Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Ющенко вдруге вшанував Бандеру

Бунтар | 3.02.2010 21:26

13
Рейтинг
13


Голосів "за"
14

Голосів "проти"
1

Віктор Ющенко вдруге (перший раз – у 1999р. у статусі Голови Національного Банку) відвідав родинні місця Провідника ОУН Степана Бандери. Теперішній візит був особливим, бо вперше пам"яті Національного Героя України приїхав поклонитись діючий Президент України.

ОФІЦІЙНО! (із сайту Президента: http://www.president.gov.ua)

У рамках робочої поїздки до Івано-Франківської області Президент Віктор Ющенко відвідав історико-меморіальний музей Степана Бандери у селі Старий Угринів, що є малою батьківщиною Провідника ОУН.

Глава держави оглянув експозицію родинної хати Бандери, яка за кошти обласного бюджету була відновлена минулого року до сторіччя з дня народження великого українця. Віктор Ющенко також ознайомився з експозицією та виставковою залою нового приміщення музею.

Президент поклав квіти до пам'ятника Національному герою та залишив запис у книзі відгуків відвідувачів музею. Разом з Главою держави музей відвідали голова облдержадміністрації Микола Палійчук, голова обласної ради Ігор Олійник, заступники голови облдержадміністрації Олег Коржак та Тарас Парфан, керівництво Калуського району – голова райдержадміністрації Василь Іванишин та голова районної ради Василь Прокопів. Супроводжували Президента України й офіційні особи Уряду та Секретаріату Президента, а саме: Перший заступник Глави Секретаріату – Представник Президента у Кабінеті Міністрів Олександр Шлапак, Міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра, Міністр охорони навколишнього природного середовища Георгій Філіпчук, Секретар РНБОУ Раїса Богатирьова, заступник секретаря РНБО Степан Гавриш, Представник Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Наостанок візиту Віктор Ющенко поспілкувався з працівниками музею та громадою села Старий Угринів.


ДОКЛАДНІШЕ З МІСЦЯ ПОДІЙ! Першими були слова В. Ющенка: "Тут багато що змінилося". Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації пояснив, що останніми роками було збудовано (ще його попередниками) нове приміщення Меморіального комплексу, реконструйовано та заново проведено благоустрій всієї території, самого пам"ятника Бандері, а головне, вже за каденції Миколи Палійчука, відбудовано родинну оселю Провідника, яка планомірно руйнувалась та нищилась комуністичної владою (тут деякий час ще мешкали місцеві священики, а коли церкву закрили, священичу резиденцію пеперворили у сільську школу, а далі віддали хату ветерану Червоної Армії, поставивши умову: якомога швидше розібрати і зруйнувати, а на тому місці побудувати нову хату, стайні, стодоли. Разом із бандерівською хатою знищили й капличку Покрови Пресвятої Богородиці, що знаходилась на цьому ж подвір"ї. Тепер все це відновлено у майже автентичному вигляді!

Привітавшись із районною та сільською владою (голова Калуської РДА В.ІВанишин представив голову райради В.Прокопіва, сільського голову Т.Федоріва), вислухавши слова вдячності за присвоєння звання Героя України Степану Бандері), Президент, під пояснення завідувача музею) попрямував до пам"ятника, поклав до підніжжя квіти, помолився. Вшанували пам"ять С. Бандери і всі інші члени поважної делегації. З особливим зацікавленням оглянув Президент інтер"єр відновленої хати Бандерів: більшість речей, або різними шляхами були врятовані односельцями, чи жителями сусідньої Бережниці, де парохом також був батько Степана – о.Андрій, замордований згодом енкаведистами у Києві в 1941р. Щодо сященика-страдника Вселенською католицькою церквою розпочатий процес беатифікації. Частина інтер"єру – це цікаві й оригінальні меблі, музичні інструменти, книги, домашній інвентар 30-их рр. ХХ ст.

Проходячи повз натовп місцевих селян, що якось непомітно зібрався під музеєм, Ющенко по-християнськи привітався, погладив по голівці одну з маленьких дівчаток і попрямував до наступного приміщення. Досить тривалою (помітні були спроби Президента прискорити хід екскурсії, адже завідувач музею часто-густо розлого переповідав загальновідомі речі з історії національно-визвольного руху) виявилась мандрівка делегації залами нового корпусу музею. Найцікавішою була завершальна частина, адже у останньому залі відтворено повстанську криївку, зібрано зразки зброї УПА, рідкісні фото 40-50-их рр.

Ющенко залишив запис у музейній Книзі відгуків: "Власна держава розпочинається з відновлення пам"яті і мови. Вдячний громаді села Старий Угринів за збереження і відновлення однієї із великих сторінок нашого національного становлення – життя і справи ВЕЛИКОГО ПАТРІОТА України Степана А. Бандери. Слава Степану Бандері! Слава Україні! Президент України Віктор Ющенко. 2.2.2010р.", принагідно роздав кілька автографів працівникам установи, їхнім дітям.

Спілкування Президента з людьми після завершення екскурсії було трохи тривалішим. За той час поки Ющенко був у стінах музею, на вулиці відбувся невеличкий імпровізований мітинг з приводу передвиборчих симпатій. Однак сам Віктор Андрійович виборчої тематики уже не зачіпав. Вислухав захоплені слова подяки кількох жіночок, з числа колишніх репресованих та наголосив, що останніми роками чимало зроблено для відновлення національних святинь, як приклад навів третє місце Степана Бандери у проекті "Великі Українці", високі позиції гетьмана Мазепи та інших самостійник. Кивнув на вигуки, що насправді Бандера переміг тоді у опитування, а результат сфальсифікував Д.Табачник. Подякував присутнім за патріотизм, терпіння, підписав ще кілька передвиборчих агіток і запевнив, що все ще буде добре в Україні.

Коли Президент попрямував до автомобіля, із селянами ще деякий час спілкувались місцеві районні керівники. Відбуття кортежу очистило майдан за кільканадцять хвилин. Люди розходились, обмінюючись враженнями. Більшість йшли без відповіді: "За кого ж голосувати?", але із піднесенням наголошували: "Все таке він перший Президент, що вшанував нашого Бандеру. Хто зна чи колись ще таке буде?"

Фоторепортаж- на сайті Президента.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua