україні. Утискаючи, з мовчазної (а часом і дуже активної) згоди якусь народність, ви ообов*язково колись отримаєте жорстку відсіч. Тільки не верещіть тоді про порушення ваших національних демократичних прав. Строге дотримання сьогодні принципу "пропорційності кількості жителів різних національностей" в усіх сферах життя захистить вас від неминичої кари за його порушення вашими мерзотниками в майбутньому. Пам*ятайте, мерзотники завжди ховаються за демократичною демагогією і за спинами своїх національних громад. Але мерзотники, відчувши небезпеку, втікають, а народ залишається. Тоді він вважає себе невинним. Вибачте, але це далеко не так.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua