Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Степана Бандера   Старий Угринів   веломарафон   100   50   Польща   Україна   Тарас Федорів   Павло Савчук   Ігор Пробоїв   Володимир Бодик   ОУН-УПА   ЄЦ   Єдиний центр   Мюнхен   музей С.Бандери   Львівська обласна рада   акція

Польська влада проти Бандери

Бунтар | 13.08.2009 23:37

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
5

Поляки заборонили вело марафон, учасники якого везли землю з родинних місць Степана Бандери до його теперішнього місця поховання у Мюнхені.

1 серпня у м. Соснівці на Львівщині стартував міжнародний веломарафон "Європейськими стежками Степана Бандери", що був ініційований Благодійним фондом "Еко-милосердя" (Голова – Павло Савчук) та підтриманий численними громадсько-політичними організаціями, поміж спонсорами також Львівська обласна рада та численні органи самоврядування через територію яких пролягає маршрут акції.

3 серпня учасники пробігу прибули на Калущину, а вже наступного дня Середньоугринівський сільський голова Тарас Федорів, заступник голови РДА Ігор Пробоїв, директор місцевої школи Володимир Бодик зустрічали їх на родинному обійсті Бандерів у Старому Угринові. До кільканадцяти вело туристів приєдналась молодь Старого та Середнього Угриновів, сусідньої Новиці, разом здійснили перехід дорогами малої батьківщини Провідника. Після відвідання історико-меморіального музею С.Бандери, гості поклали квіти до підніжжя пам"ятника Національному Герою України, одержали від земляків капсулу часточку рідної землі для перевезення до місця поховання керівника ОУН-УПА в німецькому Мюнхені.

На жаль благородна місія була брутально перервана польською владою. Хоч організаторами вело марафону попередньо було отримано запрошення однієї із польських організацій, оформлено шенгенську візу, Варшава піддалась на тиск деяких шовіністичних структур і після кількагодинного утримування українців на прикордонному переході, візи було скасовано.

Голова Калуської РО Єдиного Центру Тарас Федорів вважає такі дії офіційної Польщі не зовсім адекватними. Веломарафон було започатковано як благодійну, фізкультурно-оздоровчої акцію, організовану для активного відпочинку дітей 14-16 літнього віку, пропаганди здорового способу життя, який сповідував і Степан Бандера. Однак сама згадка імені Провідника українського національно-визвольного руху для поляків, як червоне для бика, всі запевнення про толерантність, повагу до історичної пам"яті, прагнення до примирення двох братніх народів враз відійшли на другий план, коли зіграли, дещо навіть підсвідомо, імперські амбіції.

Ми, галичани, часто, як данина традиції, активно виступаємо проти таких проявів зверхності з боку Москви, але як виявилось насправді, наші кроки назустріч Варшаві, так само, інколи, сприймаються владою іншої країни – сусідки не як прагнення до нормалізації відносин, але як вияв слабкості та меншовартості. Такі невмотивовані агресивні випади з боку Польщі, як і брутальні випади проти України з боку Кремля мають ще більше сконсолідувати всіх українців, переконати нас, що наш порятунок – це наша єдність та орієнтація не на євразійський Схід чи європейсько-американський Захід, а розрахунок виключно на власні сили українського народу. За це власне все життя виступав, і за це трагічно загинув, 50 років тому, славний син України – Степан Бандера.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua