Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Ланcелот Лoутон. "Українське питання"

Leon | 6.09.2009 22:01

13
Рейтинг
13


Голосів "за"
17

Голосів "проти"
4

У пропонованiй книзi публiкуються доповiдi про Україну британського журналiста Ланселота Лоутона – одного iз засновникiв та активних членiв створеного в 1935 роцi у Великiй Британiї Англо-українського комiтету – "Українське питання" та "Україна: найбiльша проблема Європи"

Ланcелот Лoутон. ''Українське питання''
Ось думка посла Сполученого Королівства Велика Британія та Північна Ірландія в Україні Роберта Брінклі (грудень 2005 р).:

Захоплююча розповідь про Україну

Я з захопленням прочитав цi двi промови Ланселота Лоутона. Перша була виголошена 1935 року в Англо-українському комiтетi, що складався з британських полiтикiв, iсторикiв та iнших поважних осiб, стурбованих становищем українцiв. Друга промова датована 1939 роком. Знаменно, що в тi чорнi роки, коли над Британiєю i всiєю Європою нависла загроза на-цистського режиму Гiтлера, в Лондонi знайшлися дiячi державного вимiру, якi переймалися долею українцiв i ду-мали про їхнє майбутнє мiсце в Європi.

Ланселот Лоутон взяв собi за мету покласти край суцiль-ному невiгластву стосовно України i її "зовсiм невiдомого Заходовi народу". Вiн добре знав про страждання, якi випали на долю українцiв останнiм часом. Вiн згадує про мiльйони людських жертв пiд час великого голоду 1932-1933 рокiв, – радянський уряд не визнавав цих фактiв, i Захiд мало що чув про них. Лоутон говорить про "замовчування народу, котрий за давнiм правом належить до родини європейських нацiй". І вiн робить висновок, який звучить актуально й нинi: "необхiдно знайти такi засоби, реалiзацiя яких дозволить малим i молодим нацiям жити незалежно поруч iз старими й сильними".

Це i є те, що сьогоднi хоче бачити Сполучене Королiвство: мiцну, квiтучу й незалежну Україну, прийняту як повноправний член до європейської сiм'ї народiв.

Сергiй Кот вiднайшов цi архiвнi матерiали й тим самим зробив важливий внесок у стосунки мiж Сполученим Коро-лiвством i Україною. Менi приємно, що Британське посоль-ство в Києвi допомогло їх перекласти та видати.


Сама книга опублікована на сторінках газети "День". З метою її поширення я переніс її у свій блог, і пропоную поширювати її всім, хто не байдужий до своєї країни-України,до її історії, народу і їх майбутнього.

Звісно, є деякі непорозуміння у книзі, наприклад із тлумаченням автором назви "Україна", з яким я не згоден через інше, на мою думку більш логічніше пояснення.

Та все ж головне:Ми – Європейці:були, є і будемо!І це довів до інших європейців Ланселот Лоутон у передвоєнні роки

Читаймо книги про Україну!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua