Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
День незалежності України   18-а річниця незалежності України   Україна

Український корабель у світовому океані (до 18-ї річниці незалежності України)

Східний Погляд | 23.08.2009 18:51

-7
Рейтинг
-7


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
13

24 серпня 18 років тому велетенський корабель "Україна" з 52 мільйонами пасажирів на борту вирушив у самостійне плавання. Команда корабля з мудрим капітаном на чолі обіцяла через декілька років благополучно доставити пасажирів у земний рай.

24 серпня 18 років тому велетенський корабель "Україна" з 52 мільйонами пасажирів на борту вирушив у самостійне плавання. Команда корабля з мудрим капітаном на чолі обіцяла через декілька років благополучно доставити пасажирів у земний рай.

І з того часу дрейфує велетень у світовому океані: коли вітер його зносить на мілководдя, інколи підводні течії його несуть на скелі й підводні рифи, деколи в шторм він попадає і тоді змітає все з палуби, а то й повний штиль нерідко настає. Дуже небезпечне плавання без мети, без курсу, без карти, без компаса з не досить кваліфікованою командою.

Змінюються капітани, а з ними і команди корабля, які не більш компетентні, ніж попередні. Тоді корабель кренить то вліво, то вправо. Але він і далі продовжує дрейфувати у безмежному світовому океані, як корабель-привид. Члени команд тим часом не проти поживитися тим, що погано на кораблі лежить, що ще можна прихватити у зівак-пасажирів і перетягти у свою каюту або переправити на інші кораблі.

За роки дрейфу частина пасажирів відійшла у вічність і їх, звичайно, "за борт". Ще частина, боячись таких кренів, сама вискакує "за борт". І ні, щоб зупинитись і подати команду: "Людина за бортом!", кинути їй рятувальний круг, підняти, прийняти заходи і щодо безпечного управління кораблем, і щодо безпеки пасажирів. Капітан і команда нічого не помічають (чи вдають, що нічого не трапилось). Судно й дальше хилитається в розбурханому океані.

За 18 років безцільного дрейфу за бортом з тих чи інших причин виявилося близько 6 мільйонів наших бувших співвітчизників. Сьогодні на нашому кораблі залишилося трохи більше 46 мільйонів пасажирів.

Інколи на корабель то зі Сходу або Заходу, то з Півдня чи з Півночі, наскакують пірати. І навіть тоді наші капітани не спроможні організувати гідну відсіч непроханим гостям, зайдам і нападникам.

Складається враження, що капітанам та їх командам байдуже до пасажирів, життя і долю яких їм ввірено. Така поведінка команд не подобається пасажирам, тому вони намагаються зорганізуватися: створюють рухи, партії, організації. Одні збираються біля правого борту, а іншим більше до вподоби лівий борт. Тих же, що ще не визначилися, намагаються перетягти на свій бік і "ліві", і "праві". І додають таким перетягуванням додаткові поштовхи кораблю. І, головне, що капітани (бувші, нинішні і ті, які претендують на цей пост) допомагають організовувати такі перетягування і поштовхи, вдаючи, що не розуміють, що це може призвести до біди.

Не доведи, Господе, до резонансу, коли зовнішні коливання співпадуть з внутрішніми! Корабель завалиться на той чи інший бік, а це вже катастрофа!

Як нам, 46-мільйонному народу, бути після такого 18-річного плавання?

Нічого не приходить у голову, ніж стати навколішки і молитися, просити і благати Господа-Бога дати мудрість нашим капітанам, просвітити їх розум і посадити їх за один стіл для спільного пошуку шляхів виходу із "дрейфу" і не випускати їх до того часу, поки такий шлях не буде знайдено.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua