Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Відгук про гру "Сокіл" ("Джура")

Анатолій Грива | 23.03.2010 22:37

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
1

Із встановленням і розвитком самостійної, незалежної держави, стало органічною потребою для сучасної молоді відродження традицій українського козацтва.

Відгук про гру ''Сокіл'' (''Джура'')
Козацько-лицарське виховання в сучасній школі – це виховання підростаючого покоління нашого народу на патріотичних, героїчних національно – державницьких традиціях українського козацтва, на високих прикладах лицарського ставлення до України, дійсності взагалі.

Дитячо-юнацька військово-спортивна гра "Сокіл" (Джура") є частиною інструментарію яким можна привернути увагу молоді до проблем становлення нашої державності, відновлення та збереження історичних надбань народу, формуванню у дітей високого сенсу життя, глибокої любові до нації, самовідданого служіння Батьківщині.

Дякуючи організатором гри "Джура", а саме Центру туризму та краєзнавства, Раді Українського козацтва при Президентові та Центру національного відродження, а особливо Боднарчуку Олегу Степановичу, працівнику УДЦТКУМ, діти з усіх куточків України мають можливість проявити себе у змаганні на виявлення не тільки фізичних сил, як це зазвичай відбувається на спортивних заходах, а й формувати морально-духовні національні якості які є пріоритетними в житті кожного українця.Надзвичайно важливо, що програма гри (затверджена у 25.12.2003) дає можливість поєднувати навчальну діяльність та проведення багатогранної позакласної і позашкільної роботи, через створення козацьких організацій на базі навчальних закладів із залученням громадських організацій цього спрямування.

Якщо говорити про саму гру, першочергово хочеться зробити акцент на потребі глибокого вивчення історії українського козацтва учасниками гри, (період якого є надзвичайно важливим у державотворенні України), адже у програмі є інтелектуальний конкурс, який дає можливість не тільки показати знання, але й уміння ним користуватися (розвиток логічного мислення через постановку питань)

Гра дає змогу формувати активну громадянську позицію особистості дитини, самосвідомість, прищеплює навички до самоосвіти і самовдосконалення.

Великої уваги заслуговує прищеплення культу здорового способу життя, що є надзвичайно актуально, враховуючи сумну статистику України по росту захворювань через шкідливі звички, особливо серед молоді.

Дуже важливим моментом під час проведення гри є формування у дітей почуття відповідальності за своїх побратимів, обов'язок прийти на допомогу, захистити у потрібний момент, знайти вихід з ситуації. У даній грі суперництво між роями не переходить за межі здорової конкуренції. А якщо говорити про Теренову гру, зокрема, там взагалі усі учасники відчувають себе однією командою, географія якої простягається на терени всієї України.

Хочеться відмітити також велику зацікавленість дітей бойовим мистецтвом козаків – бойовим гопаком, елементам якого навчають активістів гри "Джура" тренери Міжнародної Федерації Бойового гопака. Для багатьох дітей це зовсім новий вид бойового мистецтва, який виявляється набагато цікавіший східних аналогів. Звичайно хочеться розповсюдження цього виду боротьби у регіонах, але для цього звичайно потрібна допомога держави. І мова не йде про велику кількість коштів. Є люди які хочуть цим займатися, через покликання душі, свої переконання, велике бажання зробити внесок у розбудову Батьківщини, але зустрічають перепони у своїй роботі з боку місцевих керівників. А їх лише потрібно підтримати і дати можливість працювати.

Якщо говорити про недоліки на даному етапі, хочеться виділити недостатню зацікавленість заходом деяких верств населення, які залишаються осторонь впровадження гри "Джура" у більш широке коло учасників (мова йде про людей, які незважаючи на те, що Україна незалежна уже 19 років, вважають неможливість заміни якісним продуктом пережитки піонерії). Це відбувається через недостатній рівень національної свідомості, відсутність тих самих морально-духовних цінностей, які притаманні були нашим предкам козакам, і залишаються актуальними дотепер. Напевне для вирішення цієї проблеми потрібен час, коли дорослими стане та молодь, яку ми виховуємо зараз на цих принципах.

Ще одним негативним моментом, на мою думку, є погляди деяких активістів гри (маю на увазі дорослих), в яких прослідковується слід скінхедської субкультури. Йдеться про некоректні висловлювання на рахунок наших сусідів. Ми не можемо виховати шляхетну людину через не толерантне ставлення до інших, адже загальнолюдські цінності повинні бути присутні у кожної особистості (нагадаю, що шляхетність – одна з трьох характеристик справжнього козака).

Якщо говорити про фінансування заходу, звичайно також виникають питання. Кошти виділяють на саму гру, а для підтримання цієї Програми в навчальних закладах і підготовки команд, фінансовий тягар лягає на активістів та залучення спонсорських коштів, які подекуди дуже важко дістаються, враховуючи що більшість козацьких об'єднань існують на громадських засадах і не мають доходів, діючи на волонтерських засадах.

Та попри все хочеться відмітити надзвичайно велику вагу втілення в життя програми гри "Сокіл" ("Джура"). Багатогранна робота з юними козаками спрямовується на виховання в них любові до подвигу в ім'я зміцнення та процвітання української держави. Кожен хто взяв участь у грі глибоко усвідомлює, що в будь-яку історичну епоху, зокрема в нашу, є місце для героїзму та подвижництва. Активісти гри настільки проникаються засадами козацько-лицарського виховання, що своїм запалом приєднують до своїх лав все більше і більше однолітків, за межами табору. А від громадянської позиції цих юнаків і дівчат залежить наше майбутнє, адже саме їм розбудовувати нашу державу.

Важливим на даний момент являється те, щоб робота яка триває з 2003 року не призупинялася, а знаходила вагому підтримку у влади в столиці та звичайно на місцевому рівні. А ми, як справжні патріоти нашої держави, в свою чергу, будемо втілювати цю програму на місцях, адже тільки спільними зусиллями можна отримати високий результат.

Педагог-організатор

Цюрупинської гімназії

Людмила Шайдабекова
© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua