Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

ДЖУРА-2010 стартувала

Анатолій Грива | 18.12.2009 14:54

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
2

17 грудня 2009 року в конференц-залі МБУ "Центр національного відродження" (вул. Ярославів Вал 9) відбулась всеукраїнська нарада-семінар з питань організації та методики проведення гри "Сокіл" ("Джура").

ДЖУРА-2010 стартувала
Гра "Сокіл" ("Джура") впевнено іде в 2010 рік!

17 грудня 2009 року в конференц-залі МБУ "Центр національного відродження" (вул. Ярославів Вал 9) відбулась всеукраїнська нарада-семінар з питань організації та методики проведення гри "Сокіл" ("Джура").

В ній взяли участь Керівництво Головного штабу гри, дирекція Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки, представники системи освіти із областей, призначені відповідальними за реалізацію цього проекту на місцях, члени молодіжних виховних та козацьких організацій.

Основні теми, які піднімались і обговорювались на семінарі були наступні: "Козацька педагогіка – сучасний стан" (Ю.Руденко, доктор педагогічних наук), "Практичне втілення козацько-лицарського виховання в загальноосвітньому навчальному закладі" (Мельничук Ю.) "Організація штабів гри "Сокіл" ("Джура") та роль громадських організацій" (А.Грива), "методичні рекомендації щодо організації та проведення гри у навчальному закладі" (О.Бондарчук) та ін.

Також було представлено практичний досвід втілення козацької педагогіки скаутською організацією "Пласт", козацькими організаціями.

"Гра буде успішною, якщо ми дійдемо до конкретної школи, до створення шкільного куреня із кількома роями, до визначення обов'язків та завдань вчителям предметникам, бібліотекарю, педагогу-організатору щодо впровадження "Джури", зокрема використавши досвід краєзнавчо-туристичної діяльності в школі" – таку думку висловив Боднарчук Олег Степанович, методист Українського державного центру туризму і краєзнавства.

В другій частині наради учасники семінару мали змогу обмінятись думками, питаннями та пропозиціями щодо гри "Джура". Представники областей наголосили на потребі вдосконалення нормативної частини (просте і зрозуміле положення про гру), методичних розробок – необхідність видання посібників, брошур, залучення інших установ і відомств окрім системи освіти, зокрема військкоматів, більшої уваги облжержадміністацій тощо.

Варто зазначити думку, висловлену провідним методистом Київського міського управління освіти і науки Припутою І.П., що гру "Джура" потрібно розширювати за змістом до національно-патріотичного виховання, виходячи за рамки військово-спортивної складової.

Учасникам зустрічі було роздано диски "Посібник організатору гри", орієнтовний план реалізації гри "Сокіл" ("Джура") в 2010 році, проекти методичних рекомендацій, які мають бути видані до 1 січня 2010 року.

Одним із ключових висновків, на якому наголосив ведучий заходу, заступник директора УДЦТІКУМ Омельченко Д.Г, стала теза про те, що гра "Сокіл" ("Джура") за 5-10 років має стати всеукраїнським національно-патріотичним вишколом молоді.

Завданнями мінімум щодо розвитку гри на 2010 рік було визначено проведення фінальних змагань районного і обласного рівня в усіх регіонах України із підсумковим всеукраїнським злетом влітку на Закарпатті на базі Центрального табору туриського активу УДЦТКУМ. План максимум – поширення гри по максимуму у кожну школу із створенням козацьких шкільних куренів.

Методист Центру патріотичного виховання, член Головного штабу гри "Сокіл" ("Джура") Микола Бігус.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua