Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

В.Наливайченко: "Дії СБУ спрямовані на недопущення створення в Україні екстремістських організацій"


9
Рейтинг
9


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
2

З наближенням виборів Кримське питання знову стає "актуальним", особливо в контексті інформаційних маніпуляцій для привернення уваги потенційних виборців.

В.Наливайченко: ''Дії СБУ спрямовані на недопущення створення в Україні екстремістських організацій''
Тема, яка давно набила усім оскому, знову повертається на шпальти українських, а особливо російських ЗМІ.

Граючи на інтересах корінного населення півострова, політичні сили проросійського спрямування, які сплять і бачать Крим в межах "вєлікой і нєдєлімой", вкотре зосереджують основні акценти своєї передвиборчої кампанії на статусі Криму і Севастополя, ніби то проблемах російськомовного населення на території Криму, інших "надпроблемних" моментах україно-російських відносин.

Водночас "зацікавленими" товаришами приховано вживаються активні заходи для розпалювання міжнаціональної ворожнечі між кримськими татарами і місцевим слов'янським населенням, подаючи це як чергову проблему України в Криму.

Ще однією спробою дестабілізувати ситуацію в регіоні стала підтримка іноземними доброчинцями діяльності екстремістського угрупування ісламістського толку, яке діяло під виглядом релігійної організації. З метою припинення його злочинної діяльності, на виконання пріоритетних завдань по захисту територіальної цілісності, недоторканості, державного суверенітету України і боротьби з тероризмом, 23 жовтня співробітниками Служби безпеки України, очолюваної В.Наливайченком, на території чотирьох кримських районів було проведено спецоперацію по нейтралізації злочинців. Під час антитерористичної операції у керівництва і членів так званої "релігійної громади" вилучено автомат Калашникова з набоями, вибухівку пластид із електродетонаторами, незареєстровану мисливську рушницю і кілька "обрізів" 16-го калібру, а також компоненти для виробництва вибухових пристроїв. Крім цього, знайдено пропагандистську літературу екстремістського характеру та матеріали, пов'язані з характеристикою зброї, методикою виготовлення і використання саморобних вибухових пристроїв, навчанням тактиці виживання і ведення бойових дій в умовах гірсько-лісової місцевості та населених пунктів і протидії спецпідрозділам, а також карти місцевості та плани екстремістських дій із використанням зброї. Загалом під час проведення спецоперації затримано 5 осіб. Попередньо у пресі повідомлялось, що на початку місяця Службою безпеки було затримано трьох осіб – членів радикальної ісламістської організації, в яких теж було вилучено вогнепальну зброю і боєприпаси, а також у гірській місцевості Криму виявлено 2 законспірованих схованки, де зберігалися вибухівка, холодна зброя, запас їжі та камуфляжний одяг.

Коментуючи проведену в Криму операцію, керівник національної спецслужби В.Наливайченко підкреслив, що всі дії СБУ спрямовані на недопущення створення в Україні екстремістських організацій і незаконних арсеналів зброї, які можуть загрожувати безпеці громадян.

Поруч з цим, Головою СБУ напередодні неодноразово наголошувалось, що Крим був, є і буде частиною української території, яка згідно положень Конституції України, є неподільною і суверенною. Відповідно будь-які зазіхання на домінуючі конституційні засади будуть каратися згідно чинного законодавства держави.

Зокрема, наголошуючи на надважливій ролі Служби безпеки у дотриманні конституційних прав і свобод громадян України, збереження територіальної цілісності, суверенітету та недоторканості держави, В. Наливайченко зазначив, що "завдання Служби безпеки – захищати державність та територіальну цілісність України, тому все те, що відбувається у Криму для нас є надважливим". При цьому Глава відомства наголосив, що внутрішні питання України повинні вирішуватись виключно з власних позицій держави, і без будь-якої "доброзичливої" допомоги ззовні...

Сказане чітко відображає чітку державницьку позицію очільника СБУ та дає можливість оцінити його рішучість та принциповість в питаннях забезпечення інтересів України і її народу.

От тільки поки що без відповіді залишається першочергове запитання криміналістики, – кому вигідно??? Хто ж все-таки фінансував бандугрупування, хто надав зброю та боєприпаси, для яких "мирних" цілей готувалась вибухівка і спецспорядження? Врешті решт, кому зіграє на руку чергове заворушення в Криму чи то навіть терористичний акт, в якому загинуть ні в чому не винні люди? І що з цього можна отримати у геополітичному аспекті, подаючи Крим в Україні як осередок тероризму і прихисток міжнародних терористичних організацій, для "знищення" яких і "захисту" корінного населення, згідно новоприйнятого законодавства суміжної держави в оборонній сфері, без будь-яких коментарів і погоджень можна ввести війська.

Відповідь на поставлені запитання кожен для себе дасть самостійно, однак при цьому не варто забувати про те, що будь-які антиконституційні прояви, а ще напередодні важливих суспільно-політичних подій в державі, будуть суворо присікатися, а винні будуть покарані без зволікань.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua