Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Мер Києва Черновецький повинен демонтувати пам'ятник Леніну на бульварі Шевченка

Lustration | 17.09.2009 00:55

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
5

Україна найбільше постраждала від тоталітарного комуністичного режиму та на законодавчому рівні засудила цей режим.

Київському міському голові

Черновецькому Л.М.

Шановний Леоніде Михайловичу!

Україна найбільше постраждала від тоталітарного комуністичного режиму та на законодавчому рівні засудила цей режим.

Прийнято ряд законодавчих актів з цього приводу, зокрема: Закон України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", Указ Президента України "Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні", Указ Президента України "Про додаткові заходи щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні" N 432/2009. Відповідно до зазначених нормативних актів, підлягають демонтажу пам'ятники та інші об'єкти архітектури, які возвеличують осіб, що причетні до Голодоморів та політичних репресій.

Однак, на 18 році незалежності, пам'ятники організатору злочинного режиму В.Леніну та іншим діячам режиму, що безпосередньо причетні до політичних репресій та Голодомору, все ще залишаються стояти в столиці України – місті Києві.

Із висновків Українського Інституту Національної пам'яті від 01.07.2009 N01/454, вбачається, що "політичні репресії, масовий терор були невід'ємною складовою становлення комуністичного тоталітарного режиму з перших його днів. Масового характеру політичні репресії набули наприкінці 1917-поч.1920-х років- за керівництва В.Леніна, та наприкінці 1920-х – поч.1950 х років – під керівництвом Й.Сталіна. В.Ленін є головним ідеологом терору і несе головну провину за здійснення політичних репресій як головна особа у Жовтневому перевороті 1917 року. В.Ленін безпосередньо причетний до створення репресивних органів комуністичного режиму- "Надзвичайних комісій" (рос. "ЧК"). В.Ленін є натхненником та безпосереднім творцем терористичного комуністичного режиму, який у 1932-1933 роках здійснив масове вбивство голодом – геноцид українського народу. Принципова позиція Інституту Національної пам'яті – діячі комуністичного режиму не можуть бути вшановані у назвах вулиць, парків, скверів, пам'ятниках тощо.

У липні 2009 року у Києві за участю сорока громадських та політичних організацій було створено Комітет Декомунізації, основна мета якого демонтаж пам'ятника В.Леніну на бульварі Шевченка у Києві та зміна топонімічних назв особам, що причетні до геноциду українського народу.

Вимоги про виключення пам'ятника В. Леніну у Києві з державного реєстру надіслали до Уряду 63 народних депутати України, відомі громадські і державні діячі, політв'язні: Левко Лук'яненко Ірина Калинець, Роман Круцик, В'ячеслав Кириленко, Ярослав Кендзьор, Григорій Омельченко та інші.

Окремі звернення направлені від українських письменників, художників, діячів культури, митців, членів творчих спілок.

Питання звільнення столиці України від тоталітарних символів набуло також міжнародного розголосу – у серпні цього року своє звернення до Прем'єр-Міністра надіслав Світовий конгрес Українців.

Під тиском громадськості 03 вересня 2009 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову N928 "Про занесення об'єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України", відповідно до п.2 якої пам'ятник В.Леніну на бульварі Шевченка позбавлений статусу пам'ятки як національного, так і місцевого значення, та відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини" більше не вважається пам'яткою і не підлягає охороні державою.

У Києві активістами організацій, що входять до Комітету Декомунізації, зібрано понад 5 000 підписів громадян за демонтаж пам'ятника В.Леніну на бульварі Шевченка та зміну відповідних топонімічних назв.

Керуючись Законом України "Про Голодомор", п.2 Указу Президента "Про додаткові заходи щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні", Постановою Кабінету Міністрів N928 від 03.09.2009 року,

ПРОСИМО:

Демонтувати пам'ятник В.Леніну, що знаходиться на бульварі Шевченка у місті Києві, а також змінити топонімічні назви, що вшановують діячів комуністичного режиму 1917-1991 років, що причетні до Голодомору та політичних репресій.

З повагою

Голова ГО "Люстрація" Олег Осуховський

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua