Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Засідання Ради при Президентові України

Анатолій Грива | 23.02.2010 16:27

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
2

22 лютого 2010 року в Секретаріаті Президента України
відбулося розширене засідання Ради Українського козацтва
під головуванням Президента України В.А.Ющенка


Засідання Ради при Президентові України
Учасниками Ради Українського козацтва крім її членів були також члени Ради козацьких отаманів України, козацькі отамани та козаки місцевих козацьких організацій. На сьогодні Рада Українського козацтва нараховує 40 членів, які представляють 37 всеукраїнських і міжнародних козацьких організацій, а до складу Ради козацьких отаманів входить 17 членів, які представляють 17 козацьких організацій з 10-ти областей і осередки Українського Вільного Козацтва діаспори в Австралії, США та Канаді.

У засіданні Ради взяли участь Перший заступник Глави Секретаріату Президента України Юрій Єхануров і начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних сил України генерал армії Іван Свида.

У своєму виступі Глава держави акцентував увагу на пріоритетних проектах, які будуть реалізовуватися козацькими організаціями у 2010 році, а саме:

- освоєння козацьких столиць Батурин і Чигирин;

- будівництво під Києвом Козацької резиденції;

- розвиток співпраці з Міністерством оборони України щодо підготовки на базі козацьких організацій резервістів для Збройних Сил, створення у складі Збройних Сил Козацького куреня та козацького навчального закладу.

На думку Віктора Ющенка, робота козаків над реалізацією зазначених проектів при прийнятті Верховною Радою Закону України "Про засади відновлення та розвитку Українського козацтва, козацькі організації та їх об'єднання" дасть змогу козацьким організаціям повноцінно функціонувати та ефективно виконувати важливі завдання. Серед завдань пріоритетними є питання консолідації українців і концентрація зусиль на реалізації спільних проектів.

Виступаючі на засіданні козацькі отамани дякували Президентові України за ту величезну роботу, яка була проведена в країні за останні п'ять років з питань відродження пам'яті про наше минуле, відновлення пам'яток історично-культурної спадщини українського народу та висловили прохання до Віктора Ющенка щоб він і надалі переймався темою відродження козацтва та був провідником у цій справі.

Козацькі отамани наголошували на тому, що ті здобутки, які нині мають козаки, стали можливими завдяки позиції Президента України Гетьмана України Віктора Ющенка. У своєму виступі Секретар Ради Станіслав Аржевітін зазначив, що "На цей час головним і єдиним лідером у козацькому русі, який щиро вболіває за козацьку справу і намагається вирішувати існуючі козацькі проблеми, є Віктор Ющенко, який був законно обраний Гетьманом на острові Хортиця у 2005 році, і якому вручили універсали отамани всіх існуючих тоді всеукраїнських козацьких організацій. І козаки розуміють, що Віктор Ющенко не створює видимість чи не дає обіцянок під вибори, а намагається вирішувати всі проблеми системно".


Для організації діяльності козацьких організацій в умовах коли

у подальшому Віктор Ющенко буде продовжувати свою роботу вже не як Президент України, а лише як чинний Гетьман України, було вирішено створити Національний координаційний комітет козацьких організацій України на чолі

з Гетьманом України Віктором Ющенком і у квітні цього року провести Велику козацьку раду на якій затвердити План заходів козацьких організацій на поточний рік.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua