Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Українські козаки вимагають від Верховної Ради України позачергово розглянути та прийняти Закон "Про Українське козацтво"

Анатолій Грива | 4.02.2010 21:22

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
2

Епопея з прийняттям козацького закону продовжується ось уже більше п'яти років.

Українські козаки вимагають від Верховної Ради України позачергово розглянути та прийняти Закон ''Про Українське козацтво''
Проект Закону України "Про засади відновлення та розвитку Українського козацтва, козацькі організації та їх об'єднання" вперше був поданий Президентом України як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України 24 квітня 2008 року (реєстраційний номер 2441). Але Верховна Рада України 4 лютого 2009 року не підтримала цей законопроект. Так, "за" проголосували 219 депутатів від фракцій: Блоку "Наша Україна – Народна Самооборона", "Блок Юлії Тимошенко" і "Блок Литвина". Фракції: Партії регіонів і Комуністичної партії України законопроект бойкотували. Із 174 депутатів від фракції Партії регіонів 172 депутатів були відсутні в залі під час голосування, проголосували: "за" – 1, "проти" – 0, "утрималися" – 0, не голосували – 1. Із 27 депутатів від фракції Комуністичної партії України проголосували: "проти" – 1, "утрималися" – 0, не голосували – 23, відсутні – 3.

Неприйняття козацького закону викликало негативну реакцію козацьких організацій по всій Україні, в тому числі на Сході і Півдні України, інтереси яких представляє Партія регіонів.

Закон України "Про засади відновлення та розвитку Українського козацтва, козацькі організації та їх об'єднання" є актуальним і не стоїть на заваді вирішенням ні економічних, ні політичних питань.

Прийняття цього закону є головною передумовою подальшої розбудови Українського козацтва, усунення негативних тенденцій його розвитку, активного залучення козацьких організацій до процесів національного відродження та національно-патріотичного виховання дітей і молоді.

12 січня 2010 року Президентом України було повторно подано проект Закону України "Про засади відновлення та розвитку Українського козацтва, козацькі організації та їх об'єднання" (реєстраційний номер 5511).

На підтримку козацького закону рішенням Ради козацьких отаманів України козацькі організації у грудні-січні провели інформаційні акції-пікетування приміщень Обласних Рад і Обласних державних адміністрацій з вимогами підтримати вимоги козаків щодо негайного прийняття Верховною Радою України Закону України "Про засади відновлення та розвитку Українського козацтва, козацькі організації та їх об'єднання".

На фото, які подані у цій публікації, зображені козаки Львова, Хмельницького та Вінниці під час проведення акцій.

У Львові козаки "Прикарпатської Січі Українського козацтва" на чолі з Крайовим отаманом Всеволодом Іськівим провели інформаційний пікет біля Львівської обласної Ради 15 грудня 2009 року.


Пікетувальники вимагали підтримати прийняття Закону України про Українське козацтво. Також скандували на підтримку В.Ющенка як Президента – Гетьмана України. В управління внутрішньої політики облдержадміністрації були передані відповідні вимоги козацтва. Учасники пікету роздавали перехожим листівки із своїми вимогами.Вінницькі та Хмельницькі козаки провели акції 26 січня 2010 року.

Вінницькі козаки під проводом Ради козацьких отаманів України намагалися пікетом привернути увагу громадськості до вирішення проблем, що накопичилися у козацькому русі.Отаман та козаки полку впевнені, що внесений до Верховної Ради України закон "Про Українське козацтво" має стати підґрунтям для діяльності козацьких організацій.

- Ми вважаємо, що коли буде прийнятий закон, то у лави козацьких організацій не зможуть проникати люди, що, прикриваючись козацькою атрибутикою, ведуть антиукраїнську діяльність, – вважає отаман Крайового товариства "Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна" Володимир Воловадюк.

Вінницькі козаки вимагають від народних депутатів прийняти закон, поданий Президентом України Віктором Ющенком, як невідкладний. Наступну акцію козаки проведуть під стінами Верховної Ради у лютому.

- Є такі "козаки", що жодного дня не служили у армії, одягли балаганні розцяцьковані жупани та генеральські погони. Ми хочемо, щоб колишні компартійні чиновники та "сексоти" отримали чітку і виважену оцінку законодавця – вони є ганьбою українського козацтва, – сказав Володимир Воловадюк.


У планах козаків полку імені Івана Богуна – проведення навесні козацького фестивалю у Вінниці та організація автопробігу Україною.Козаки Хмельницького окремого козацького куреня ім. І.Нечая вийшли на акцію на чолі із своїм отаманом Сергієм Скоробагатим. Козаки вручили свої вимоги представникам облради та зробили заяву на каналі Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії.

Одночасно з проведенням інформаційних акцій козацькі організації готують листи на підтримку козацького закону та направляють їх на адресу Голови Верховної Ради України та керівників 4-х фракцій: Блоку "Наша Україна – Народна Самооборона", "Блок Юлії Тимошенко", "Блок Литвина" та Партії регіонів.

2 лютого 2010 року голова депутатської групи у Верховній Раді "За Україну!" В'ячеслав Кириленко у ході брифінгу висловив стурбованість тим, що Верховна Рада вилучила з порядку денного шостої сесії цілий ряд законопроектів, які мають важливе значення для утвердження української державності. Серед тих законопроектів, які були вилучені з порядку денного, є і козацький закон.

В'ячеслав Кириленко вважає неприпустимою ситуацію, коли на пропозиції однієї із фракцій було вилучено цілий ряд законопроектів інших політичних сил, які представлені в парламенті.

Голова групи "За Україну!" зауважив, що мова йде про законопроекти, які стосуються якості законотворення і перспектив для України як незалежної, суверенної держави:

- Проект Закону про увічнення пам'яті осіб, які загинули внаслідок воєн та політичних репресій;

– Проект Закону про заборону комуністичної ідеології та ліквідацію символів тоталітарного та комуністичного режимів;

- Проект Закону про люстрацію;

- Проект Закону про засади відновлення та розвитку Українського козацтва, козацькі організації та їх об'єднання;

- Проект Постанови про надання Українській Греко-Католицькій Церкві статусу репресованої церкви;

- Проект Закону про Концепцію державної мовної політики України;

- Проект Постанови про присвоєння Меморіалу "Тюрьма на Лонцького" статусу національного;

- Проект Постанови про підтримку надання Донецькому національному університету імені Василя Стуса;

- Проект Закону про визнання Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА) воюючою стороною у боротьбі за свободу і незалежність Української держави;

- Проект Закону про визнання боротьби Української Повстанської Армії національно-визвольною боротьбою за відновлення Української незалежної держави, визнання Української Повстанської Армії воюючою стороною у Другій світовій війні та про статус Української Повстанської Армії;

- Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" (щодо відшкодування матеріальної шкоди реабілітованим громадянам);

- Проект Закону про реабілітацію жертв політичних репресій і державну допомогу реабілітованим;

- Проект Закону про визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки на територію Союзу Радянських Соціалістичних Республік;

- Проект Закону про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою.

"Ми будемо вносити ці законопроекти до порядку денного повторно, – запевнив голова депутатської групи "За Україну!", – Оскільки це не прості законопроекти, а ті теми, які потребують громадського обговорення, яке уже відбувається. Але по них повинен висловити точку зору національний парламент".

"Законопроекти, які вилучені з порядку денного, повинні бути повернені. Нас турбує те, що в запалі президентської кампанії про Україну, патріотичні цінності не дбають практично всі політичні сили, які присутні в залі", – підсумував лідер партії "За Україну!".

Зважаючи на ці заяви невідомо як скоро вирішиться питання з прийняттям козацького закону, але вже дуже добре, що у Верховній Раді з'явилася ціла група депутатів, які зрозуміли яке велике значення для суспільства в Української держави має прийняття козацького закону.

Рада козацьких отаманів України була створена 28 серпня 2009 року

як незалежний координаційний, організаційно-методичний та дорадчо-консультативний орган козацьких організацій України. За станом на 12 січня 2010 року РКОУ нараховує 17 членів Ради і об'єднує 17 козацьких організацій (із всеукраїнським, місцевим і закордонним статусом) з 10-ти областей: Вінницької, Волинської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Одеської, Хмельницької, Черкаської та м. Києва. Крім цих козацьких організацій у Раді козацьких організацій України представлені осередки Українського Вільного Козацтва діаспори (Австралія, США, Канада, Україна).

На своєму установчому засіданні Рада козацьких отаманів України затвердила Програмні засади Української козацької ідеї такого змісту:

Єдність козацтва на традиціях Козацького звичаєвого права.

Консолідація Українського народу на шляху побудови Української козацької держави.

Захист природного права Українського народу жити на своїй землі по-українськи.

Захист національної честі та гідності держави Україна, її територіальної цілісності та недоторканості її кордонів.

Утвердження традиційного сотенно-полкового устрою Українського козацтва як Всеукраїнського козацького руху та створення козацьких поселень.

Окремо розглядалося питання віри з заключним рішенням: "Козак – людина глибоко віруюча. Козак поважає релігійні погляди побратимів і не допустить міжконфесійної ворожнечі в козацькому русі".

Рада козацьких отаманів України не є ще однією козацькою структурою – це орган для координації спільних дій з метою посилення поваги до козацтва. До Ради увійдуть ті отамани, які виконають затверджені Умови вступу. Причому отамани всіх рівнів (всеукраїнського, обласного, районного і т. ін.) матимуть однакові права і відповідальність.

Необхідно припинити спекуляцію на козацькій ідеї. Ми не повинні допускати, щоб козаків використовували у виборчих шоу, а потім залишали "при власних інтересах".

Ці всі питання козаки можуть вирішити тільки спільно, власним розумом

і власними силами. Це за нас не зроблять ні влада, ні політичні партії, ні хто інший, це потрібно, у першу чергу, лише нам – козакам!Шановні побратими, отамани, усіх, хто мріє про сильне козацтво, хто бажає приумножувати козацькі звичаї та відродити Козацьку державу, запрошуємо до спільної праці!

Слава Українському козацтву!

Слава українським козакам!


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua