Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
2
Рейтинг
2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
1

Оксана Пахльовська: Українці є лише потенційно європейцями

Львів'янка | 19.10.2009 09:07
Оксана Пахльовська – відома у цілому світі письменниця, культуролог, професор Римського університету "Ла Сап'єнца". Вона завжди наголошує на тому, що реінтеграція України до Європи має початися і почнеться не через покращення економічної ситуації в країні, а через усвідомлення власного культурного
Коментарі
Львів'янка   | 19.10.2009 09:09
От той, хто працює в Україні над обсценною лексикою, той отримує гранти, має сприяння у роботі закордоном, це – пряма ознака люмпенізації культури.
У нас не забезпечені словники з основних європейських мов.
Відбувається комерціалізація усіх вимірів культури.
Вона відбувається у цілому світі, в Європі.
Але подивіться, у якому стані у них музеї, бібліотеки, як і чим вони оснащені.
Ми коли говоримо про Європу, говоримо про якісь побутові зручності.
Стрілець   | 19.10.2009 09:48
Як на мене, вся суть у цих словах Пахльовської:
реінтеграція України до Європи має початися і почнеться не через покращення економічної ситуації в країні, а через усвідомлення власного культурного коду, і як наслідок, його інтегрування у європейський простір. Саме через це усвідомлення самих себе – хто ми є, українці, через подолання внутрішніх перешкод, ми не можемо стати європейцями.
Доки ми, забувши про все, цікавимось лише економікою – у нас не буде й економіки.
Все таки свідомість визначає буття
в жодному разі не навпаки.
Никита   | 19.10.2009 11:09
Я багато стикаюся з думкою людей в Україні, що нам необхідно не на Захід і не на Схід, а бути в себе. Є такі теорії – до Європи йти важко, на схід також якось не хочеться, а от таке щось треба, посередині... Коли ми кажемо, що Європа нас кинула, що вона нас не хоче, ми не розуміємо – ми нічого їй не дали, щоб вона нас розуміла. Якщо ми самі себе не розуміємо, то як нас може зрозуміти Європа? Якщо ми кажемо, що ми – Європа, то ми повинні сказати, що таке Європа. Європа – це свобода плюс закон. І ціла низка концепцій, які творять цю реальність, які є категоричними імперативами для цієї реальності
+100000000!
Никита   | 19.10.2009 11:11
А щодо політиків, то у нас насправді ситуація погана. Після помаранчевого Майдану з'ясувалося, що суспільство не готове до задекларованих принципів. Ми йдемо в Європу? Добре, ми йдемо в Європу! Отже, боремося проти корупції, насилля політичних структур, беззаконня. А ми можемо сказати, що в нас кожен громадянин на своєму місці бореться із цими проявами? А політика є віддзеркаленням суспільства.
+!
Никита   | 19.10.2009 11:18
- Коли Україна опиниться у євразійському просторі із зупинними процесами інтеграції, це буде смерть України... Україна переживатиме вкрай негативні тенденції, якщо вона не зуміє найближчими роками конкретизувати проект євроінтеграції. А зараз всі українські політики, попри декларації, проти євроінтеграції. Окрім Ющенка, який будував на цьому державну політику, проте не зафіксував це на рівні інституцій. Вони не розуміють, що Москва їм нічого не дасть, а лише витре об них, а через них і об Україну, ноги, скільки би вони туди не бігали.
+10000000000000000000!!
Никита   | 19.10.2009 11:35
Правильні думки висловлює Оксана Пахльовська. Я поділяю її тривогу про те, що "українське суспільство не опірне". Сумно і тривожно чути від різних людей, що "нам необхідно не на Захід і не на Схід, а бути в себе" чи рухатись кудись вбік чи вгору, одним словом, шукати якийсь невідомий "свій шлях"... Це якби шукати "свій непроторений шлях" поряд з авторутом, чудово обладнаним, шикарним європейським авторутом, по якому вільно і легко проносяться машини, а хтось шукав би поряд з ним "свій шлях"...: (
Львів'янка   | 19.10.2009 13:26
І ти це говориш в бідній, обідраній, розкраденій країні, де онкохворі діти не мають бинтів у лікарні.
Які злочинці всім цим керують?
Найдорожче, що є – діти, вмирають від щеплення і суспільство не може навіть їх оберегти, то кого ж воно може тоді захистити?
Наше суспільство не розуміє потреби самозахисту, а це – рабське суспільство, бо раб думає, що господар за нього подбає. Але не хочу завершувати на сумному.
Філософ казав: песимізм розуму, та оптимізм волі.
Країна, яка пережила стільки, як Україна, мала вже давно зникнути із мапи світу, а ми є.
У нас є кристалічний щит – український, ми витримаємо!