Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/nation/4ad575eac93f0/

Визнати Бандеру Героєм України просять "Бандерівські села"

Бунтар | 14.10.2009 09:55

Представники ряду громад, які пов"язані з його біографією (село, де він народився, населені пункти, де мешкав він чи члени його родини, місцевості, де встановлені пам"яники національному герою, воякам ОУН-УПА, органи самоврядування, що співпрацюють між собою) звернулись до Президента України Віктора Ющенка з проханням підписати Указ про визнання лі

Визнати Бандеру Героєм України просять ''Бандерівські села''
Напередодні 50-их роковин трагічної смерті Провідника ОУН Степана Бандери в Мюнхені (Німеччина) представники ряду громад, які пов"язані з його біографією (село, де він народився, населені пункти, де мешкав він чи члени його родини, місцевості, де встановлені пам"яники національному герою, воякам ОУН-УПА, органи самоврядування, що співпрацюють між собою) звернулись до Президента України Віктора Ющенка з проханням підписати Указ про визнання лідера українського націоналістичного руху Героєм України (посмертно).

Президенту надіслано звернення, що було ініційоване активістами громадської організації "Бандерівське земляцтво", затверджене ХХ сесією Середньоугринівської сільської ради (сільський голова – Тарас Федорів), що відбулась 6 березня 2009р. і підтримане кільканадцятьма радами "Бандерівських сіл", зокрема, відповідні рішення на своїх сесіях прийняли Підмихайлівська (Петро Кінаш), Завійська (Іван Тимків), Голинська (Віктор Ляхович) Калуського району, Петранківська (Дмитро Курпіль) Рожнятівського району, Угринівська (Роман Терешкун), Микитинецька (Михайло Сіщук) Тисменецького району Івано-Франківської області, Угринівська (Ігор Патра) Підгаєцького району Тернопільської області, Угринівська (Володимир Сава) Сокальського району Львівської області;

Також текст звернення було схвалено на засіданні Асоціації молодих сільських голів Прикарпаття, що відбулось 2.07.2009р.

Всі підписанти сподіваються на добру волю Президента України.

З В Е Р Н Е Н Н Я

Нещодавно патріотична громадськість України урочисто відзначила 100-річний ювілей Степана Бандери – славного уродженця села Старий Угринів, Провідника Організації Українських Націоналістів, ідейного натхненника створення Української Повстанської Армії та керівника її багаторічної героїчної боротьби проти окупантів, визначного політичного діяча, загальновизнаного лідера національно-визвольного руху українського народу ХХ ст.

Восени, 15 жовтня 2009р. виповниться 50 років з дня трагічної загибелі Великого Українця на чужій землі, в умовах вимушеної еміграції.

Ім"я Степана Бандери стало символом незламної віри в свободу народів і кожної людини, значення його громадсько-політичної діяльності та національно-визвольної боротьби виходить далеко за межі суто української території. Соборність України завжди була лейтмотивом життєдіяльності родини Бандерів: Степан Бандери був активним поборником комуно-більшовизму як історичного ката України, організатора Голодомору на Великій Україні. За єднання і взаємну підтримку всіх українців всупереч кордонам і окупаційним режимам у своїх проповідях виступав о. Андрій Бандери, безневинно розстріляний у Києві в липні 1941р. (стосовно священика-мученика вселенською церквою розпочато беатифікаційний процес). У складі Південної Похідної групи ОУН загинув у1943р. в с. Піски на Миколаївщині брат Провідника – Богдан Бандера, два інші брати були замордовані в фашистському концтаборі "Освенцим". Все життя провели в сталінських таборах сести Бандери.

Свідченням всеукраїнського авторитету Провідника ОУН є географія вшанування його пам"яті: його пам"ятники вже встановлені в багатьох містах і селах України, повертається до українців його багата творча спадщина, досліджується життєпис визначної особистості.

Про те, що пошана до С.Бандери є всезагальною, давно здолала кордони Галичини і навіть Західної України свідчать, наприклад, результати проекту "Великі Українці", в ході якого за лідера українських націоналістів як уособлення українства проголосувало більше чверті мільйона учасників (більше 16%): мешканців усіх українських земель. Тисячі людей з усього світу щороку відвідують музеї С.Бандери в Старому Угринові, Дублянах, Волі-Задеревацькій, Тростянці, Стрию, Ягольниці, Івано-Франківську, беруть участь у масових заходах, приурочених до різних даних. Всупереч багаторічній практиці оббріхування і перекручувань справжня біографія цілої славної родини, яка поклала на олтар волі свої життя повертається до наших громадян у всій своїй чистоті й величі.

Постановою Верховної Ради України ювілейні дати з життя Степана Бандери передбачається відзначити на державному рівні.

Враховуючи суспільно-національну значимість історичної місії Степана Бандери, важливість пізнання його життєвого шляху, як жертовного подвигу багатьох поколінь українських патріотів для самоусвідомлення українців, особливого молодого покоління, пропонуємо:

1. Присвоїти Степану Бандері звання Героя України.

Розробити і забезпечити реалізацію на загальнодержавному рівні програми заходів з підтримки закладів і установ, які досліджують і популяризують життя та діяльність С.Бандери, збройну боротьбу ОУН-УПА та інших збройних формувань, що відстоювали незалежність нашої Батьківщини.

2. Урочисті заходи з нагоди 50-их роковин смерті С.Бандери підготувати й провести на загальнодержавному рівні.

3. Проголосити 2009-й – роком Степана Бандери.

4. Ініціювати перевезення праху Провідника ОУН на Батьківщину і перепоховання у рідній землі.

Активізувати дії, спрямовані на прийняття законодавчих актів щодо визначення статусу борців за волю й незалежність України, в тім числі ветеранів національно-визвольного руху 30-50-их рр. ХХ ст. під стягами ОУН-УПА, забезпечити достойний рівень їхнього соціального захисту.© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua