Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/nation/4b0a675ee09d8/

Бригинець: "Київську Малу Оперу" ще не створивши – знищують?

Irina | 23.11.2009 12:43

На черговому засіданні постійної комісії Київради з питань культури та туризму розглядалось питання про ситуацію, що склалась навколо муніципального закладу Київська мала опера.

"Нагадую історію питання, – розповідає депутат Київради (БЮТ), голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець, – Київська міська рада прийняла два рішення: від 24.06.04 N310/1520 "Про створення театрально-видовищного закладу культури "Київська мала опера" та від 26.05.05 N395/2970 "Про внесення змін до рішення Київради від 24.06.04 N310/1520 "Про створення театрально-видовищного закладу культури "Київська мала опера". На виконання зазначених рішень було випущене розпорядження Київської міської державної адміністрації від 07.02.08 N95 "Про надання дозволу на проектування та виконання ремонтно-реставраційних робіт з реабілітацією і пристосуванням під заклад культури "Київська мала опера" з прибудовою сценічної частини будівлі по вул.Дегтярівській, 5-а у Шевченківському районі" – йдеться про екс-БК "Трамвайщиків", де свого часу виступав, навіть, Леонід Утьосов.

Двигуном цього проекту була видатний митець, співачка, Народна артистка СРСР Євгенія Мірошніченко, яка на жаль померла. Після її смерті відбулись кадрові ротації в керівництві Малої опери. А нещодавно в прямому ефірі одного з телеканалів мер міста Л.Черновецький повідомив, що через проблеми, які виникли, Малої опери в Києві не буде.

Комісія розглянувши ситуацію, яка існує і не отримавши від КМДА відповіді на принципові питання, вирішила звернутися до Секретаря Київради Олеся Довгого з проханням створити тимчасову комісію, яка б розібралася в проблемах, що стали на заваді функціонування Київської малої опери, – продовжує О.Бригинець. – Київська мала опера – унікальний заклад культури, придуманий і започаткований геніальною українською співачкою Євгенією Мірошніченко. Він по праву має носити її ім'я не лише даючи шанс молодим оперним співакам, а й увічнюючи пам'ять самої Євгенії Семенівни.

Саме тому і ми, депутати, і культурносвідома громадськість країни повинні зробити все можливе, щоб цей заклад запрацював незважаючи на всіляки перепони, які виникають на шляху реалізації дуже своєчасних і правильних рішень, щодо цього закладу, що вже прийняла Київрада і КМДА. Погодьтеся, буде прикро, якщо одні з небагатьох рішень київської влади, спрямовані на реальну підтримку і примноження потужних київських культурних проектів, так і залишаться фікцією", – зауважив Олександр Бригинець.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua