Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Степан Бандера   онук   Канада   почесний громадянин   Угринів   Старий   Янукович

Земляки Провідника ОУН мріють повернути Бандерів до свого села

Бунтар | 27.03.2010 01:38

5
Рейтинг
5


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
2

Односельці Героя України визнали Степана Бандеру (онука) Почесним громадянином УгриноваРодина Бандерів залишила незгладимий слід у історії всієї України, особливо пам"ятають і шанують Степана Бандеру та його близьких в Старому Угринові, де розпочинався шлях їхньої звитяги. В уже далекому 1906р. прийшов на угринівську парохію молодий священик о.Андрій Бандера, який швидко здобув повагу і довіру селян. Надзвичайним авторитетом користувались серед односельців, особливо поміж молодими людьми, і діти пароха. Тернисті життєві дороги завели Бандерів у різні куточки світу: мати – Мирослава Бандера померла у 1922р., 1932р. перевели на Стрийщину главу сімейства, далі був Тростянець Долинського району, де о.Андрія зарештували і розстріляли в липні 1941р. у Києві; Олекса та Василь Бандери спочатку опинились на навчанні у Італії та Львові, Василь деякий час проживав і працював у Станиславові (тепер – Івано-Франківськ), потім – арешт, ув"язнення у Львові, Кракові і концтабір "Освенцім", де обоє були замордовані; наймолодший з братів – Богдан вчився у Стрию і Рогатині, брав участь у проголошенні Акту відновлення незалежності України на Калущині в 1941р., пішов на схід у складі Похідної Групи, загинув на Миколаївщині; сестри пройшли сибірські табори і заслання, останні роки життя мешкали у Стрию, Володимира там і була похована, а Оксана Бандера, згідно з її передсмертною волею, знайшла свій вічний спочинок на староугринівському цвинтарі поряд із перевезеним з Красноярського краю прахом Марти-Марії.

Вдячні земляки відкрили на сільському храмі барельєф о.Андія Бандери, точне місце поховання якого невідоме, Меморіал родини відновлений і на цвинтарі, де староугринівці десятиліттями потай доглядали могили матері, маленької сестри, діда й баби Глодзінських. Нещодавно заново постав і родинний будинок Бандерів – колишній парохіяльний дім. До 100-річного ювілею Провідника ОУН, він, за рішенням Середньоугринівської сільської ради, (посмертно) став Почесним громадянином Угринова.

Початок 2010 року став періодом інформаційного вибуху навколо імені Степана Бандери, який був спричинений підписанням Президентом України Указу про визнання Провідника ОУН Героєм України. Вибори тільки загострили дискусію, яка вже вийшла на міжнародний рівень (заяви, статті, відгуки з цієї теми активно тиражуються крім України в Росії, Польщі, Ізраїлі, Німеччині та в інших країнах). З тривогою сприймають Бандерові земляки спроби діючої української влади, на догоду зовнішнім чинникам, переглянути прийняті документи, позбавити людину, що стала символом боротьби за волю України почесного звання. Подив і несприйняття викликають повідомлення про судові позови з цього приводу.

Активно виступає на захист свого діда онук із Канади – Степан Бандера. Майже відразу після урочистого вручення Високої нагороди він привіз її до Старого Угринова, пообіцяв згодом передати на постійне зберігання до місцевого музею. У відповідь на зазіхання на пам"ять свого предка молодший С.Бандера звернувся із різкою заявою до чинного Президента стосовно його висловів на адресу Бандери і ОУН-УПА загалом. Намагається Степан доносити правду про лідера українського національно-визвольного руху, насамперед, до українців південно-східних теренів України, де часто буває, поширює об"єктивну інформацію також і в іншомовній пресі, зокрема, нещодавно, побував з цією метою в Польщі. Враховуючи все це, на своїй нещодавній березневій сесії, угринівські депутати прийняли одностайне рішення про присвоєння звання Почесного громадянина Угринова тезці Провідника, його онуку – журналісту Степану Бандері.

[I]Як повідомив сільський голова Тарас Федорів, відповідні атрибути, пов"язані з почесним званням будуть вручені Бандері -молодшому при його найближчих відвідинах Старого Угринова. В угринівців жевріє надія, що такий візит буде здійснений уже незабаром.

Заради того, щоб серед постійних жителів родинного села Бандерів знову з"явилось це прізвище, сільська громада готова докласти зусиль щодо пошуку й облаштування для цього належного помешкання.

- Можливо, колись у онука нашого Степана з"явиться бажання поселитись в Угринові на триваліший період, а може саме тут прийняти громадянство України... Бандерове село було і залишається патріотичним осередком, щоб не вигадували про угринівців окремі, ласі до псевдосенсацій, репортери... [
/I]

[I]Вінцем торжества історичної справедливості, - вважають в Угринові, - має стати утвердження серед усіх українців, представників кожного з регіонів нашої Держави правдивої оцінки життя та діяльності вірного сина України, безкомпромісного і жертовного борця за її свободу і самостійність – Степана Бандери. Саме тоді прийде час для перезахоронення Національного Героя на Україні. Земляки вірять, що найбільш підходить для вічного спочинку Людини-Символа саме рідна угринівська земля.© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua